Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg olyan gáz a 15 hónapos...

Tényleg olyan gáz a 15 hónapos oltás? A védőnő előre beparáztatott, hogy rá egy hét múlva megszoktak betegedni a babák :-/. A prevenár csak hőemelkedést okozott eddig, de gondolom a másikra gondolt.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 12:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az MMR oltás mellékhatásai általában az oltás után 7-10 nappal jelentkeznek. Általában a legtöbb gyereknél jelentkezik, azoknál is, akiknek addig semmilyen tünetük nem volt oltás után.

Nem kell megijedni, oltás után hőemelkedés, láz jelentkezhet, ami 1, max. 2 napig tart. Illetve, a rózsahimlőre jellemző kiütések jelenhetnek meg a testen, de nem kell kezelni semmivel, magától elmúlik, nem viszket, csupán "oltási betegség", nem fertőz, egy kicsit lehangoltabb, étvágytalanabb lehet a gyerek.

Fiam belázasodott ettől az oltástól, 2 napig volt lázas, miután a láz elmúlt, megjelentek a kiütések, de kb. 2-3 nap múlva maradéktalanul eltűntek.

Lányom minden oltás után lázas lett, de a 15 hós oltás után nem lett lázas. Az MMR oltástól 1 hét múlva lett egy kis hőemelkedése, de nem lett belőle láz, kiütései nem lettek. Szóval ez minden gyereknél változó.

Tehát ha az oltás után 7-10 nappal lesz a gyereknek hőemelkedése, vagy láza, akkor nem betegsége utal, hanem csupán az MMR oltás mellékhatása, mivel az ilyen későn jelentkezik az oltás után. Ez nem betegség, nem fertőz, a szaknyelvben "oltási betegségnek" mondják. Orvoshoz nem kell elvinni a gyereket, kivéve,ha a láz 3 napnál is tovább tart és nem lehet csillapítani, mert akkor már fertőzés is szóba jöhet.

2013. ápr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ennek 1hét 10nap után jöhet ki az a hatása,ami a többinek már aznap,hőem,láz.A miénk pont ennyi idővel nyaralás előtt kapta,aggódtam is rendesen miatta,de végül semmi baja nem lett tőle
2013. ápr. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Nálunk a nagynak csillapíthatatlan láza lett 39.8, amit prizniccel és többféle gyógyszerkombóval sikerült lehúzni mintegy 10 óra után. Másnap még hőemelkedése volt, aztán ennyi. A kicsinél nagyon féltem. NEki vettem MMR nozódát (oltáskivezető szer). Kis hőemelkedéssel megúsztuk. Nem tudom anélkül mi lett volna.
2013. ápr. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én is tartottam tőle, de nálunk nem okozott szerencsére semmi problémát. Mondjuk eddig még egyik sem hál' istennek (kopp-kopp-kopp).
2013. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Szia!


A vedono csak tajekoztatott, hogy ne erjen varatlanul, ha valami tortenik!

Valoban okozhat ilyet a "masodik" oltas, 8-1O nappal kesobb. Az en orvosom kifejezetten kerte, hogy ne ijedjek meg, adjak neki lazcsillapiot es menjek vissza. O ad neki calcimusc injekciot meg meg valamit, mas teendo nem lesz, de szeretne latni.

(nem tudom, hogy ettol -e, de az en gyerekem fule 4 nappal utana begyulladt, jartunk kezelesre 4 napig utana, azota nem engedi, hogy hozzanyuljunk. JO elmeny volt)


En inkabb azt javasolnam Neked, hogy nyugodj meg, nezegesd a baba lazat, homlokat, figyeld van-e rajta kiutes. Adj neki Nurofent lefekves elott (abban van ibuprofen!Nem ugy,mint a panadolban). Ha testszerte potyos lesz, hivd fel az orvosod, mondd el, hogy mit adtal a gyereknek, es van-e mas teendod!

Te is jobban fogod erezni magad, ha felhivod!

2013. ápr. 8. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nálunk nem volt egyik oltásnál sem semmi, pedig a 15 hóstól én is betojtam rendesen. Most a 18 hósnál volt lázas 2 napig.

Csak fel akarnak készíteni, hogy mire számíts, hogy ne érjen meglepetésként, hogy 7-10 nap múlva beteg a gyerek. Tudd, hogy miért van.

2013. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is paráztam tőle,aztán végül a 14.napon volt egy kis hőemelkedés,de nem volt sem levert,sem rossz étvágyú a lányom.

A 18 hós oltást meg sem érezte.

2013. ápr. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

köszi

akkor pozitívan állok inkább elébbe :-)

2013. ápr. 9. 10:47
 9/13 anonim válasza:
En ettol az oltastol tartok a legjobban.Sok rosszat hallottam errol az oltasrol.Pl ket ismerosomnel is akinek fiu gyereke van ez az oltas utan jott ki az autizmus betegseg.Nemtudom eldonteni,hogy az oltastol vagy csak pont abban az idoben jott ki nekik.De erdekes,hogy pont ket kulombozo csaladnal is kozvetlen az MMR oltas utan.Valakinek van ilyen tapasztalata?
2014. márc. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Aha persze. Neked két ismerősöd is van akinek autista a gyereke, és pont a 15 hós oltás után jött ki.


Amúgy az autizmus nem kijön. Genetikai betegség, ami születéstől ott van. Semmi köze az oltásokhoz. Persze rémtörténeteket olvasgathatsz a neten, meg látom te is terjeszted, de attól a hülyeség még hülyeség marad.

2014. márc. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!