Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hol tartotok 7 hónapos...

Ti hol tartotok 7 hónapos babátokkal a hozzátáplálással? Úgy érzem le vagyunk maradva.

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hónapos elmúlt, a 4. hónaptól kóstoltattam mert elfogyott a tejem. Nagyon lassan váltottunk ki egy étkezést, most, 7 hónaposan napi 2-3x eszik tápszert, de nem tudom hogy hol kéne tartanunk, miket adhatok neki. Eddig eszi a barackot, almát, banánt, szilvát, krumplit, brokkolit, répát, uborkát, salátát, paradicsomot, rizses cukkínit, sütőtököt és a csirke husit.


Reggel kap tápot, aztán 9-10 óra körül elalszik teán, utána főzeléket kap, tejpépet vagy gyümölcsöt és este megint tápot. Mostanában délelőtt amikor nem alszik el teával, megvárja a következő evést ami szintén táp és azon alszik el. Nem kevés ez? Nem vagyunk lemaradva?


2013. ápr. 8. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Mihez képest vagy lemaradva? Mindig a saját babád a lényeg, és nem másé! Van aki 5 hónapos korára kiváltott 3 étkezést, van aki 8 hónaposra egyet...szerintem igazodj a babád igényeihez!

Én semmit nem erőltettem, mindig annyit eszik, amennyit szeretne. Pár napja kezdtem el vele a második étkezést is kanalazni és azonnal be is nyomta az adagját belőle, nem tartott olyan sokáig, mint az első étkezés kiváltásakor. Hiszen ott még szoknia kellett a kanalat, a nyelvét máshogy kell használnia, stb. Szerintem bőven elég ha egy hónap alatt váltasz ki egy-egy étkezést. Mi napi 5-ször eszünk, ebből kettő kanalazás, 3 anyatej/tápszer keveréke. Egy hét múlva lesz 7 hónapos. 4 hónapos korától kostolgat, de inkább csak leveket adtam, és kb 5 hónapos korától eszik annyit, amennyi jól esik...6 hónapos korára jutottunk az első étkezés kiváltásához. Én már elkezdtem neki adni kis darált babakekszet a gyümölcseibe, de amúgy kb azokat eszi, mint a tiéd (kevesebb féle zöldséget még).

Semmivel nem vagytok lemaradva! :)

2013. ápr. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, most 7 hónapos és csak reggel-este kap tápszert. Reggel tápszer: 210ml, tízóraira gyümi kekszel 150g körül, ebéd főzelék (bármit amit korának megfelelően ehet) uzsira tejpép vagy gyümölcs vacsi tápszer. Éjjel nem eszik.

Ha szépen fejlődik ne aggódj, de azért próbálj átállni hogy reggel-este legyen tápszer csak.

2013. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
9 hónapos, tízóraira kap gyümit+gabonát, uzsira zöldséget. husit Sinemilt. 3-4x szopizik nappal éjjel, ahogy kedve tartja. 9 hónapos 9 kg, jól fejlődik, az ebédet nem igényli, nem kell neki, max 2-3 kanál. Doki, védőnő azt mondta, ne erőltessem. 7 hónapos koráig csak szopizott, mert nem akart kóstolni 6 hónaposan semmit. Bízd a babádra, erőltetni nem szabad.
2013. ápr. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nincs elvárás, minden baba egyedi eset. jól csináljátok, hidd el. már rengeteg féle ételt adtál neki. neki pont ez a tempója. figyeld az ő jelzéseit. van, aki 8 hónapig csak szoptat.
2013. ápr. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megnyugtattatok! :) Babakekszet is adok neki gyümölcsbe, reszelve, természetesen.
2013. ápr. 9. 08:37
 6/6 A kérdező kommentje:
Abszolút nem erőltetem, csak azt hittem adhatnék neki többféle ételt, csak nem tudom mit. Az első étkezést is azért váltottuk ki lassan mert még nem kellett neki. Ő a fő szempont, mindig annyit eszik és ahányszor szeretne/igénye van rá. Csak pl van hogy 4x eszik keveset, az egy kicsit aggasztó, de súlyban szerintem megfelelő, 70 cm és 8 és fél kg körül van. Utoljára egy hónapja mértük, ezért nem tudom pontosan. :)
2013. ápr. 9. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!