Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha sokat van a gyerekem a...

Ha sokat van a gyerekem a kiságyba gátolom a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés

5és fél hónapos a fiam. napközben rengeteget szinte mindig a kiságyaban van ott játszik. Talán 2 órát veszem ki összesen akkor a földre teszem le vagy az ágyunkban van.

4 hónapos kora óta átfordul hátról hasra rá egy hétre hasról hátra.

A hasán már egy hónapja körbe forog a lábait maga alá húzza és néha kicsit rugózik..

Így is megtanul kúszni ha nem veszem ki?

Persze amint elkezdene előrefele haladni kivenném had legyen szabad tere a mozgásban.



2013. ápr. 8. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Eddig teljesen átlagosan fejlödött, de kúsáshoz, mászáshoz tér kell.

Nem értem miért nem teszed le a földre. Ha elkezd haladni, úgy is biztonságosra kell csinálnod a lakást.

2013. ápr. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Babeli Zurzavar ***** válasza:
nagyon ugyes babad van, miert nem szeretned kivenni?
2013. ápr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom kezdettől csak akkor volt kiságyba ha aludt! Azon kívül a földön volt, vagy a pihenőszékben!
2013. ápr. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazából több oka is van hogy nem veszem ki.

Nem kell megszólni érte de van egy kiskutyám aki eléggé féltékeny a kisbabára.

Nem bántaná az biztos.

De ezért sem illetve annyira jól elvan az ágyában és így mellette mindent megtudok csinálni amit kell a háztartásban.


De így lehet hogy késleltetem a kúszását?

Ha kivenném lehet hogy előbb elkezdene kúszni?

2013. ápr. 8. 09:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szinte biztos, hogy előbb elkezdene kúszni, habár teszem hozzá, most is nagyon szépen fejlődik a mozgása. Én sok helyen azt olvasom, hogy rosszat csinálni nem igazán tudsz a gyerekkel ebben a korban, viszont fejleszteni sem nagyon lehet még (normál szituációban, más egy beteg baba). A hiba amit elkövethet ilyenkor egy szülő az, hogy nem adja meg neki a mozgáshoz való teret! Ha az meg van, akkor minden megy ügyesen a maga medrében, ezzel tehetsz a legtöbbet a gyermekedért.

És nagyon hamar már elkerülhetetlen lesz, hogy a földön legyen, a gyereknek meg jobb előbb, mint utóbb :)

Egyik ismerősék pl egy éves koráig alig engedték a földre, csak az ágyon lehetett a gyerkőc, annyira féltették mindentől. Szépen fejlődik, már másfél éves, csak mindent egy picit később kezdett el csinálni...

2013. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik szobát csináld meg kutyamentessé.Oda kiteheted a babát a földre. Vannak ezek a rácsok az ajtóra vagy valami ilyesmi barikáddal.
2013. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát :)


természetesen le fogom rakni mostmár többször mert egyre nagyobb mozgástér kell neki. Gátolni semmiképpen nem szeretném

2013. ápr. 8. 10:58
 8/10 anonim ***** válasza:
Érdekes, hogy elvan a kiságyban. Amíg nem forgott én addig is a kanapára tettem (kinyitva), hogy mindent lásson, amikor átfordult, költözött a földre. Van macskánk, de minden nap felmosással kezdek. Szerintem kellene neki a tér, hogy elinduljon a játékok után.
2013. ápr. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem csak a mozgásfejlődés miatt nem jó, hogy állandóan a kiságyban van. Szüksége lenne a társaságodra, közelségedre.

Jó megoldás lehet még a babakarám, azzal elkeríthetnél neki egy kutyamentes részt a lakásban.

2013. ápr. 9. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szegény gyerek...


[link] Ilyesmit nem tudnál használni? Valamit mindenképpen ki kell találnod, mert nem élhet évekig a kiságyban. Nekem nagyon fura, hogy már ilyen nagy és ennyire keveset veszed ki!

2013. ápr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!