Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet adni a Ventolint és...

Lehet adni a Ventolint és Recodeltet egyszerre?

Figyelt kérdés

Befulladt tegnap a fiam elkezdtem adni a Ventolint ugye első órában 20 percenként majd egész nap éjfélig óránként,majd 2 óránként ..itt tartunk ma..sokkal jobb,de viszont most,hogy ritkítva kezdem adni a Ventolint,mintha rosszabbodna.adhatok neki Rectodeltet,hogy ha rosszabb lenne?kezdődő asztma,és hörghurutja van.már többször voltunk kórházban is.(ja és fixen napi 2*kapja a Flixotideot alapból)+inhalálunk salvus vízzel napi 4*.


a lényege a kérdésemnek,hogy ha kapja a Ventolint kaphat mellé egy kúpot is ha rosszabbodna?



2013. ápr. 6. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem hívd fel az ügyeletet és ott megmondják!Ők mégis csak orvosok,biztosan jobban tudják,hogy lehet-e,vagy sem!
2013. ápr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira nincs rosszul,ha olyan rosszul lenne,akkor biztosan bevinném,vagy hívnám őket,csak hátha tudja valaki ezt.elvileg,akinek befulladós a babája az tudja ezt.én úgy tudom vagyis úgy emlékszem,hogy a doki azt mondta,hogy ha nem segít a ventolin,akkor jöhet a kúp és ha az sem,akkor vigyük...hát nem tudom..
2013. ápr. 6. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet egyszerre. De én ennyi Ventolint nem használtam.

Az én fiam is kapja alapból a Flixotidet és Aeriust is naponta, ha fullad Ventolin. És mi is inhalálunk. A Rectodeltet csak akkor add, ha tényleg kell, az elég erős gyógyszer! Esetleg Spiropentet nem kap?

2013. ápr. 6. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is az orvost javaslom, de leírom, nálunk hogy volt. 2 hónapos babámnak hörgőgyulladása lett, bevittük az ügyeletes kórházba (mert persze mikor máskor, mint Szilveszterkor lett beteg), ahol azonnal felvették. Kezelésként azonnal Recodelt kúpot kapott + Ventolint. Utóbbit napi 3x kapta, előbbit csak akkor egyszer. Ebből én úgy gondolom, hogy ha nagy a baj, lehet együtt a kettőt!
2013. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

jaj de jó,köszönöm!Ha rosszabbul lenne adok neki.azért adom ennyiszer,mert a kórházban is(már 3szor voltunk sajnos)így adták..első órában 3szor,majd utána pl első este 8órától reggel 8ig óránként,utána 2 óránként majd 4 óránként.mind a 3 alkalommal így volt.csak ott kapott mellé szteroidot is,meg ugyanúgy inhalátor.

legutóbb 4 hete volt beteg,akkor sikerült "kihúzni" a Ventolinnal,de amúgy mindig kórház a vége..konkrétan december eleje óta szinte folyamatosan beteg,mert egy ilyenbe belekerül és nem gyógyul meg 3-4 hétig..úgyhogy már kivagyok előre..

2013. ápr. 6. 21:57
 6/6 A kérdező kommentje:
Van itthon Spiropent is máskorról,de azt nem lehet a Ventolinnal egyhuzamban adni,ezt kihangsúlyozta a doki is, és a kórházban is mondták.(az nem hat olyan gyorsan,mint a Ventolin és gondolom nem is olyan erős)
2013. ápr. 6. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!