Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak tápszert, vagy az...

Adjak tápszert, vagy az ösztöneimre hallgassak és csak anyatejet egyen?

Figyelt kérdés

A lányom 3100g-al született.

Most 4 hónapos és 5480g. Az utóbbi hónapban csak 280g-ot hízott, ezért a doki felírt tápszert, hogy adjak neki minden szoptatás után.

A tejem pedig elég, bár pluszban fejni már nem nagyon tudok. Igény szerint eszik, 1-2-3 óránként, változó. Mosolygós, nagyon mozgékony baba, a combjai hurkásak, tehát nem sovány.

Szívem szerint maradnék az anyatejnél, de a védőnő riogatott, hogy nem fog megfelelően fejlődni az agya, ha ilyen keveseket hízik.


Ti mit tennétek?

Esetleg van itt olyan anyuka, akinek szintén nem volt pufók babája és egészséges?


2013. ápr. 8. 13:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Engem is riogattak.

Ha nem sír szopizás után, hogy éhes maradt, akkor ne adj neki tápszert. Én sem tudtam fejni és minden fejlődési ugrásnál többet gyakrabban szopizott pár napig. Igény szerint és kizárólagosan szoptattam fél évig. Most 3éves lesz, és nagyon okos. Nem maradt vissza semmilyen téren a fejlődésben :) Hallgass a szívedre és a testedre.

2013. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Te és a párod mennyire vagytok nagyok? (centi,kiló-tiéd terhesség előtti)
2013. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

3330 grammal született a lányom, ő 4 hónaposan 5980 gramm volt.

Neki ezután 5 hó körül lassult le a hízása, sőt stagnált majd kicsi fogyott, így ezután adtam neki tápszert. A stagnáláskor már nem voltam olyan elkötelezett "csakazértis anyatejet kap a gyerek" anyuka.

De addig míg hízott, eszembe sem jutott kiegészítést adni, bár a dokik sem riogattak addig feleslegesen!

Nálad viszont biztos csak ez az oka, hogy a doki is és a védőnő is ajánlja a tápszert? Mert mikor már ketten ajánlják annak több oka szokott lenni.


Amúgy mondhatnám, hogy csak anyatejet adj, és hallgass az ösztöneidre, de mivel nem tudom mi állhat még a dolog hátterében, nem látom a lányod, ezért inkább azt mondom, a dokira hallgass. S bár tiszteletem a védőnőknek, de ne rájuk hallgass, hanem a gyerekorvosra.

2013. ápr. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Gyerekként én is vékony voltam, felnőttként már nem annyira, viszont férjem a mai napig nem hízékony.


Nem stagnál, csak keveset hízik, ez az egyetlen ok ami miatt tápszert írt a doki.

A védőnő azt is mondta, talán nem elég tápláló a tejem, de én ebben nem nagyon hiszek...


Az a baj, 2 hét múlva vissza kell menni újra megmérni, ha nem hízik rettentő sokat, rájönnének, hogy nem adtam neki a tápszert.

Bár úgyszem csinálhat semmit, gondolom, ez nem kiskorú veszélyeztetése, csak nem jelenthet fel emiatt? Vagy túlaggódom ezt a doki ügyet? :)

2013. ápr. 8. 13:59
 5/13 anonim ***** válasza:

Csonáld ahogy jónak érzed.


Első gyerekkel engem is ijesztgettek,kevesebbet hizott mint az előírt,volt tejem,rábeszéltek a tápszerre.Azzal se hizott...sikítófrász kerülgetett,megmondtam a dokinak,én is irtóvékony voltam gyerekként,párom is,mitől lenne a gyerekünk dagi...

Második gyerek,szintén normál születési súly,de hizni nem hizott annyit mint az előírt...szoptattam szépen,doki megint jött a tápszerrel,de már ki se váltottam,volt elég tejem.

Most van egy 6 és egy 9 éves gyerekem,makkegészségesek,magasságuk rendben,kicsit véknyak,de mi sem vagyunk vastagok.(családban senki)

2013. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Túl aggódod.

Ha nem sír, hízik, hurkás, jókedélyű, akkor ne adj tápszert, elég neki az anyatej. Mi sem hízunk mindig, és mi sem eszik mindig ugyanannyit. Nem jelenthet fel. Engem még próbaszopira is egyszer berendeltek. Nem mentem el, feleslegesnek tartottam.

2013. ápr. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
en se adnek neki tapot, ha ugy erzed nincs eleg tejed, inkabb tedd ot gyakrabban mellre nehany napig. A termeszet tudja a dolgat, az a lenyeg hogy hizik a lanyod, most lehet egy kicsit kevesebbet, majd kesobb lehet kicsit tobbet fog. Az en lanyom 3300g-mal szuletett es 7hosan duplazott csak, 15hosan haromszorozott, es teljesen egeszseges. Nalunk nincs is havonta merlegeles csak kethavonta, vagy haromhavonta, ahogy eppen kijon.
2013. ápr. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem adnék tápszert. Várnék még egy hónapot, hátha most többet fog hízni. Nekem is 3100 gr-al született a lányom és 4 hónaposan 5490 gr volt. Féléves korára simán megduplázta a születési súlyát. Csak tápszert kapott, úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy a tápszertől jobban hízna a babád. Az ismeretségi körömben minden anyatejes baba kövérebb, mint a tápszeres babák.

Most 8 hónapos a lányom és 7260 gr. Teljesen egészséges, még azt sem mondhatom rá, hogy vékony.

2013. ápr. 8. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2gyermekes anyuka vagyok a gyermekeim sosem ettek tápszert.mindkettő 6honapig kizárolag anyatejet szopiztak.aztán pedig természetesen hozzá kostoltak minden mást.a sulyuk hol kevesebbet hol többet folyamatosan gyarapodott.az anyatejnél nincs jobb:)
2013. ápr. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem adnék,ha nem sir kaja után...Nekem mindig azt mondja a védőn,hogy sokat eszik és hizik a lányom...3400/56al született és ő 4hósan 7210volt...6hós most és 8420/70 4napja töltötte a 6.hót...
2013. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!