Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti milyen babaápolási szereket...

Ti milyen babaápolási szereket használtok újszülöttnél?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a samponra, popsikrémre, olajra, púderre. Segítsetek, most fogok szülni és fogalmam nincs miket vegyek a picinek. Vagy a kórházban fognak ajánlani? köszi előre is :-)
2013. ápr. 8. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Semmi más nem kell egyenlőre,csak amit az orvos felír.Ezek a leghatékonyabbak,és a legolcsóbbak is.Sampon pl.újszülöttnél még egyáltalán nem kell.A legjobb lenne,ha a védőnővel beszélnéd meg.
2013. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Csak azt amit felírt a gyerekorvos.Nem kell ilyen -olyan márkás hiper-szuper csodákat ígérő cuccokat használni bababőrre ami tele van kőolajszármazékokkal és a többivel.Ráadásul olcsóbb is a gyógyszertári és sokáig elég.
2013. ápr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Gyógyszertári fürdetőkrém, ezzel mosom a haját is. Olajat, hintőport, testápolót nem használok. Gyógyszertári popsikrémet és Sudocreamet használok.

A köldökápoláshoz kellett még alkohol és egy kis hintőpor.

A gyerekorvos írja fel ezeket (kivéve Sudocream).

2013. ápr. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszi a válaszokat :-) nem tudtam, hogy a gyermekorvos fogja felírni ezeket, akkor nem is veszek előre semmit. és a köldökre az alkoholt is az orvos írja fel? azt meddig kell használni (mármint mikor gyógyul be)?
2013. ápr. 8. 20:38
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen az alkoholt is felírja.Addig kell használni míg a csonk le nem esik és ha utána még váladékozna amíg meg nem szűnik.
2013. ápr. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Köldökre: aloe first. Fürdetéshez: aloe liquid soap. Teljesen természetes (szemben a gyógyszertárban kevert állítólag újszülöttnek való fürdetőkrémmel, aminek az alapja kőolaj), nem allergizál, csodás tőle a baba bőre, isteni az illata.
2013. ápr. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Vegyél a gyógyszertárban köldökápolót, alkoholt, steril vattát, mert a kórházban a sajátodat kell használni. Legalább is nálunk. Meg popsikrémet is sajátot használsz majd a kórházban, mert a gyerekorvossal csak a kórház után találkozol.
2013. ápr. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
popsikrémet sudocremet vettem, remélem jo lesz. hát ez az, hogy a gyermekorvossal csak később találkozom, addig meg nem tudtam miket használjak. de hála nektek kezdek képben lenni :-)
2013. ápr. 8. 21:25
 9/15 anonim ***** válasza:
Nálunk ezeket még szülés előtt felírja és odadaja a recepteket.
2013. ápr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
hát nekem nem mondta, h felirja, sőt rákérdeztem erre, ő meg hogy majd a kórházban megmondják...úgy legyen
2013. ápr. 8. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!