Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfelejtettem az ortopédiai...

Elfelejtettem az ortopédiai szűrést januárban! Gáz ha most szaladok el vele?

Figyelt kérdés
dokinő nem kérdezett rá eddig most jutott eszembe mikor megtaláltam a beutalót! kell újat kérnem vagy a beutalók nem járnak le?? tudom h gáz vagyok,de rengeteg gond volt kiment a fejemből.. többi vizsgálat oltás stb megvan
2013. ápr. 8. 12:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
3 hónapig érvényes a beutaló.Most is csak időpont alapján fogadnak majd,de talán előbb kapsz időpontot,ha mondod,hogy már meg kellett volna csinálni a szűrést
2013. ápr. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
3 hónapig érvényes a beutaló. Ha már letelt a 3 hónap, akkor mindenképp újat kell kérned. De időpontot is kell kérned, max előre vesznek (ha tudnak), ha megmondod, hogy már meg kellett volna csinálni ezt a vizsgálatot csak elfejetetted.
2013. ápr. 8. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A 6 hetes ortopédiai vizsgálatra gondolsz?

Jobbat nem tudok mondani, csak azt, hogy akkor vidd most.

Szerintem azért fontos 6 hetesen, mert ha találnak valamit, akkor 3-4 hónapos korára sokat lehet javítani.

Fiamnak pl. a nyakát kellett tornáztatni, 6 hetes korától tornáztattam, így is 1 évesen jött rendbe.

Lányomnak a csípőjét kellett tornáztatni, a 3 hónapos kontrollon már teljesen jó volt az ultrahang, nem kellett tovább tornáztatni.

De annyira nem vagy elkésve, mindenképp vidd el!

A beutaló nem tudom meddig érvényes, elvileg ha háziorvos adja, akkor korlátlan ideig, szerintem nem kell másik, csak időpontot kell kérni. Nálunk két héttel korábban kellett kérni, hogy legyen időpont, mire betölti a 6 hetet.

2013. ápr. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ajjaj.. időben kértem de csak januárra adtak akkor volt 3 hónapos... most meg 6! basszus.. :(
2013. ápr. 8. 12:56
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Tényleg tavaly hozták be azt a rendeletet, hogy 90 napig érvényes a beutaló. Akkor újat kell kérned!
2013. ápr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
ha magánra megyek akkor is kell? oda hamarabb eljutnék gondolom...
2013. ápr. 8. 13:03
 7/12 anonim ***** válasza:
oda nem kell beutaló
2013. ápr. 8. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
? én még nem is hallottam ortopédiai szűrésről...se 6 hetesen, se 3 hónaposan. Most lesz 7 hónapos a babám. Teljes ultrahangon voltunk, ott a csípőjét is nézték, de ennyi. Engem csak hallásvizsgálatra és ultrahangra küldtek...még mi maradt ki nálunk? Valaki megírná, hogy milyen beutalókat kapott a babájával?! Köszönöm.
2013. ápr. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

4 hónapos a lányom, minket se küldtek semmilyen szűrésre, se ortopédia, se hallás, semmi.

Rossz gyerekorvost választottam volna???

2013. ápr. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nálunk koponya és hasi uh kellett,és az ortopédia ami kimaradt. hallásvizsgálat külön nem volt de kérdezték h figyel e és a dokinő ellenőrizte is..
2013. ápr. 8. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!