Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor kezdtetek el mesét...

Ti mikor kezdtetek el mesét olvasni a Kicsikéteknek? Milyen hosszúságú mesével kezdtetek, hogy ne unja meg, vagy olyan nincs, hogy megunja?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2 hónapos korában ringatóra vittem, mesét olvasni nem tudom pontosan mikor, de mondani kb akkor. eleinte főleg verseket, pld Cinege cipője... sokszor olvastam a képeskönyvből, eleinte nézte, aztán közben pakolt, mászott, én olvastam, aztán mikor már tudtam könyv nélkül, azóta csak mondom. de sokszor hozza a könyvet, hogy meséljek. van, hogy nem a verste mondom, hanem sorolom és mutatom, hogy mi van a képen.

Igazi mesét olvasni 1 éves kora körül, 1-2 oldalasat, de olyat, amiben sok kép van. de a csak betűs könyvet is szereti, lapozgatja és egyre ügyesebben. ne sajnáld, ha osszegyűri, elszakítja, ezt is tanulnia kel.. érdemes a könyvtárból kivenni néhányat, főleg keménylapos leporellósat, abból lehet építeni is, és megszereti a könyvet.

de altatásnál néhány hetes kora óta az a mese, hogy elmondom mi történt aznap és mi a terv másnapra, milyen program, stb... ez nagyon tetszik neki és mostanában kommentálja is egy egy "hm"-mel, ami kb azt jelenti, hogy jó volt, vagy jó lesz.

2013. ápr. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én mondókáztam eleinte, arra figyelt nagyjából, de igazából csak 2 évesen ült végig egy-egy rövidebb mesét. Addig mindig "dolga volt", nem ért rá leülni, vagy lapozni akart ő is, és alig tudtam olvasni neki.

Most 2,5 éves, és kötelezően olvasnom kell, amikor csak lehetőség van rá, már imádja, és hosszabb meséket is végigül.

2 év körül amúgy nagy sláger volt a Bogyó és Babóca, Anna Peti Gergő, most pedig Thomas a gőzmozdony a nagy kedvenc.

2013. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kb 4 hónapos korától olvastam neki mondókákat főleg, azokat nagyon szerette. Aztán 8 hónaposan felült, akkor a képes könyvek jöttek, amikben minden képhez van 2-4 sor. Ezeket nagyon szerette.

13-14 hónaposan ülte végig először a Bogyó és Babóca mesekönyvet, ami 2 mese. Onnantól minden este olvasok neki. Fél óra-45 perc közötti időt. Én előbb megunom, mint ő. Sokszor már a szeme leragad, dől jobbra-balra, de azért "Anya, még egyet olvass!" :) 2 éves múlt a lányom.

2013. ápr. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!