Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most okozhat lázat a fogzás...

Most okozhat lázat a fogzás vagy nem?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond,nemcsak a neten,de még családon belül is meoszlanak a vélemények. Kislányom 6 hónapos és jön két foga (még nincs neki) és éjszakára felmegy a láza 38,2 körülire. Nagyon duzzadt az ínye,nyűgös,alig alszik éjjel. Attól lehet láza éjjel vagy betegségtől? Napközben is van hőemelkedése.
2013. ápr. 1. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Hőemelkedés, enyhe láz, max. 38,1-2 tized fok lehet kizárólag fogzástól, de ami e felett van, az már nem csak fogzás. Extrém magas, 39 fokosat meg pláne nem okoz csak a fog. Ott már egy vírus is lappang a kisgyerek szervezetében.


A babák immunrendszere fogzáskor legyengülhet és ilyenkor fogékonyabbak lesznek kórokozók iránt és azért a magas láz, nem a fog miatt. De egy enyhe láz még belefér csak fogzásba is.

2013. ápr. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az első töéletesen leírta.
2013. ápr. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Kicsit megnyugodtam. De azért holnap beszélek a dokinővel,hogy bevigyem-e megmutatni. Más tünete nincs,ezért nem gondoltam betegségre. De persze attól még pl lehet piros a torka.
2013. ápr. 1. 17:13
 4/8 anonim ***** válasza:
A mi gyerekorvosunk azt mondta, hogy a fogzás önmagában nem okoz lázat. Azért gyakoribb a láz ilyenkor, mert a babának állandó rágási kényszere van, mindent a szájába vesz, így nagyobb eséllyel kap el valami fertőzést, ami hőemelkedést, vagy lázat okoz.
2013. ápr. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, aki lepontozott, azzal közölném, hogy olvasson utána!

Ha egy fog nagyon nehezen jön ki, begyullad tőle az íny, akkor az magában tud egy enyhe lázat okozni, vírus nélkül is. De minden, ami az enyhe láz felett van, az már tuti kórokozó is! Illetve enyhe láznál is lehet mellette kórokozó, de nem feltétlenül. Míg magas láznál biztosan van kórokozó is.

2013. ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szia ! Nem én pontoztalak le. Én köszönöm a válaszodat,a dokink is megerősítette,amit írtál,helyesen írtad!
2013. ápr. 2. 13:31
 7/8 anonim ***** válasza:

Jaj, nem is gondoltam, hogy te voltál kedves kérdező.:)

Csak úgy bírom az ilyeneket, akiknek vagy fogalmuk sincsen vagy pontosan nincs fogalmuk a dolgokról és akkor pontozgatnak össze-vissza.

Remélem jól van amúgy a kislányod.:)

2013. ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm kérdésed,láza már nincs,csak enyhe hőemelkedés,de nagyon nyűgős és még mndig nem akar kibújni az a fogacska,pedig már nagyon piros az ínye,jó lenne ha kibújna,mert alig alszik éjszaka szegénykém.
2013. ápr. 2. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!