Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azoktól az anyukáktól kérdezem...

Azoktól az anyukáktól kérdezem, akiknek a babájuk többször felkel éjszaka. Hogy kezelitek a kimerültséget?

Figyelt kérdés

Fiam 6 hónapos, és még soha nem aludta át az éjszakát. A mai napig 2-3 kel szopizni. Napközben nem tudok vele pihenni mert rövideket alszik (1-1.5 óra), ráadásul annyira fáradt vagyok, hogy legalább kel egy jó 30-40 perc mire el bírok aludni. Tudnátok valami homeós vagy bármi más készítmény ajánlani, ami szedhető szoptatás alatt? Biztos nem a foga jön.

Köszi a válaszokat.


2009. szept. 22. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia. Az enyém 9,5 hónapos, és 3 napja alussza át az éjszakákat, azaz egybefüggően 6-7 órát alszik. Az enyém még rövidebbeket aludt napközben, 3x30 perceket. Én úgy tudtam regenerálódni, hogy az első 30 percet aludtam én is vele. (Persze nekem az csak negyedóra volt, de érdekes módon hatott). Utána bevágtam egy nagy tejeskávét és elmentünk sétálni.


Homeos bogyónak a Sedatif PC-t ajánlják. Miért van, hogy ilyen sokára tudsz elaludni napközben vele? 1-1,5 óra az elég "sok". :) Tudod, hogy fél óra alvás is nagyon pihentető tud lenni?

2009. szept. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam 9 hónapos, még egy átaludt éjjelünk nem volt. Eddig éjjelene csak aludt, de most már akkor is keveset, nappal mg alig. Én nem tudok lepihenni, mert 30 percet alszik, az alatt meg nem tudok semmit sem pihenni. Nem egyszerű, majd csak átalussza már az éjjelt! Pedig ő a második babám, az első tuti jó alvó volt. Igen kimerült vagyok, segítségem semmi, csak esténként a férjem.
2009. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fáradságtól nehezen alszom el. Mire őt leteszem nem mindig vagyok álmos. Küszködök ilyenkor az alvással. Éjszaka meg olyan vagyok mint egy zombi. Félálomban csinálok mindent. Éjszaka simán vissza tudok aludni, nappal megy nehezebben.
2009. szept. 22. 10:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Segítségem neken is csak a férjem, aki este7-8 körül jön haza.
2009. szept. 22. 10:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 hónapos és nem aludt egyhuzamban 3 óránál még többet,az is csak ritkán sikerül neki.Szóval éjjel nagyon sokszor kelek hozzá.Nappal szoktam lefeküdni,amikor ő is alszik.Nem baj,ha nem tudsz aludni csak pihenj.Szedhetsz Magne B6-ot is szoptatás alatt.
2009. szept. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Anijja válasza:
Én is ugyanilyen helyzetben vagyok. De az én kisfiam még csak 3 hónapos. Én sem tudok napközben olyan "simán" elaludni. Mire aludnék ő felkel. Sőt ha időváltozás jön, akkor még rosszabb, mert a babám azt nagyon megérzi és még annyit sem hagy éjjel aludni, amennyit addig. Szedek elalvásra Citromfű kivonatot, ami nagyon jó, csak akkor van szívás ha engem már elaltat a gyógyszer a gyerek viszont fél óránként kel, mert jön egy vihar stb.
2012. júl. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!