Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy alig 3 hetes a babám és semmi segítségem sincs?

Figyelt kérdés
Mosok,főzök,takarítok a baba igényei mellett.Persze tudom h ez ezzel jár és imádok a babával lenni,foglalkozni.De kicsit rosszul érint,hogy nincs senki aki segítene.Párom sokat dolgozik.Mikor megszületett a fiúnk,itthon volt egy hétig,akkor ő segített.De sajnos nincs senki más.Anyósom volt egy alkalommal,és mondta h jön többször is,de végül lemondta.Vagy csak én reagálom túl?
2013. ápr. 8. 11:32
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
53%

sajnálom, hogy nincs segítséged.

de az ilyen anyós ne is jöjjön, aki lemondja a segítséget! grrrr

nyugi, nem kell csili-vilinek lennie otthon, most a babád a fontos!

majd kialakul a napirend, és akkor majd lesz időd kimozdulni, lazítani is :)

2013. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg, ez normális. Mi olyan helyen lakunk, ahol senki ismerős sincs, nem hogy családtag. Nekem se volt segítségem, első héten volt otthon velünk apa, aztán nekem kellett mindent ellátnom, és ment! Neked is menni fog!! Kitartást, és sok örömöt a kisfiadban!!!
2013. ápr. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
36%

A normális nem jó szó ide. Nekem sem segítenek, és én 9 hónapja csinálom ezt, és kurv@ szarul esik, hogy mindenki ígérgetett, aztán meg magasról letojnak :(

Ez van.

Nekem is sokszor elegem van hidd el.

Minden esetre kitartást kívánok, és ha nem minden patent a lakásban, akkor se tegyél magadnak szemrehányást.

Én például nem vasalok azóta, meg lehet kövezni érte nyugodtan, de hulla vagyok :S

Nem érdekel.

2013. ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Elég sokan vagyunk így.

Okosan kell és akkor van időd erős mindenre.

Nekem 4 hetes a picur,épp alszik,így nekem is csendespihenő van.

Nem csillog a lakás,de nem is érdekel,sosem csillogott.

Két etetés között hordozóban a konyhában elvan velem ,megfőzök 2 napra.

Nem főzös napon takaritok kicsit.

Mosni a gép mos.

2013. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
59%
Hát nézd...teljesen normális. Én ikrekkel csináltan ugyan ezt. Az embernek jól esik a segítség, de a baba a tied. 3 hét alatt azért bele lehet rázódni. Örülj neki inkább, hogy nem ül valaki folyton a nyakadon az okoskodásával. 1 babát ellátni nem ördöngősség.
2013. ápr. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
29%
1 gyereked van.rengeteg idővel amit te osztasz be. ne haragudj de igen,tulreagálod. az ember nem az anyósnak,meg a bébiszitternek szül. amikor 1-el voltam itthon az maga volt a kánaán. most is,annyival nehezebb h délután jön a másik 2 haza,vagyis onnantól nehezebb. sztem 1 gyerek mellett semmi segitségre nincs szükség
2013. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Persze, hogy normális.

És mit csinál, akinek több gyereke van? Én szoptatás közben mesét olvastam a nagynak, vagy épp a babáját öltöztettem, ha a pici aludt a naggyal foglalkoztam, + házimunka, főzés...

Ilyen az élet.. :)

2013. ápr. 8. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
58%

Tény hogy jólesne már csak pszichésen is hogy nem vagy letojva magasról hanem esetleg mást is érdekeltek a világban nem csak egymást a férjeddel meg a babával mondjuk.

Ugyanakkor sokan vagyunk ezzel így, nekem nem élnek a szüleim, férjem szüleit meg hagyjuk is, félévente egyszer ha ráérnek. 3 gyerekem van, a második és harmadik születésekor apa itthon volt 5 napot és kész utána fájó mindenfélével kellett 2 gyereket plusz újszülöttet ellátni a 40 fokos nyárban, nem panaszkodásból de megoldható. Én rendeltem a kaját bizony hónapokig! Sorrendet állítottam fel mi a fontos, a csillogó villogó lakás nem tartozott a sorrend elejére meg az se hogy mindennap ott álldogáljak a tűzhely felett.

Az igen, hogy 1. legyen tejem rendesen a kicsinek, így mikor aludtak én is aludtam. 2. hogy a nagyobbak ne érezzék hogy rájuk semmi időm

ezek voltak a prioritások.

Minden más csak utána jött.

Belerázódtunk szeptembertől kezdődött a nagyoknak az ovi és akkor már csak 1 baba volt otthon így minden dolgomat elvégeztem mint korábban. Teher alatt nő a pálma:))

2013. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Mihez kellene a segítség? Te leszel vele a leggyakrabban, szokjatok össze. Azért olyan nagyon nagy meló nincs még egy ilyen pici babával! Édesanyád nem segít?
2013. ápr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Kicsit meglepődtem a válaszokon. Úgy tűnik, itt a környezetemben a legtöbb anyuka el van kényeztetve.


Nekem első héten anyukám volt itt, majd párom 2 hetet (próbaidejét töltötte a munkahelyén, így is örültünk hogy elengedik), majd anyósom jött pár napra, aztán húgom pár napra. Ők mostak, teregettek, vasaltak, főztek. Én babáztam, aludtam, zuhanyoztam, ettem-ittam. Így telt az első 3 hét. Aztán egyedül maradtam, de a következő hetekben is előfordult, hogy egy barát vagy kolléga feljött egy tál levessel, gyümölccsel. Előtte hívtak, kérdezték hogy kell-e valami a boltból stb.


Most a kollégámnak születtek ikrei, 6 hetesek voltak, nála is voltam már 2x bevásárolni meg vittem enni. Engem nem zavart, hogy valaki van itt. Aki "csak úgy" jött, az beadta a kaját, megnézte a babát és ment. Ha aludt, beszéltünk pár szót, de 20-30 percnél tovább senki sem maradt.

Anyukám itt aludt pár napot, de ő is kimondottan segített, egyáltalán nem zavart. Anyósom közel lakik, ő reggel jött délután ment.


Úgy tűnik, nekem hatalmas szerencsém van.

2013. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!