Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más gyerkőce is ordít az...

Más gyerkőce is ordít az orvosnál?

Figyelt kérdés
Ha orvoshoz viszem a kisfiamat és belépünk a rendelőbe, vagy ha elkezdem vetkőztetni, már kezdi a sírást és végigordítja a vizsgálatot, de úgy, hogy sokszor az orvost alig hallom. Ez nekem annyira kellemetlen, mert látom az orvosnak meg az asszisztensnek is a megvető pillantását, hogy nem tudom megnyugtatni a kisfiamat és átordítja az egész vizsgálatot. Pedig amúgy csak nálam hajlandó megnyugodni többnyire, ha valami van. Nem értem mi üt belé, mikor az orvoshoz megyünk. (Régebben voltunk olyan orvosnál, akinél nem sírt.) Tényleg annyira cikinek érzem, hogy tegnap mikor hazajöttünk, sírva fakadtam, mert biztos mások azt gondolják, hogy milyen anya vagyok, hogy nem tudom megnyugtatni a kisfiamat meg stb. Tudom hogy nem kéne ilyenekkel foglalkoznom, de annyira bánt a dolog.
2013. ápr. 4. 07:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Kisfiam 7 hónapos, soha nem volt ilyen problémánk. Amikor oltást kapott, kb 5 percig sírt, aztán megnyugodott. Amikor kicsit rosszabb napja van, a felöltöztetésnél szokott reklamálni (nem ordít, csak nyüglődik), akkor a kezébe adok neki valamit, amivel elterelem a figyelmét. Pl a táskából a popsitörlőt. Vagy egy pelenkát. Azt elnézegeti, addig fel is öltöztetem.
2013. ápr. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Az enyém is ordít, 17 hónapos, pont tegnap voltunk. A váróban tök jól eljátszik, mászkál, vigyorog mindenkire, amint belépünk, ordít amíg ki nem jövünk. Gondolom a gyerekorvosok már edzettek.
2013. ápr. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam is ugyanilyen VOLT :)


Ő most 2 éves, és pár hónappal ezelőtt kreáltam Neki egy mesét, amiben megfázott a boci baba, és kihívta hozzá az anyukája a doktornénit. Rövid mese, de benne van minden (vizsgálatok, gyógyszer, patika, szirénázó autó...stb.)

Minden este kérte, hogy ezt meséljem.

...és lám: az utolsó alkalommal már nem sírt a rendelőben vizsgálat közben sem, miközben többször emlegettem neki a "bátor boci babát".


A gyerekorvos lepődött meg a legjobban :)


Nem tudom mennyi idős a gyerkőc, de mesével tényleg sok félelem elűzhető/leküzdhető.

2013. ápr. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
1 éves a kisfiam. Amúgy lehet én is feszült vagyok már egy kicsit, mikor orvoshoz kell vinnem, de pont ezért mert félek már előre hogy végigordítja. Amúgy az a másik orvos talán kedvesebb volt...
2013. ápr. 4. 09:36
 15/20 krisztivan ***** válasza:
Próbáljátok otthon eljátszani,hogy mi fog történni.Sose sírt a fiam,de mindig megbeszéltük mi fog történni.Én elmondtam neki a szurikat is(akkor se sírt ha azt kapta).Viszont volt egy időszaka,1 éves státuszon voltunk amikor Ő is elkezdett bömbölni és a doki még meg is jegyezte,hogy ne izguljak ez pont ilyen időszak a babák életében,majd elmúlik.És tényleg.Én utána minden hónapban levittem a gyereket a dokihoz,hogy szokja és ne legyen rossz élmény.Csak súly mérés,benézett a szájába,megnyomkodta a hasát.De,nagyon sok baba van aki végig sírja a vizsgálatot.Szerintem ez nem ciki,ne legyen neked sem az:-)
2013. ápr. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Igen, sír. Gondolom, mert az első oltás rossz élmény volt, de nálunk nem néz ezért senki csúnyán. Más gyerekeket is hallottam sírni az orvosnál. Amikor végzünk, felöltöztetem, felveszem, és lehet beszélni az orvossal. Amúgy is sír, itthon is, ha öltöztetés van, az orvosnál meg idegen hely, hideg is van hirtelen, neked sem esne jól.
2013. ápr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Teljesen normális a babád viselkedése,ne érezd cikinek.A fiam amikor 5hónapos volt nagyon sirt az orvosnál,ő meg megkérdezte:nincs annak a gyereknek cumija?Mondtam neki,hogy van,csak nem cumizik.Orvost is váltottunk.Ha az orvosod nem megértő ez ügyben,nem szakmájába való.Most 10 hónapos,nem mindig sir,de vannak napok amikor igen.Ez ezzel jár:)

Tegnap éppen voltunk védőnőnél és igazi koncert volt a váróteremben,de mindenki csak mosolygott a másikra:D

2013. ápr. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Az enyém másfél éves. Az utolsó 3 oltást végigvisította, előtte meg mindig mosolygott, beszélgetett a doktornővel, meg az asszisztensekkel. Mégcsak nem is az a baja, hogy nagyon fáj az oltás, hanem az, hogy le kell fogni, hogy meg tudják nézni a torkát, vagy meghallgatni, esetleg lemérni. Remélem kinövi. Nálunk az orvos nem néz csúnyán, épp mondta is, hogy meg tudja érteni, hogy mennyire fáj ezeknek a kicsiknek az oltás, mert ő is most kapott, és még mindig sajog a helye. Nem tehetsz róla te sem, hogy így reagál a gyerkőc.
2013. ápr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Az én lányom is ahogy vízszintbe kerül ordít. 8hónapos koráig meg se nyikkant méréskor most meg valahogy mégis végig bőgi. de nem ég a pofám abszolút. ők még kicsik.
2013. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyidőben rendelt a doktornőnk és a mésik orvos. Az odaváró kisfiúk szinte mindegyike sírt a váróban, az én kislánxom nyugodtan pakolta a székeket. Most kétéves korára szokta meg a hallgatót (mittomén mi a neve), vizsgálat közben pityergett esetleg.
2013. ápr. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!