Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 10hónapos, csak úgy...

Baboly kérdése:

Kislányom 10hónapos, csak úgy tudom megetetni, ha nézi a duck tvt. Hogyan tudnám rávenni, h a reggeli meg az esti tejpép helyett mondjuk kenyeret egyen? Szinte csak az üveges babakajákat eszi meg. Hogyan tudnám átszoktatni kicsit emberibb ételekre?

Figyelt kérdés
Sajnos cumisüveget egyáltalán nem fogad el,már nem is szopizik.Reggel,este tejpépet,délben főzit,néha levest,uzsira gyümit,joghurtot,krémtúrót,pudingot ilyesmiket kap.Kölesgolyót,kekszet,babapiskótát,ha van kedve szivesen rágcsál.De nem tudok előrébb lépni...Hogyan tovább???Tudom már bátrabbban kéne táplálni,ötletek?

2013. ápr. 7. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Manapság a tápszert ajánlják 2 éves korig legalább napi 2-szer,a vitaminok miatt.Ilyen korban este még nem nagyon esznek ilyen szilárd táplálékot,mint a kenyér.Én inkább tízóraira meg uzsonnára javasolnám,és csak fokozatosan.

Amúgy a kicsik tv nézését én nem ajánlom.Ha már most így eszik,valószínű még sokáig így fog.

2013. ápr. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:
kapcsold ki a tvt!!!!
2013. ápr. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 17 hós, és szintén csak mesével eszik, de én annak is örülök, hogy egyáltalán így eszik.

Kenyeret az enyém sem eszi meg, max. zsömléből vagy kifliből rág valamennyit (kb. mint egy kisegér).

Amúgy eszik darabos kaját, pl. tésztát, husit, kis darabokban megeszi. Én nem erőltetem a kenyeret, majd megeszi ha akarja. Mondjuk még szopizik.

2013. ápr. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:
nem tudom mert a fiam zabagep, ezert kerdezem, mi tortenik ha kikapcsoljatok a tvt/meset?
2013. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem ha nincs mit néznie közben, akkor már két falat után ki akar szállni, nem akar enni, mert un a székben ülni. Viszont ha közben néz valamit (pl. a tv macit szokta), akkor szinte bármit a szájába lapátolhatok. Darabos kajánál kicsit jobb a helyzet, akkor elszórakozik vele, hogy pl. villára szurkálja, olyankor amíg elvan nem mesézünk, vagy csak zenét hallgatunk, néha azzal is megelégszik.
2013. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nálunk,ha nem szól a tv,kicsim nem eszik egy falatot sem!Próbáltunk tv nélkül enni,3napig 1-2babapiskótán élt és iszonyú dühös volt,nem értette miért nem adok enni neki...Persze 2óránként megkínáltam,de egyszerüen,ha meglátja a kanalat már fordítja is el a fejét.Pici korától kezdve csak nagyon nehezen etethető.De ezt el kellett fogadnunk,én mindent megpróbáltam,de csak így megy...
2013. ápr. 8. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!