Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » MIkor indul el? Észrevettem...

MIkor indul el? Észrevettem hogy a 11 hónapos kisfiam, a napokban titkon egy-egy lépést megtesz ( egyik kapaszkodótól a másikig), ez azt jelenti hogy kb.3 nap alatt 2x láttam!?

Figyelt kérdés
Kinek mi a tapasztalata, hogy mikor indul el a gyerek ezek után a lépések után?
2013. ápr. 5. 12:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Hú hát ez nagyon változó.Lényegében már képes lenne rá csak még fél.Ez a félelem meg a baba bátorságától függ, hogy meddig tart.:) Kislányom nagyon hamar elkezdett lépkedni kapaszkodva 7-7és fél hónaposan.Ezt a tudományát olyannyira kifejlesztette, hogy már szinte futott az ágy mellett :D Aztán 8 hónapos volt mikor el merte engedni az ágyat de csak állt mint a cövek lépni nem mert.9 és fél hónapos volt mikor elindult egyedül.Szóval nem lehet behatárolni, hogy mikor lesz elég bátorsága hosszabb távot megtenni kapaszkodó nélkül.
2013. ápr. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

18 hónapos koráig van rá ideje, ezen kár filózni...:) Nem hiszek abban, hogy egy baba "fél". A baba azt csinálja, amire izomzatilag és idegrendszerileg érett. Ez nem versenypálya, nem szabad siettetni és annak sincsen jelentősége, hogy korábban csinált valamit, mert a később érők is ugyan oda jutnak 3 éves korukra. Ez egy picit olyan, mint a nemi érés. Van aki előbb, van aki később érik, de mindenki előbb utóbb érett lesz.

Hogy a kérdésedre válaszoljak, lehet hogy napok, lehet, hogy hónapok kérdése az önálló járás. Ezt nem lehet megjósolni.

2013. ápr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!