Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Barátnőmnek koraszülött lett...

Barátnőmnek koraszülött lett a babája, nem akarja elfogadni, hogy baj van, tagad, hogy segítsek?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek februárban nagyon pici súllyal 530 grammal 24. héten, született meg a babája. A kicsi él, súlyos volt az állapota, agyvérzés, fertőzések stb. A barátnőm, és a párja mintha fel sem fogná, hogy milyen élet várhat a babájukra, hogy fogyatékos lehet, mozgásszervi bajai lesznek stb. Úgy csinálnak, mintha minden rendben lenne, és 9 hónapra egészségesen született volna meg a babájuk. Hogy segítsek a barátnőmnek, hogy megértse, itt nagy munka lesz még a babával, és nagyon kell figyelnie?


25/L


2013. ápr. 6. 22:56
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kisebbfajta sokkot eleg nhz feldolgozni. Ha mindenaron tenni akarsz valamit, akkor gyakran latogasd oket. Torodj a bnoddel sokat.

Illetve a vedonovel beszeletsz, hogy miket ajanlatos ilyenkor a picivel csinalni.

Egesz kicsi kortol leet oket tornaztatni, masszirozni.

Esetleg a bnodet is szepen, lassann ravezetheted ezekre.

A lenyeg, hogy sokat torodjon a gyermekevel. Hiszen a picinek kell a szeretett. Foleg ilyen korulmeny utan.

Bujjanak ossze, beszeljen hozza sokat vagy enekeljen.

Apuka is igyekezhet, simogassa a picit, beszeljen o is. Mondjuk neki elso sorban az a feladata, hogy az anyukanak segitsen atvezelni ezt az idot.

Ha a kotel szakad, akkor elmehet pszichologushoz is. Akar mind a ketten egyszerre, hogy segitsenek nekik feldolgozni a tortenteket!

2013. ápr. 6. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
A babát nem adták haza, lélegezni sem tud magától, még kórházban vannak
2013. ápr. 6. 23:05
 3/37 A kérdező kommentje:
Már próbáltam neki ajánlani a pszichológust,de szerinte minden rendben van.
2013. ápr. 6. 23:06
 4/37 anonim ***** válasza:
100%
Az első válaszoló nagyon jókat írt. Azzal egészíteném ki, hogy Te ne akard arra rávezetni, hogy valószínűleg fogyatékos a gyereke. Ahhoz, hogy ezt elfogadja, évek kellenek, ha egyáltalán sikerül. Ill.bármi lehet, akár még egészséges felnőtt is válhat a piciből, csak, mint azt Te is írtad, nagy munka lesz vele. Törődj velük, próbálj ártatlanul, minden különösebb célzás nélkül ajánlani egy- egy kezelést (pl. Dévény-torna) és csodáld Te is úgy a babát, mintha minden rendben lenne. És tényleg vigyázz, eszméletlen nagy sérülést okozhatsz a szülőknek, ha Te akarsz a nagy megmondó lenni. Ismeretlenül is szorítok, hogy minden jól alakuljon a babával! Egy gyógypedagógus.
2013. ápr. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Jaj, dehogyis célozgatok arra,hogy fogyatékos lenne, néhány hasonló ártatlan célzást már tettem, de nem vette a lapot...

Én csak abból indultam, ki, hogyha velem történne ilyen a szakirodalmat bújnám, minden követ megmozgatnék...ő meg nem is tudom, mintha minden rendben lenne, és csak várni, hogy haza adják.

2013. ápr. 6. 23:19
 6/37 A kérdező kommentje:
Ráadásul egy pici faluban lakunk, pláne több szervezés kell majd, hogy fejlesztőre tudja hordani majd a babát...
2013. ápr. 6. 23:20
 7/37 anonim ***** válasza:
58%

Én erős irigységet érzek benned a barátnőd felé.

Egyáltalán miért kell elkönyvelni, hogy a gyereke fogyatékos lesz?

Nem egy 500grammal született babáról olvastam, hallottam, akik később utolérték egészséges társaikat, és semmi maradandó fogyatékosságuk nem lett.

Ha lenne gyereked, tudhatnád, miért így fogja fel az anyuka, ahogy felfogja...

Te azzal segítesz a legtöbbet az anyukán, ha messzire elkerülöd.

Ha igazi barátja lennél, nem a szemét szeretnéd felnyitni, hanem támaszt adni neki.

2013. ápr. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
27%
ja és persze, hogy lélegeztetőgépen van, mivel a tüdeje még nem képes lélegzésre, tüdőérlelőt kap stb...
2013. ápr. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
27%
nem lehet, hogy csak kifelé mutatja hogy minden rendben van???
2013. ápr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
9%
ne aggódj meg fogják oldani piciny falujukból a fejlesztésre hordást
2013. ápr. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!