Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorló kismamák! Kilenc...

Gyakorló kismamák! Kilenc hetes babám mivel "kell" szórakoztatnom? Arra gondolok, hogy hogyan kellene kinéznie egy napnak, milyen fejlesztő játékokat, programokat szervezzek?

Figyelt kérdés
Ne értsetek félre, nem feltételezem, hogy egy ekkora babának nagy igényei lennének, de mivel első gyerek, nemigen találom fel magam. Nagyon jó baba, minden evés után alszik egy órát, ameddig ébren van, addig a pihenőszékben ül, elvan, nézelődik. Csak attól tartok, hogy esetleg nem csinálom-e rosszul, nem kellene-e játszani vele, vagy valamilyen játékokat adni neki? Mondjuk, a játszószőnyeg nemigen érdekli.
2013. ápr. 5. 13:17
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Csorgo max, esetleg enekelj neki. Ennyi, fejleszteni nem kell most sem es kesobb sem.
2013. ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Most még a csörgő elég neki. Viszont igenis kell később fejleszteni! Későbbiekben, másfél-2 éves kora körül mondókákat, verseket taníts neki, iszonyat fogékonyak, egyszeri hallás után rengeteget megtanulnak belőle. Akkor már lehet ének-zenével is párosítani a napokat. Előbb csak akkor kell, ha valami nincs rendben, de akkor mozgásilag.
2013. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Még pici :) bőven elég,ha sokat beszélsz hozzá,esetleg énekelsz neki az ébren töltött időkben.Én sokszor körbesétáltam vele a lakást,és mindent elmeséltem hogy mi micsoda(pl mesefal festés van,a figurákat,az órát,az akváriumot)ő érdeklődve "figyelt" mire körbe értünk jól elfáradt :) és aludt egyet!Azt látni fogod mikor már egy egy játékért nyúlni fog,érdekelni kezdi.Addig elég a "beszélgetés" és a szeretgetés!
2013. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Az Anya, taníts engen című könyvben sok hasznos ötletet találsz, már ilyen idős korban is.
2013. ápr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Szerencsés vagy a babáddal, nekünk ilyenkor a nap 80%-át a hasfájás és bukás tette ki...a többi alvás és evés volt. 10-11 hetesen kezdett enyhülni a pocakfájás és szépen kinyílt számára a világ: a kezeit figyelte, azzal játszott fekve a kiságyába, a kezei által vetett árnyékokat nézte akár egy órán át. Ekkor tetszett meg neki a zenélő forgója, de szigorúan zene nélkül, azzal is eljátszott már 40-50 perceket 11 hetesen. Sokat beszélgettem neki (az éneklés még nem tetszett akkor, sem a játszószőnyeg), és ritkán, de már ki tudtam küzdeni egy-egy mosolyt a sok dumámmal :) Kis rongykendőjét szerette meg kb 12 hetesen, mikor először elkezdett fogni...azóta is azzal alszik, kedvencek közé tartozik.

Nagyon mást még nem tudsz vele csinálni. Ha szereti az éneked, akkor kis ölbe játékok...nálunk ezek is később jöttek, most már szerencsére szereti, sőt megnyugszik, ha énekelek valami ismerős dallamot neki :)

Jó babázást!

6 és fél hónapos fiúcska anyukája

2013. ápr. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%
csak ugy magaban az en lanyom sem szerette a jatszoszonyeget, volt egy pluss csorgos tehenunk azt logattam le melleje, ha jart a keze abba beleutott veletlenul az megszolalt es nagyon tetszett neki, en mar ennyi idosen mondokaztam neki, meg pelenkazaskor is, nagyon szerette. A pihenoszek nem rossz ha valahova viszed magaddal a lakasban, de minel tobbet legyen a foldon legjobb ha hason. Fekudj le ele, lassa az arcodat, mutogass neki elenk szinu targyakat, vagy jatekokat.
2013. ápr. 5. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
46%
Az én kisfiam is 9 hetes, mi a következőket szoktuk: evés után 1.5-2 órát ébren van általában, reggel, amíg összekészülök (ágyazás, öltözés, reggelikészítés), addig beteszem a kiságyba, és bekapcsolom a forgót neki, nagyon tetszik neki, sokat mosolyog, jár a keze-lába és gőgicsél a maciknak :) Ha megunja, akkor nézegeti a rácsvédőjét :) Kb.10, max. 15 percet van el egyedül. Napközben, ha épp dolgom van, pl. teregetek, leteszem játszószőnyegre, szerei a lelógó figurákat, azokat "pofozza" :) Itt sincs persze hosszan el egyedül. Aztán szoktam vele "tornázni", mozgatom a kezét, lábát, közben beszélek hozzá sokat, ilyenkor nagyon sokat mosolyog, "dumál", nagyon szereti. Kicsit megmasszírozom, játszunk egy kicsit (pl. szoktunk "kukucs"-ozni, persze még nem nem érti a lényegét, de jókat mosolyag rajta(m) :)) Hasra is szoktam fordítani, hadd "tornázzon" egy kicsit, erősödjön. CSörgőt, színes dolgokat mutatok neki, próbálok sokat beszélni hozzá egész nap (néha nehéz,mert fáradt vagyok és csak nézek ki a fejemből). Mást szerintem nem nagyon lehet még ilyen korban. Énekelni próbáltam már neki, de nem szereti, mindig sír. (mondjuk megértem :D)
2013. ápr. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez még egy nagyon nyugodt időszak, és ha nem rontod el, akkor ilyen is marad:-) azért mondom ezt, mert én elkövettem azt a hibát, ogy már itt minden percben szórakoztatni akartam a kicsit, amikor ébren volt, hát most, amikor már alig alszik és csaknem nyolc kg tudom, hogy nem kellett volna:-) énekelj neki, én sok mesét olvastam, hogy ne sületlenségeket halljon csak tőlem a gyerek:-) neki még sok álvásra és nyugalomra van szüksége. Persze öleld és puszilgatsd, szeretgetsd nagyon, de igyekezz ne elkényeztetni....én sokszor még egy teát is nehezen főzök meg mellette...de persze imádom:-)
2013. ápr. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!