Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más gyerkőce is ordít az...

Más gyerkőce is ordít az orvosnál?

Figyelt kérdés
Ha orvoshoz viszem a kisfiamat és belépünk a rendelőbe, vagy ha elkezdem vetkőztetni, már kezdi a sírást és végigordítja a vizsgálatot, de úgy, hogy sokszor az orvost alig hallom. Ez nekem annyira kellemetlen, mert látom az orvosnak meg az asszisztensnek is a megvető pillantását, hogy nem tudom megnyugtatni a kisfiamat és átordítja az egész vizsgálatot. Pedig amúgy csak nálam hajlandó megnyugodni többnyire, ha valami van. Nem értem mi üt belé, mikor az orvoshoz megyünk. (Régebben voltunk olyan orvosnál, akinél nem sírt.) Tényleg annyira cikinek érzem, hogy tegnap mikor hazajöttünk, sírva fakadtam, mert biztos mások azt gondolják, hogy milyen anya vagyok, hogy nem tudom megnyugtatni a kisfiamat meg stb. Tudom hogy nem kéne ilyenekkel foglalkoznom, de annyira bánt a dolog.
2013. ápr. 4. 07:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy esetleg Te görcsölsz túlzottan rá a doki témára és emiatt már előre feszült vagy, amit megérez a gyerek? Ettől esetleg ő is ráparázhat. Vagy esetleg volt valami kellemetlen élménye? Mi volt a különbség aközött a doki között, akinél nem sírt és a mostani között?

Mennyi idős amúgy a kisfiad? Próbáltad esetleg játékosan hozzáállni az orvoslátogatáshoz?

2013. ápr. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
52%
nem, sosem sírt a kisfiam. Nagyon szereti a doktornénijét.
2013. ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
52%
de máshol sem sír, ha máshova kell menni.
2013. ápr. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Lányom 14 hónapos, ugyanígy viselkedik. Mostanában már akkor is ordít, ha jön hozzánk a védőnő és meglátja.

Az 1 éves státuszon nem lehetett lemérni, megvizsgálni, úgy ordított, ütött, rúgott, szó szerint küzdött az életéért.

Rólam meg patakokban folyt a víz, meg persze égett is a pofám.

Nemsokára megyünk a 15 hónapos oltásra, már hetek óta rettegek tőle, ha eszembe jut.

Ő azóta csinálja ezt, amióta 2 hónaposan megkapta az első szurit. Szerintem az akkora trauma volt neki, hogy megjegyezte, hogy őt ott bántották.

2013. ápr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Az én fiam 6hónapos és ugyanígy ordít :S

Amikor belépünk a váróba még semmi baja de amint a rendelőbe bemegyünk és meglátja az orvost már el kezd sírni...megnyugtatni nem lehet és annyira hüppög.

2013. ápr. 4. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Vannak ilyen gyerekek, nálunk is rendszeresen van ilyen a rendelőben. Nekem 3 gyerekem van 2 közülük olyan kis nehezebben barátkozós fajta volt úgy 1 éves korától 2 ig. De sose ordítanak -ordítottak egyszer se oltáskor is max. 10 mp-t sírtak nem bezzegelésből írom hanem azért mert amúgy meg ÉN személyszerint utálom a rendelőket, szorongok az orvosnál ha én megyek, de ha őket viszem akkor is. És mégse érzik meg.

Barátnőm meg tök laza és mégis 3 ból 2 kislánya úgy ordított hogy hangunkat nem hallottuk, de nem csak az orvosi rendelőben hanem ha csak elmentünk hozzájuk akkor is. Most már 6 és 4 évesek de most is jó fél óra 1 óra kell nekik mire feloldódnak a környezetünkben (holott azért pár havonta találkozunk).

Vannak ilyen gyerekek, mit tudsz csinálni? Szerintem ez így nem sokat segít hogy jaj hát ne szorongjál mert a gyerek megérzi, köszi. A szorongás pont olyan ami ok nélküli félelem tehát nem tudod csak így hirtelen levetkőzni.

Ne sírj szerintem nem tudsz mit tenni jelenleg túl sokat. Bízz benne hogy később jobb lesz, de legkésőbb mikor majd már nagyobb akkor mondjuk be lehet ígérni neki vmit ha nem sír játékot csokit valamit (nem nagy dologra gondolok persze).

2013. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Golan Trevize ***** válasza:

Az egyik fiam rögtön elkezd sírni, amint vetkőztetjük.

Több dokinál is, több rendelőben is.

Amint felöltöztetjük, abbahagyja. A vetkőztetésig is teljesen jól elvan, nézelődik, mászkál.

A másik fiam csendben ül végig, és érdeklődve nézi, hogy mi történik.

16 hónaposak.


Én sosem éreztem cikinek.

2013. ápr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

2 éves a fiam, ő is ezt csinálja. A váróban még csak-csak elvan, de amint be kell menni...

Pedig kezdetektől ugyanaz a gyerekorvosunk, imádja a fiamat, sem ő sem az asszisztens nem problémázik azon, hogy sír. Hiába gyengéd a doktornő, mégis sír. Hiába magyarázzuk, hogy a doktornéni mit fog csinálni, meg fogja őt gyógyítani, nem bánt stb. még nem érti meg.

Nem tudom miért, fél ott. Majd kinövi. Remélem.

2013. ápr. 4. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
ne érezd cikinek sztem sem! az én gyerekem is ilyen, ő ha vízszintbe kerül ordít :D minden dokinál. a legdurvább a gyógytorna, ott aztán fél órán át ordít megállás nélkül. utána rögtön be is alszik :)
2013. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Mintha az én 10 hónapos fiamról írnál. Pont tegnap voltunk tanácsadáson, megint végig ordította. Előttünk egy nála kisebb baba volt, meg se nyikkant, pedig oltást is kapott, az enyém meg sakált játszott egy sima mérésnél..

De ő máshol is ilyen mimóza, múltkor a kozmenikus úgy szedte ki a szemöldököm, hogy a gyerek a hasamon ugrált közben. :)

2013. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!