Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, mikortól adtatok...

Anyukák, mikortól adtatok tejet a gyereketeknek?

Figyelt kérdés
Ha lehet ne menjenek át veszekedésbe a hozzászólások! Köszönöm! :)

2013. ápr. 3. 12:53
1 2
 1/15 krisztivan ***** válasza:
11 hósan már csak este- reggel volt szopi és akkor elkezdtem bevezetni a tejet.1 éves kora óta azt iszik reggel-este.
2013. ápr. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amint betöltötték a 12. hónapot. Szerencsére elfogadták, nem volt gond. Először csak reggel kaptak, este még tápszert, majd este is általában karamellt. Reggel meg kakaót vagy maci kávét.
2013. ápr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15 hónaposan adtam neki sima tejet inni, bár előtte már főzelékekkel kapta 1 éves korától.
2013. ápr. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1,5 évesen elkezdtem bevezetni, de folyton beteg volt. Amióta nem kap tejet, semmi baja. 2,5 éves. Csak főzelékben, krumplipürében,tejberizsben és tejbegrízben kap tejet.

Hozzáteszem anyósom folyton próbálkozik nála tejjel, kakaóval, de nem ízlik neki egyik sem.

2013. ápr. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Van még két hónapunk 1 éves koráig,de kapott már joghurtot,túrót,tejbegrízt is kicsit,de tejet még nem mertem. De sokan mondják hogy adhatnék már neki. De még 1 hónapot biztos várok akkor. :)

És milyen tejet adtatok nekik?? (mert a legtöbbe sztem tej sincs..)

2013. ápr. 3. 13:26
 6/15 anonim ***** válasza:

15 hónaposan álltunk át a reggel-esti tápszerről a tejre. Előtte már szintén kapta főzelékben, tejbegrízként, szóval főzött állapotban.

Én 2,8 %-os bolti zacskós tejet adok neki, kezdetben 1-2 hétig forralva.

Azóta már reggelente kakaót, Maci kávét kap belőle, este marad a sima tej.

19 hónapos.

2013. ápr. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 krisztivan ***** válasza:
Én Cserpes tejet vettem elöszőr és 3.6-ost. Nagyon keveset adtam kb. 20ml és nem vizeztem.Doki azt mondta ha érzékeny akkor a vizezett tej is kicsapja.Következő nap nem kapott,aztán már 40ml.Nem volt baja tőle. Így kb. 1 hétig próbálkoztunk aztán ment élesben.A bolti tejet ami hőkezelt nem kell forralni,de a zacskóst,vagy vidéki tejet kell forralni.
2013. ápr. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Tápszeresek voltak, 2 éves korukig nem kaptak tejet csak azokban az ételekben, amikhez kellett. Egy éves koruktól vezettem be egyébként a tehéntejes ételeket.
2013. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

mindenképpen 2,8%-os, vagy 3,5%-osat adj majd neki. Ha tudsz házi tejet venni, akkor azt, de azt mindig forralni kell!!

Lehetőleg magyar tejet vegyél neki, gondolok arra, hogy ne az olcsó szlovák tejet vedd! Én Naszálytej tejet szoktam venni, vagy az Alföldi tejét.

2013. ápr. 3. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1 èves reggel junior tejitalt kap(kb. 1 hete), este ès èjjel szopizik. Joghurtot, tùròt, sajtot 9 hònapos koràtòl kap. Itt(Olaszorszàg) 3 èves korig nem ajànljàk a tejet. Anyagilag is jobban jàrunk ìgy 1kg-os tejital(por) 7-8 euro, 1 liter jò minosègu 3,6-os tej 1,45 euro.
2013. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!