Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mosható pelenka! Mennyit...

Mosható pelenka! Mennyit vegyek? Milyet vegyek? Hol vegyem?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 5. 21:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
próbaképp csak néhányat,mert az én babám bőre rettenetes lett tőle,bármi hamar tettem tisztába
2013. ápr. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
nemrég én is feltettem egy ehhez hasonló kérdést, persze normális választ nem nagyon kaptam. de ki akartam próbálni, ezért napokon át nézegettem milyenek vannak, melyik mit tud, mennyibe kerül, mennyi kell belőle stb. hát... túl nagy reményeim voltak hozzá. végülis pop-int vettem, 1dbot kipróbálni. ránézésre tleg nagyon jópofa, de a használati értéke tart a nullához. a gyerekem még nincs 7 hónapos, de már a legnagyobb méretre kellett neki állítani.. kizárt, hogy ez a pelenkázós korszak végéig jó lenne. utálta a nagy csomagot (mert azt az anyagmennyiséget vhova el kell tenni, akárhogy is patentolod). egy napközbeni szimpla pisis pelus lett belőle, semmi extra, nem volt túl sokáig rajta, mégis olyan érzet volt, mintha egy vizes rongy lenne a gyereken. tökre nem szívja be eléggé a nedvességet. a gumírozás nyomot hagyott a combján és a derekán is megnyomta a pelus. a tépőzárat egész a szélére kellett csatolnom, pedig nem kövér gyerek. ráadni is nehezebb, mint egy eldobható pelenkát. és akkor még ott a macera a mosásával, mert pl öblítőt nem lehet hozzá használni. én nem áztattam be, mert kimostam másnap, de így is vízihulla szaga volt a pisis pelusnak (pedig a pisis ruháinak másnap még nincs ilyen szaga). és amivel még fűzik erre az embert, hogy mennyivel olcsóbb... hát ha nem tart ki a pelenkázós korszak végéig, akkor már nem is éri meg.. ez a pop-in boltban 5490 egy db (persze csomagban kevesebb), én a vaterán vettem 4800ért.
2013. ápr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
egyetlen pozitívuma volt, nem folyt ki belőle a pisi
2013. ápr. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Rengeteg féle van, először visszakérdezek:

Mik a legfőbb szempontjaid? Olcsó legyen? Könnyen feladható legyen? Gyorsan száradó legyen? Atombiztos legyen?


Addig is pár márka amit neee: coolababy, legolcsóbb kínai zsebes pelenkák, pop-in nekem se a szívem csücske, bambuszos anyagokról is lebeszélnélek, mert eléggé tönkremenős.

2013. ápr. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha megírod, hogy mennyi pénzed van a készletre és most kb.háyn naponta mostok, abból már ki tudok indulni
2013. ápr. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Én egy készlet kínai zsebes pelust vettem (24 db, dupla betéttel). Interneten rendeltük a gyártól, így a legolcsóbb. A pop-inről én is hallottam hogy ár-érték arányban nem a legjobb.

Mi 6 hónapja használjuk (születése óta). Sajnos kifolyik a pisi vhol. Bonyolítottunk a dolgon, mert egészségügyi szempontból nem akartam feladni:-). Illetve az eldobósat feladni rá (éjszakára és ha messzebb megyünk itthonról azt adok rá, de ez havi kb. 40 db-ot jelent).

A hagyományosan ötvöztük a modernnel - tetra pelust hajtogattunk, bele a zsebes pelus betétjét (elég 1), és külsőként használjuk a színes részét. Teljesen jól bevált, nem folyik, nem kényelmetlen, nem büdös.

3 naponta mosok, szárítógéppel szárítom, utána vasalom a tetrákat. Anyagilag nem éri meg, ahogy sokat állítják. Több energiát igényel részemről. Viszont ha lehet, nem adok rá a fiamra ragasztós, vegyszeres, műanyag pelust, amitől felnőtt korára komoly problémái lehetnek (sterilitás, meddőség). Mindenki csak a popsi kipirosodása miatt aggódik, pedig az csak felületi bőrpír. A felszívódó méreggel senki sem foglalkozik?

2013. ápr. 6. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

első vagyok, nem kipirosodott szimplán a babám bőre, hanem durván ekcémás lett,amit 38.000 Ft volt helyre hozni...


Az unokahúgom 26 éves, már baba korában is eldobható pelust használt, nem lett meddő, 4 gyereke van (2 ikerpár)

ez hülyeség, mint az a majomhordozó kendő is...

2013. ápr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"persze normális választ nem nagyon kaptam"


Én pedig nagyon sokszor azt figyelem meg, hogy a kérdező tűnik el. Nem csodálom, hogy aki egyszer-kétszer kitesz a válaszáért, amire viszont nincs semmi reakció, akkor máskor már nem fog így tenni és ebből következően nem lesz "normális válasz"

2013. ápr. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

(Talán a válaszoló kórházban fekszik és küzd a babájáért.)

Úgy döntöttem minden félét veszünk és majd ami beválik abból veszünk többet. Úgy hallottam újszülött korban még nem annyira jó a mosható pelenka így még van időnk. Lehet anyóssommal varratok nekünk megfelelőt. Mindenképpen állítható méretűt szeretnék és annyiszor mosunk majd amennyiszer szükség lesz rá. Teljesen változó hetente mennyit mosok. Az ár viszonylag mindegy mert kaptunk rá pénzt. De próbáljuk a legjobb pelusokat beszerezni a legjobb áron.

2013. ápr. 10. 18:22
 10/14 anonim ***** válasza:

(Talán a válaszoló kórházban fekszik és küzd a babájáért.)

Lehet, szegények, kár, hogy ilyen sokan vannak.

2013. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!