Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy van ez a gyerekvállalásná...

Hogy van ez a gyerekvállalásnál? Tényleg mindenkinél ez történik? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jó pár gyerekes ismerősöm van. Többségében pici gyerekeik vannak, max. 3 évesek. Beszélgettem velük a gyerekvállalásról és szinte kivétel nélkül (egy kivétellel), azt mondták, hogy a gyerek "rontott" a kapcsolatukon. Ez alatt pontosan nem tudom mit értettek, mert nem részletezték. De az biztos, hogy mindannyian azt gondolták, a gyerek majd javít a férjükkel való kapcsolaton és még sem így lett. (Nem arról van, szó hogy esetleg rossz volt előtte is, és a gyerekkel próbálták volna megoldani). Jó volt a házasságuk előtte is és arra számítottak, hogy még jobb lesz de ennek ellenkezője történt. Ez törvényszerű? Mindenkivel így van? Szeretnénk nem sokára babát, de ez a kérdés nem hagy nyugodni, félek, mi lesz ha velünk is ez történik??? Most jó nagyon a kapcsolatunk...mit lehet tenni, hogy ez így is maradjon?

2013. ápr. 2. 15:15
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

és nálunk ott kezdődött a "romlás", amikor én nem akartam szülni. már ott is dirigált, választás elé állított.

egyébként nem bántam meg, de most is úgy gondolom, hogy le tudtam volna élni az életemet gyerek nélkül.

nyilván másképp' lettem volna boldog.

2013. ápr. 2. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
Mi nagyon sokáig vártunk a babára,8 évig.Nagyon boldogok voltunk amikor végre "összejött".Jó volt a baba előtt is a házasságunk,de amióta velünk van a kislányunk(8hónapos),még erősebb lett.A férjem nagyon türelmes,sokat segít a baba körül is.Éjszaka szó nélkül felkel hozzá,engem visszatessékel aludni,pedig dolgozni megy minden reggel.Amikor mondom neki,h ez így nem lesz jó,hiszen Te dolgozol,akkor csak annyit szokott mondani,h ezt akartuk,erre vártunk már nagyon régen.Neki is ki kell vennie a részét.Nagyon élvezi minden percét a babázásnak.Nem derogál neki a pelenkázás sem vagy a büfiztetés vagy az etetés sem.Nem akar lepattintani minket,minden idejét a babával tölti.Remélem ez így fog maradni.
2013. ápr. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Kedves 21#! Sajnálom, hogy megromlott a kapcsolatotok. De ahogy látom, nem feltétlenül a baba miatt. Ha már előtte is "dirigált", hogy mikor szülj...gondolom előtte is "okoskodós" fajta volt, nem?
2013. ápr. 3. 07:52
 24/29 A kérdező kommentje:
22#! Gratulálok a babátokhoz! Szerencsés vagy, nagyon rendes a párod! (Nem mintha az enyém nem lenne az).
2013. ápr. 3. 07:54
 25/29 A kérdező kommentje:
Egyébként bizonyos előjelekből azt gondolom, hogy jóra számíthatok a páromtól, főleg amikor más kismama ismerőseinkkel találkozunk. Nagyon aranyos, elmagyarázza nekik, hogy most sokat kell pihenni, nem szabad ugrálni stb...A gyerekekkel azonnal lemegy a szintjükre, nagyon jól eljátszik velük. Néha azonban türelmetlen (már most), habár azonnal bocsánatot kér, ha úgy látja hogy igazságtalan volt. Majd meglátjuk...kár, hogy ezt nem lehet előre megjósolni.
2013. ápr. 3. 07:57
 26/29 anonim ***** válasza:

23-as: bocsi, most olvastam a kommentet.

szóval igen, előtte is érdekes volt, mert a párom elég zárkózott, nem nagyon vannak barátai. én nyitottabb vagyok, van igaz nem sok, de körülvesznek emberek, ill. végig dolgoztam, a 8. hónapban szültem, és várnak szerencsére vissza. a túlaggódása nagyon idegesít, az önzőségét meg még mindig nem értem. én régebben akartam szülni, de megváltozott úgy érzem bennem valami, ezért nem erőltettem. így alakult, örülök, hogy anya lehetek, de benne valami "eltörött."

2013. ápr. 3. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:

okoskodó az rossz szó, inkább szeret uralkodni, és ez mindig is irritált.

azért egy gyerekvállaláshoz elég erős kapcsolat kell.

és még az sem biztos, hogy kibírja.


egyébként meg aki aggódik (kérdező) ez szerintem teljesen kiszámíthatatlan, mivel más élethelyzet, nem lehet rá felkészülni.


nálunk pl. ilyenek, hogy alakváltozás, szex miegymás fel sem merült mint probléma. apás szülés volt, nem undorodott meg tőlem, igaz nem híztam sokat. most szoptatás alatt eszem sokat van rajtam valamennyi felesleg, de nem lehetne megmondani szerintem hogy szültem, mert előtte is volt hasam. :D

kb.ugyanígy néztem ki terhesség előtt.

2013. ápr. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Hát ez a probléma, én mindig mindenre rákészülök! Nem szeretem a meglepetéseket és a bizonytalanságot! Iszonyat sokat gondolkodok a témán!!! Jó lenne olyanokkal beszélni, akik szintén rágódtak a témán, hogy mire jutottak, hogyan "győzték meg" magukat...
2013. ápr. 4. 07:34
 29/29 anonim ***** válasza:

nálam jobban senki nem utálja a bizonytalanságot. de ezt nem tudod előre, hogy miként reagál szerintem.

ne aggódj, ne rágódj! :)

2013. ápr. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!