Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit lehet tenni ha egy baba...

Mit lehet tenni ha egy baba mar úgy született hogy nagyon el van deformálódva a feje?

Figyelt kérdés
Most 7 hónapos a baba és születése óta nem változott a feje formája. Ugyanolyan deformálódott ahogyan született. Feje egyik oldalon hátul nagyon lapos, a másik fele pedig csúcsos.

2013. ápr. 8. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
tudtommal ez még változik. de azért érdekelne, szerinted mégis mit lehetne csinálni?:)
2013. ápr. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak fejformáló párnák, de szerintem 7 hónap után már késő, magától viszont még talán változhat. Mit mond az orvos?
2013. ápr. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Meddig változhat? Azt olvastam hogy akiknek az elfekvés miatt deformálódott, laposodott a baba feje, a hason fekvése ajánlották. Van aki gyógytornára hordja a babát. Ha mar így született azzal lehet (vagy lehetett volna) kezdeni valamit vagy csak várni hogy majd alakul vagy így marad?
2013. ápr. 8. 10:57
 4/11 anonim ***** válasza:
eddig a doki nem mondott semmit?
2013. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytorna. De az fura, hogy az orvos nem ajánlotta fel :(
2013. ápr. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a 7 hónapos babát már nem tudod úgy fektetni, ahogy akarod. Az első évben változik a legtöbbet a fejforma, kérdezz meg egy orvost, hogy miért maradt így. Talán még tudnak segíteni szakképzett gyógymasszőrök.
2013. ápr. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azt nem írtam ki, hogy nem az én babámról van szó, hanem a családban egy babáról. Anyukája azt mondja kérdezte a gyerekorvost és azt mondta majd alakul. Nem szeretném részletezni de felelőtlenek sajnos a szülők. Lehet meg sem kérdezte az orvost. Én csak sajnálom szegény babát és tudni szeretném hogy lehet e még segíteni. :(

Az én babám 1 éves lesz most és semmi problémája.

2013. ápr. 8. 11:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk farfekvés miatt a kicsi feje az egyik oldalon a fülénél be volt nyomódva.Kb.2 két alatt múlt el teljesen. Mondta is a főnővér, hogy az majd helyrejön, így is lett.Szerintem ez addig tud változni, amég puha a koponyája.
2013. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég szomorú. Fejformálóval fél év alatt újra normális fejformája lehetett volna szegénynek. :( Láttam már olyan 6 éves kislányt, akinek nagyon csúcsos feje volt, hiába takarta el a haja, látszott a deformitás. Nyáron volt, nem értettem miért van rajta sapka, aztán levette.
2013. ápr. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az első pár hónapban kellett volna úgy fektetni, hogy formálódjon a buksija: kiságy döntésével "kényszerítik" az egyik oldalon alvásra és torna sem ártott volna, lehet, hogy a nyakizmokkal van probléma és azért nem szimmetrikus a buksija: könnyen kideríthető: hason illetve háton le tudja-e tenni úgy a buksiját oldalra, hogy a füle lent van. Ha nem, akkor merev és torna kell.

Rosszabb esetben fejlődési rendellenesség, viszont a dokinak fejlődés neurológiára el kellett volna küldenie a babát.

2013. ápr. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!