Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hol kell új TAJ kártyát...

Hol kell új TAJ kártyát igényelni (névváltozás miatt)? Milyen iratok kellenek?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 8. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Az új személyid kell hozzá, és az OEP-nél kell igényelni.
2013. ápr. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Országos egészségügyi pénztárnál! 5 perc az egész:) a régi tajkártya kell csak meg személyi lakcím
2013. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Tudom gáz a kérdés de hol van az oep. Ne mondjátok h Teve utca, mert minden ott van, de még egyik helyen se jártam korábban, se az oepnél se a máknál...
2013. ápr. 8. 20:35
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

itt megtalálod a neked legközelebbit

2013. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy miért kell?!

Én házasság miatt cseréltem és nekem kellett az új személyim (amit az okmányirodában csináltattam meg), a lakcímkártyám, valamint a házassági anyakönyvi kivonat.


MÁK-hoz abban az esetben kell menned, ha GYES-t kapsz vagy CSP-t.

Oda kérvényt kell írnod, amibe beírod az új neved, lakcímed, gyermeked neve, taj számod, gyermek taj száma.

Leírod, hogy miről mire kéred a változást és hogy melyik nappal.


Az OEP-nél ugyan az a téma (már, ha GYED-et kapsz és nem tp kifizetőhely a munkahelyed).

Ha kifizetőhely a munkahelyed, akkor náluk is le kell jelentened a változásokat.


Egyébként ingyenes az OEP-es téma és a MÁK is.

A személyi azt hiszem 6 ezer forint, azt hiszem.

2013. ápr. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!