Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fél éves kisfiam megkóstolhatj...

Fél éves kisfiam megkóstolhatja a torta krémjét-habját?

Figyelt kérdés
Hozzáteszem hogy NEM adok neki,csak a Nővérem azt mondja hogy lehet neki adni.Kiváncsi vagyok mit gondoltok Ti! A hozzátáplálást most kezdjük majd.Köszi
2013. ápr. 6. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Gondolom tejalapú, abból pedig egy nyalás is allergiát válthat ki, pocakfájást, stb. A cukortatralom miatt pedig szintén elég egy nyalás hogy megemelje az ő vércukorszintjét. De ez az én véleményem, illetve a "tudományos" vélemény.

És mindjárt jön a 28 válasz, hogy én szigorú vagyok, és egy nyalástól semmi baja nem lesz....

2013. ápr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Jégtánc ***** válasza:
Nem adnék én sem,ne ezekkel az ízekkel ismerkedjen elsőre.
2013. ápr. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%

Én 10 hónapos kisfiamnak nem adnám..és nem lehet fél évesnek

ilyeneket mért kell adni a kicsiknek magyarázza már meg valaki mitől lesz jobb ettől a kicsinek??????

2013. ápr. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
68%
ja és ne lepődj meg ha majd csak cukorral fogadja el a gyümölcsöket az ilyen apró hibák miatt.....
2013. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nem. Ajánlás szerint sem lehet, meg én személyesen sem adnék neki.

Főleg, ha a hozzátáplálást is még csak most kezditek. Azért addig meg jó néhány lépcsőfok van, mire el lehet odáig jutni, hogy lenyalja a gyerek a torta krémjét. Nem csak korban, hanem eleve a hozzátáplálás folyamatában.

2013. ápr. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
35%

Én sosem szakkönyv szerint etettem a gyerekeimet, nem érdekeltek az ajánlások, nem követem szigorúan a sok hülyeséget ami évről évre változik. DE! Azért nem adtam 6 hósan még nyalást sem ilyenből, mert akkor csak az édeset fogja elfogadni! Az én elvem az volt, hogy íztelenül, mindent a maga természetes ízén szeressen meg. Nem is édeszájúak , minden főzeléket, levest megesznek. Nekem ez elvem volt!

Allergia. Én tejallergiás vagyok, nyilván így álltam a gyerekekhez is, épp ezért nem kaptak nagyon sokáig. Egy évesen kezdtük bevezetni, azonnal allergiás reakciót mutatott. Sógornő, 4 hónaposan már adta a bocitejet, kutya baja a 3 évesének. Én nem hiszek ebben, sem az ajánlásokban, mert az már inkább csak divat és üzlet.

De a kérdésedre visszatérve hanyagold az édes dolgokat, mert nagyon meggyűlik később az etetésnél a bajod majd és az nem jó!

2013. ápr. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnék és nem is adtam.


OFF: 6- os mi abban az üzlet, hogy 6 hónapos korig ne adjunk mást, csak anyatejet, és később is lassan, természetes ízekkel kóstoltassuk? A üzlet akkor lenne szerintem, ha azt mondanák, az anaytej car, minden gyereknek kötelező tápszert adni, ne vegyünk gymölcsöt, zöldséget, csak és kizárólag az üveges bébikaját, meg tejpépeket stb. Nem látom benne, hogy kinek lenne ebből pénze, hogy ilyen ajánlásokat ad, maximum a terelőknek kedvez, de nem cégeknek....

2013. ápr. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!! Amint már írtam NEM fogok neki adni csak olyan rossz mikor olyanok osztogatják az észt akiknek nincs is gyereke!És akkor még engem neveznek aggódósnak mert nem adok a picinek még kóstolást sem belőle.Miért értik meg olyan nehezen nem értem.Lehet onnan veszik hogy van a rokonságba egy kislány akinek majdnem mindent adtak már kiskorától.
2013. ápr. 6. 10:04
 9/16 anonim ***** válasza:

off. : mivel allergiás a gyerekeim és talán az ország legjobb orvosához hordom elég sok tapasztalást szereztem. Szerencsére nagyon jó viszonyban vagyunk az orvossal. Az üzlet részét innen veszem, és nem a gyümölcsökre-zöldségekre vonatkozik, erről szerintem meg is írtam a véleményemet. Az üzlet része a tápszeres, tejitalos világ. Pl. Mert azért valljuk be sokmindenkinek nem adatik meg az anyatej hosszú távon. Erősen nyomják az ajánlásokat, miszerint a szülőkben kialakul egy görcsös ragaszkodás ezekhez a dolgokhoz épp a félelem miatt, hisz a legjobbat akarja a gyerekének. De miközben benne vagy ez a nyomás minden új étel bevezetésénél reszketve figyeli a reakciókat, amiket kívülről sulykolnak. Az első pöttynél persze orvoshoz rohan, mert biztos benne, hogy az étel által kiváltott allergia és akkor kezdődik egy láncfolyamat, amit nem akarok leírni.

Úgy gondolom egy átlag anya nem könyvekből, ajánlásokból táplál, hanem ösztönből. És az ösztönök nem igen szoktak csalni. Valahogy én úgy voltam, ne más mondja meg mit adok a gyerekemnek. Magamtól is jött, hogy nem tehéntejet adok neki 2 hónaposan, mint ahogy az is, hogy cukros ételeket sem adok (nem betegségek miatt, hisz mi cukros tápon nőttünk fel, mégsem lett bajunk régen) hanem az ízek szeretete miatt, ehhez nem kell orvosi diploma. Meg védőnő sem...

De pl 10 hónaposan fogta a gyerekem a csülök cupákot és szopogatta, ízlett neki. Na ez minden ajánlásnak ellentmond :) És láss csodát semmi baja sincs, gyöngy fogai vannak, nem túlsúlyos, sajnos épp az ellenkezője, de mi is soványok vagyunk, genetika.

Én csak azt akarom ezzel mondani, hogy egy anya mindig igyekszik jól csinálni és jól is csinálja még akkor is ha nincs ideje holmi ajánlásokkal foglalkozni!!!!

2013. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
43%

Kérdezőnek: igen, ezt meg kell szokni, hogy sokszor mindenki jobban tudja! Bosszantó. Főleg amikor a gyerektelen mondja meg. De akkor is bosszantó, ha gyerekes ossza az észt, és nem fogadja el, hogy te másképp csinálod. Idegölő dolog, de kerülni kell az ilyen helyzeteket.

Nálunk pl sokáig képtelenek voltak megérteni mi is az az allergia. Folyton próbálkoztak, hogy de csak egy kicsi....nem lesz baja. Persze, mert ők tudják. Sok év kellett mire már ők is megszokták és komolyan veszik. Nehéz ez a része nagyon. Bántó sem akarsz lenni, miközben ők az erőszakosságukkal észre sem veszik milyen bántóak.

2013. ápr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!