Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adjak tápszert, vagy az...

Adjak tápszert, vagy az ösztöneimre hallgassak és csak anyatejet egyen?

Figyelt kérdés

A lányom 3100g-al született.

Most 4 hónapos és 5480g. Az utóbbi hónapban csak 280g-ot hízott, ezért a doki felírt tápszert, hogy adjak neki minden szoptatás után.

A tejem pedig elég, bár pluszban fejni már nem nagyon tudok. Igény szerint eszik, 1-2-3 óránként, változó. Mosolygós, nagyon mozgékony baba, a combjai hurkásak, tehát nem sovány.

Szívem szerint maradnék az anyatejnél, de a védőnő riogatott, hogy nem fog megfelelően fejlődni az agya, ha ilyen keveseket hízik.


Ti mit tennétek?

Esetleg van itt olyan anyuka, akinek szintén nem volt pufók babája és egészséges?


2013. ápr. 8. 13:45
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
teljesen jó a súlya, féléves korára meg fogja duplázni a születési súlyát. 4 hónapos korban van egy stagnálási időszak. sokan ekkor kezdik a hozzátáplálást, de nem kell. az, hogy nem tudsz fejni, még nem annak a jele, hogy kevés a tej. ha igény szerint szoptatod, akkor elég neki. a combjai hurkásak, ahogy írtad, nyugi jól csinálod. ne adjál tápszert!!!
2013. ápr. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Azt nem értem, az orvos és pláne a védőnő, akinek a minél további szoptatásban is kellene segíteni, miért tartják legegyszerűbb megoldásnak a tápszert???

2013. ápr. 8. 21:27
 13/13 anonim ***** válasza:

Nálunk a körzeti doktornő abszolút szoptatás ellenes volt, nem is rejtette ezt véka alá, ő már az elején mondta nekem, hogy ne szoptassak, mert csak fájni fog a gyerekem hasa, és pláne ne igény szerint. Le is váltottam egyy nekünk megfelelőbbre :) A védőnőt meg már a terhességem alatt sem tartottam olyan személynek akinek a véleményére adnék :)

Gondolom a tápszer receptek után kapnak valamiféle jutalékot, meg sokkal egyszerűbb kimérni, meg bekeverni...nincs kedvük a szoptatás maceráit hallgatni, meg kezelni.

2013. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!