Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden babánál jelentkezik a...

Minden babánál jelentkezik a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
9,5 hónapos a kislányom,és továbbra is jól elvan a nagyiékkal,sőt tulajdonképpen más rokonokkal is.Húsvétkor a távol élő nagymamáméknál voltunk,és ott is mindenkire mosolygott,egyedül akkor sír,ha letámadják.Nemcsak hozzám van szoktatva,a nagyiékkal (mindkét oldalról) nagyon sokat van,már párszor náluk is aludt.Egyik barátnőm mondta,akinek az enyémmel egyidős babája van,hogy az ő kislánya egyébként is anyás,de most még inkább,és hogy ez a szep.szorongás időszaka.Mármint most jelentkezik először.Én azt sem tudtam mi az,mondjuk mostanra már utána néztem.Ez minden babánál van?Mert az én kislányomnál nincs (még) és nem is volt,és nem is szeretném,ha lenne.
2013. ápr. 7. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
Fiam 2 éves és egyáltalán nem volt szeparációs szorongása, soha.
2013. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Valamikor, valamilyen formában előjön, de nincs kőbe vésve, hogy mikor. S bár te nem szeretnéd, hogy legyen, azért az ne felejtsd el, hogy az agyi érés vele járója (amikor rájön, hogy nincs anyához láncolva). Ha egyszer sem jön elő életében, akkor nagy valószínűséggel baj van.

Ez nem jelenti azt, hogy kötelezően ordítania kell utánad, hanem az anya és apa szeretete, érzelmi biztonsága kiváltja a gyerekekből, hogy ha nincsenek ott, akkor nehezebb nekik, rosszabbul viselkednek, nyűgösebbek, vagy rettentően sírnak. Kinél, hogy jön elő...

Lányomnál kisebb korábban ez gyengébben jött ki, aztán 1,5 évesen mindig a lábamba kapaszkodott, én voltam az atyaúristan neki, egy morzsát nem lehetett félretenni nélküle, tapad rám. :)

Szóval valamikor elő kell jönni, de nincs megírva az sem, hogy ez egyformán jön elő a gyerekeknél.

S ettől még jól ellehet a nagyszüleivel, csak hozzád jobban fog ragaszkodni.

2013. ápr. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg jelentkezik minden gyereknél.

De persze valóban nem kell, hogy minden gyereknél ugyanazok a "tünetek" legyenek.

Általában minden baba vagy kisgyerek életében van olyan időszak, amikor jobban ragaszkodik a szüleihez, mint máshoz, és ez így van rendjén. Valamelyik gyerek ilyenkor nem hajlandó ellenni mással, míg más gyerekek csak megijednek kicsit, picit sírnak, aztán mégis ellesznek másnál is.

Az én lányom soha nem volt extrán anyás, de voltak időszakai, amikor már nem volt hajlandó mondjuk a nagymama ölébe ülni, mert inkább csak nálam ült. Szóval nem kell, hogy extra módon kijöjjön a szeparációs szorongás, de én is azt mondom, hogy ha egy gyereknél soha semmilyen formában nem jelenik meg, akkor az a gyerek érzelmileg nem fejlődik jól.

2013. ápr. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Idegenhelyzetben jelentkezik a szeparációs szorongás. A nagyik nem idegenek, a babád kötődik hozzájuk. Gyakran van velük.
2013. ápr. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

helyesbítek!

minden egészséges babánál jelentkezik a szeparációs szorongás!

sztem akarni fogod hogy legyen,ugyanis azok a babák,akiknél kimarad a szep.szorongás teljesen,azoknak a későbbiekben problémáik lehetnek az idegenekhez való viszonnyal.

de ez nem feltétlenül azt jelenti,hogy nem tudsz tőle kimenni még a wc-re sem,amint írtad húsvétkor megijedt a számára idegenektől,tehát már ez is annak számít.Nem kell szélsőségekben gondolkodni,és az is lehet hogy későn érő típus,később lesz nála ez.A kisfiam 8 hónaposan kezdte,1 hónap alatt túl voltunk rajta,és csak a felém vetett bizalmát erősítette meg.

2013. ápr. 7. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

"sztem akarni fogod hogy legyen,ugyanis azok a babák,akiknél kimarad a szep.szorongás teljesen,azoknak a későbbiekben problémáik lehetnek az idegenekhez való viszonnyal. "


Erre semmilyen kísérlet nincsen és nem is jelenthető ezért ki! Nem is értem, honnan vetted.

2013. ápr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Heti kétszer mentem tanfolyamra, akkor a nagyik vigyáztak rá 1.5 éves koráig. szerintem málunk ezért maradt el a látványos része. De most nagyon szeret engem, minket, kéri, h együt nézzük a mesét, "anya hova megy?", 2,5 éves, lány.
2013. ápr. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!