Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kire hallgassak? Védőnő vagy...

Kire hallgassak? Védőnő vagy gyerekorvos?

Figyelt kérdés
Ma 3 és fél hónapos a babám.3700grammal és 52 cm-rel született.Ma mérték, 8040gr és 66cm.Azt mondta a gyerekorvos, hogy nem kövér, de jó lenne, ha a tápszert csak este és reggel adnám neki.Délelőtt gyümölcs, délben főzelék,délután pedig tejpép.Viszont azt is tudom, hogy ilyen piciknek még teljesen nyitott a gyomruk és az emésztőrendszerük sincs felkészülve az ilyen fajta "megterhelésre"!!!A védőnővel beszéltünk erről, ő viszont azt javasolta, hogy várjuk még meg ezt a 2 hetet, akkor már 4 hónapos lesz, és akkor már mehet minden fokozatosan.Ha legközelebb találkozok az orvossal, mondjam azt, hogy adok neki mindent.Nem szeretnék a gyerekemmel kitolni, hogy allergiás, asztmás legyen, azért mert én esetleg túl korán adtam neki a tápszeren kívül.Így is nagyon rosszul érzem magam, mert csak 6 hetes koráig tudtam folyamatosan anyatejjel táplálni,és 12 hetes korág anyatej+tápszer.Sajnos most már semmi tejem nincs :-( Szerintetek most kinek a tanácsát fogadjam meg?Ti mit tennétek a helyemben?
2011. aug. 2. 18:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Én várnék még 2 hetet a hozzátáplálással.
2011. aug. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egy 3 és fél hónapos baba biztos, hogy nincs felkészülve ilyen megterhelésre. Fokozatosan kell hozzászoktatni, először a gyümölcshöz, majd a főzelékekhez (utóbbit jó lenne kitolni 5-6 hónapos korra, előbb nincs rá szüksége). Nem lehet, hogy az orvos félrenézte a korát? Semmiképp se válts ilyen hamar! Alapjáraton az orvosoknak adok igazat (én is gyermekorvosnak tanulok), de itt most nagy butaságot mondott.
2011. aug. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
60%

Kicsit sok majdnem 4 hónaposan a 8 kg.Csak 5 éve riogatnak mindket ezekkel az allergia meg astma dologgal.Tudod,ezek genetikusak.Tehát ha a gyerek örökölte,akkor is allergiás lesz,ha húsz éves koráig anyatajet kap.

De a gyerekek sok ezer éve felnőttek,és nagyon hamar hozzátápláltak.2 hét ide-vagy oda nem számít.Döntsd el.

Én a főzelék mellett döntenék.

2011. aug. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Azért az tény, hogy kissé nagy a súlya a korához képest. Próbálj "csalni", készítsd naponta egy-két alkalommal hígabbra a tápszert!
2011. aug. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én is sajnos asztmásan születtem és az allergiám azóta is megmaradt, sőt egyre durvább.Ezért szeretném, ha tanácsot adnátok, hogy tulajdonképpen mitévő legyek?!
2011. aug. 2. 19:14
 6/19 anonim ***** válasza:
Én semmiképpen nem ajánlom még a főzelékezést. Nem azért, mert allergiát okozhat (de benne van a pakliban), hanem mert a belei még nem állnak készen ilyen táplálékra. Esetleg megpróbálhatnád, hogy csak akkor adj neki tápszert, ha kéri (ha szomjas, akkor babateával, vagy vízzel itasd), és legfeljebb gyümölcsöket adj olyan 4.5-5 hónapos koráig. Túl hirtelen lenne a váltás, és lehet, hogy csak túl van etetve.
2011. aug. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
42%
Én a helyedben megvárnám, míg 4 hónapos lesz. 3 hónapos csecsemőt nem hiszem, hogy túl lehetne etetni. Lehet, hogy ilyen alkat, de az is lehet, hogy csökken majd a gyarapodása üteme, és mindenki meg fog lepődni később, hogy az elején így belehúzott! Két hét a súlygyarapodása szempontjából már nem sokat számít, de az emésztőrendszer fejlődéséhez nagyon sokat! Jó egészséget nektek!
2011. aug. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Hát azt nem hiszem, hogy túl lenne etetve, mert 180ml-t eszik egy evésre, és 4-szer, ritkán 5-ször eszik egy nap.Az éjszakákat 6 hetes kora óta átalussza, este9-től reggel 9-ig alszik.
2011. aug. 2. 19:31
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

Mivel Te is örökölted ezeket,lehet,hogy a gyereked is.De nem biztos.

Ezek pedig nem a főzeléktől jönnek ki,hanem a génektől.

Azóta van ennyi allergiás gyerek,amióta mindenhol azt szajkózzák,hogy csak tápszert,mert minden más allergizál.

Nem gondolod,hogy a doki részesedést kap a felírt tápszer árából??

A piciknek nem nyitott a gyomruk és nagyon jól emésztenek mindent,mert a beleik sem betegek.Nem tudom honnan vesztek ilyet??

2011. aug. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha a doki részesedést kapna a felírt tápszer után, akkor nem ajánlaná a hozzátáplálást...
2011. aug. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!