Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Clostilbegyt szedése alatt...

Clostilbegyt szedése alatt milyen hosszúságú a ciklus? Befolyásolja az, hogy előtte hosszabb, vagy rövidebb volt?

Figyelt kérdés
Mensi 2. napjától kellett elkezdenem szedni 5 napig 2 tablettát. Az orvos azt mondta, hogy 28 napos lesz kb. a ciklus, de már 3 napja késik. Gyógyszer előtt 31-33 naposak voltak a ciklusaim. Első closti-s hónapom. Novemberben leállt a peteérésem, nem volt menstruációm, azért kell szednem.
2013. márc. 7. 10:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
én bromoval szedtem,és lett töle peteérésem és beállította a ciklusom is.Onann tudtam leelenőrizni h hőméroztem közben.
2013. márc. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A dokid gondolom uh alapján nézte mikor van tüszőrepedésed onnan 14 napra kell megjönnie. Kivizsgálta, hogy milyen hormon eltérésed van amiért nincs ciklusod.
2013. márc. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Engem is érdekelne mert holnap után fogy el a havi adagom! És szeretném én is tudni hogy mit csinálhat a ciklussal remélem nem kavarja be nagyon! Én napi 2xfelet kell hogy egyek 3-7.napig! Ez az első clostis hónapom! :) Remélem baba van a dologban nálad és azért késik!!! :) Gondolom neked is az a cél! Nekem amúgy hó végén kell mennem mert én csak felet szedek! Szép lassan indítják be a dolgot! És még nem tudni hogy lesz e hatása! Ha ne akkor uh felügyelet mellett 1 szemre növelik az adagot és akkor már oda kell figyelni!
2013. márc. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Sajnos nem nézte uh-val, ha nézte volna, kiszámolom, de így nem tudom.

Utolsó: remélem, hogy azért.

Nem vizsgálta ki, hogy miért állt le a peteérésem.

2013. márc. 7. 13:15
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mielőbb keress egy rendes dokit ezt meg felejtsd el. Clostyt tilos szedni rendszeres uh elelnőrzés nélkül mivel igen csúnya mellékhatása lehet. És ilyen gyógyszereket nem szabad előzetes hormonvizsgálat nélkül felírni.
2013. márc. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Nekem volt előzetes ultrahangom és vérvétel is amiből megállapították hogy nincs nagy eltérés, de ezzel fél adaggal szépen el lehet indítani, most még engem sem ultrahangoztak nyugodj meg kedves kérdező! Majd ha nem sikerülne a dolog a baba akkor jövő hónapban már bizony növelik és csak akkor fognak ultrahangozni mert a napi 2 szemnél már illő! Tényleg úgy beindíthatja a petefészek működését , hogy akár több tüsző is megérhet akár :) Remélem baba nem kell a legrosszabbra gondolni! SOK SIKERT!!! SZURKOLOK!!!!! Viszont azért az orvoshoz nem árt visszamenni csak hogy megnyugodj hogy minden rendben van-e!!!!
2013. márc. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Igen, visszamegyek, azt mondta, ha megjön, vagy hete már késik, akkor menjek vissza.

Azt sem tudom, hogy hogyan számoljam a ciklus hosszát! Closti rövidítette, vagy marad az eredeti hossz?

2013. márc. 7. 15:33
 8/24 Manka68 ***** válasza:

Szia!

Elvileg ezt így kéne csinálni : előzetes hormonlabor (lehetőleg endokrinológus kérje), átjárhatósági, spermavizsgálat.

Ciklus elején (úgy, ahogy neked is volt) closti, 10-ik nap körül UH, ennek az eredménye alapján tüszőrepesztő szuri a megfelelő időben, onnantól kb 36-48 óra az ovu, akkor akciózni, és másnaptól progeszteron pótlás (pl duphaston, utrogestan). Ovu után 14 nappal teszt, vagy HCG vérvétel, ettől függően abbahagyni vagy tovább szedni a progipótlást.

Ha a dokid ezek közül bármit is kihagy, akkor nemtörődöm, és olyat kéne keresni, aki nem rajtad kísérletezik.

Többet árthat így, mint amennyit használhat, és nagyon szerencsés az, akinek így sikerül a baba.

Tudom, hogy sok nődoki így csinálja, de ez nem azt jelenti, hogy jó is. :-(

2013. márc. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Manka68 ***** válasza:

Bocsi, lemaradt : így, hogy nem volt UH, nem igazán lehet tudni azt sem, hogy egyáltalán csinált-e bármit is neked a closti. Annak, akinek nagyon hosszú volt előtte a ciklusa, a peteérés előidézése lerövidítheti a ciklust 28 nap közelire, de nem biztos, hogy neked a 31 napot felülírja.

Ha már túl vagy a 28 napon, akkor tesztelj, és ha nega, akkor ismételgesd 2-3 naponta. Ha két hét múlva sincs semmi, akkor irány egy endokrinológus.

Nem írtad, hogy kaptál-e progipótlást, az is visszatarthatja a mensest akkor is, ha nincs baba.

2013. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Szia utolsó!

Nem kaptam ezen kívül semmit.

DE! Ma 2 tesztem időn belüli extra halvány, de pozitív.

remélem erősödik, és alig várom, hogy menjek orvoshoz!

2013. márc. 8. 21:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!