Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21-22 hónapos kisfiad, kislány...

21-22 hónapos kisfiad, kislányod hány cm, kg, és miket tud már?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 2. 19:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Remélem nem baj ha válaszolok,fiam április végén tölti a 2őt,de kb ugyanezeket csinálta 21-22 hónaposan is,talán kicsit továbbfejlesztette,ügyesedett.

Mondatokban beszél,mindent megért,ügyesen eszik evőeszközökkel,tud pohárból inni,egyedül mosakszik a kádban,kéz mosásnál szappanoz,öblít,törli a kezét,fogát ügyesen mossa bár besegítek még,öltözik,vetkőzik,harisnya felvételénél kell még besegíteni.Fújja az orrát,táncol,énekel,mondókázik,szabályosan tartja a ceruzát rengeteget rajzol.Váltott lábbal lépcsőzik,páros lábbal ugrál.Belepisil a bilibe,mindig szól előtte,majd ráül. 88cm 12kg. Ügyesen motorozik,csúszdázik,mászókázik.Kidobja a szemetet,segít elpakolni,teregetni,porszívózni,seperni,főzni.Elszámol 8ig,kirakja a 4,6-12 darabos kirakót,kis segítséggel a 24,36dbos is megy.Nagyon eleven néha 2-3 gyerekkel is felér,benne van rendesen a dackorszakban,emellett nagyon bújós,imádja a plüss macijait,talpraesett,kiegyensúlyozott,barátságos kisgyerek.

2013. ápr. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fiam holnap lesz 23.

Ő sajnos el van maradva, most járunk kivizsgálásokra. Nem beszél.

Mindent megért amit mondunk neki, egyedül eszik, iszik, fogat most.

95-96cm és 13,5kg, 26os lába van.

2013. ápr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Aaaaztamindenit, első! Ez igen! :) Az én kislányom 22 hónapos. Sokat kiabál és duzzog és felesel. :)

Na de komolyra fordítva: mondatokat mond, max. 3 szóból! Nagyon sok szót el tud már ismételni, egész tisztán beszél (a fiamhoz tudom csak hasonlítani, ő nem artikulált ilyen ügyesen). Eszik, iszik egyedül, de fogat mosni nem tud, csak játszik vele (ja, múlt héten voltunk fogászaton, és azt mondta a fogorvos, hogy kb. 10-12!!!! éves korukig érdemes felügyelni a fogmosást, és ha kell, besegíteni!). Lépcsőn négykézláb mászik fel, páros lábbal nem ugrál (bár nagyon szeretne :) ). Rövid mesét nyugodtan végig tud hallgatni, ha kicsit fáradtabb, akkor huzamosabb ideig lehet neki olvasni. A ruhákat magára tudja húzni, de azért ez még bőven messze van attól, hogy egyedül tudjon öltözni! Csúszdára ő is ügyesen felmászik és lecsúszik egyedül. Vízben karúszóval egyedül úszik. :) A legkedvesebb dolga, hogy ha valaki ölében ül, annak mindig simogatja a kezét. :) Kétnyelvű, egyébként.

2013. ápr. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ja, elfelejtettem, hogy 86 centi és 12,3kg.
2013. ápr. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
első vagyok,azt kifelejtettem,hogy szeret dublozni,játszani a műanyag állatkákkal,autózni,fa vonattal játszani,és mindenhova felmászni pl könyvespolcra :)
2013. ápr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!