Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van ez a gyerekvállalásná...

Hogy van ez a gyerekvállalásnál? Tényleg mindenkinél ez történik? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jó pár gyerekes ismerősöm van. Többségében pici gyerekeik vannak, max. 3 évesek. Beszélgettem velük a gyerekvállalásról és szinte kivétel nélkül (egy kivétellel), azt mondták, hogy a gyerek "rontott" a kapcsolatukon. Ez alatt pontosan nem tudom mit értettek, mert nem részletezték. De az biztos, hogy mindannyian azt gondolták, a gyerek majd javít a férjükkel való kapcsolaton és még sem így lett. (Nem arról van, szó hogy esetleg rossz volt előtte is, és a gyerekkel próbálták volna megoldani). Jó volt a házasságuk előtte is és arra számítottak, hogy még jobb lesz de ennek ellenkezője történt. Ez törvényszerű? Mindenkivel így van? Szeretnénk nem sokára babát, de ez a kérdés nem hagy nyugodni, félek, mi lesz ha velünk is ez történik??? Most jó nagyon a kapcsolatunk...mit lehet tenni, hogy ez így is maradjon?

2013. ápr. 2. 15:15
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:
Jó végre ellenpéldákat is hallani :) Örülök, hogy jókat írtok! Gondolom kommunikáció kérdése az egész, mindent meg lehet beszélni, nem?
2013. ápr. 2. 15:31
 12/29 anonim ***** válasza:
73%
A mienk gyerekkel lett kerek egész.Persze dolgozni kell rajta,nem szabad apukát elhanyagolni,csak mert gyereket szültem,sokat kell beszélgetni,meghallgatni egymás problémáit.Szerintem sokan ott rontják el,hogy elfelejtik,hogy nem csak szülők,hanem férfi és nő is.Néha ki kell szakadni a szoptatások,és a kakis pelusok közül,és kettesben tölteni kis időt,de legfőképpen odafigyelni egymásra,még akkor is,ha a gyerek az első.
2013. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
41%

Ma nafyon sokan csak a gyerekkel törődnek, a párjukkal és magukkal nem. Azt hiszik, hogy éjjel-nappal csak a gyerekkel kell foglalkozniuk. Nem hagyják egy percig sem sírni, éjjel is állandóan etetik, felkelnek hozzá. Amikor nagyobbak nem fegyelmezik őket stb. Emiatt állandón sír, hisztizik a gyerek és nincs nyugalom otthon. Nem merik rábízni a gyereket a mamákra, hogy együtt elmehessenek az apukával kikapcsolódni. Az apa gondjai nem érdekli őket. Rabszolgájuk a gyerekeiknek. Egy okosan gondolkodó anyuka nem követi el ezeket a hibákat.

Nekünk 3 gyerekünk van, de csak javított a kapcsolatunkon.

2013. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha hosszú távon is így érzik akkor vagy az lehet amit előttem is írtak hogy nem volt olyan nagy a szeretet/szerelem a kapcsolat maga már akkor akadozott mikor még babát vállaltak, vagy az évek alatt hagyták hogy teljesen kicsússzanak egymás életéből így férfiként-nőként , csak a szülői szerepek maradtak és az is rossz:(
2013. ápr. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm a választ. Igyekszem majd tudatosan figyelni arra, amiket írtatok.. Biztos nem lesz egyszerű. Remélem a párom is partner lesz ebben, mert hát ugye ehhez is két ember kell!
2013. ápr. 2. 15:51
 16/29 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 3 éves a nagy, 1 a kicsi, és igenis "rontottak" a kapcsolatunkon. Nagyon stabil házasságba vállaltuk őket, nem azzal a céllal, hogy majd közelebb hozzon minket egymáshoz, így nem történt különösebb tragédia, de a jelenség attól még fennáll.

Hogy miért? Mert nagyon-nagyon kevés időnk jut egymásra. Már nincs az, hogy elugrunk moziba, vagy akár csak megiszunk egy pohár bort, ami alatt tuti nyugalom van. Ha el szeretnénk menni valahova, azt hetekig tartó szervezkedés előzi meg, hogy valakire rá tudjuk bízni mind a kettőt (Anyósom egyedül van, ő két ilyen kicsit nem vállal egyszerre, a szüleim is csak akkor, ha mind a ketten otthon vannak, de ők meg most élik a második ifjúkorukat, alig van szabad estéjük). A gyerekek sírnak, ami idegölő, a nagyra néha rátör a hisztiroham a semmiért, a kicsi a mai napig nagyon rosszul alszik, nem egy szeretkezést kellett félbeszakítanunk, mert felsírt. Én meg folyton álmos vagyok, ha már mindkettő alszik, általában csak arra vágyom, hogy vízszintesbe kerüljek én is.

A beszédtémák is beszűkültek a gyerekekre, meg az éppen aktuális anyagi ügyek megtárgyalására. Keveset romantikázunk.

De ismétlem: mivel nagyon-nagyon jó kapcsolatból indultunk, ez a helyzet még bőven elviselhető. Át kell vészelni, és közben megtalálni benne a szépet, mert hamar felnőnek, és nem lesz több "Öjejem Anyát", nem nem fognak bújni, nem az lesz minden vágyuk, hogy Apa dobálja fel őket a levegőbe. Akkor majd újra egymásra fogunk koncentrálni. Addig meg élvezzük ezeket a pillanatokat, és élünk az gyermektelen időkben felhalmozott érzelmi tartalékainkból. :)

2013. ápr. 2. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:
Biztos túl lehet élni ezt az időszakot is, hacsak meg nem bolondul a másik fél. Sok férfi ilyenkor száll ki, mert nem bírja tovább. Szerencsés vagy utolsó!
2013. ápr. 2. 16:35
 18/29 anonim ***** válasza:
86%

Köszönöm. :)

Nem szeretem a saját nememet szidni, nem is szoktam, de szerintem nagyon gyakran az is a baj, hogy a feleség a bezártságtól egyszerűen házisárkánnyá változik. Nekem is van ilyen barátnőm, akinek szerintem egy főnyeremény a férje, mindent megcsinál a gyerekek körül, éjjel kel, pelenkáz, hétvégén ő főz, a barátnőm mégis egész nap elégedetlenkedik, hogy már megint tíz perccel később ért haza a férje, és hogy én mégis miért engedem, hogy a férjem összejárjon a barátaival, ő ugyan megmondta a sajátjának, amikor megszületett a gyerek, hogy mostantól nem mehet sehová. Így valóban szépen tökre lehet tenni egy kapcsolatot.

Az biztos, hogy attól, hogy felkelsz az éjjel síró gyerekhez, nem megy tönkre a házasság. :)

2013. ápr. 2. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm es mindenkinek ment a zöld kéz!
2013. ápr. 2. 18:08
 20/29 anonim ***** válasza:

szerintem nemcsak azért ronthat, mert nem jut idő egymásra.

mi eddig sem mentünk szinte sehová, (együtt) és most sem érzek késztetést, hogy elmenjek moziba pl.


én azt vettem észre, hogy türelmetlenebb, idegesebb a párom, mindenért aggódik, és ez engem is frusztrál.

ill. "okoskodik", amit nem szeretek.

segít egyébként mindenben.

nálam ott szakadt el a cérna, amikor meg akarta szabni, hogy mikor menjek vissza dolgozni. onnantól kezdve éreztem, hogy nagyon gáz a viselkedése.

majd én eldöntöm. ill. a baba.

2013. ápr. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!