Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor fog már megfordulni?

Mikor fog már megfordulni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sokan teszik fel a kérdést. De már tényleg nagyon aggaszt, hogy nem elég, hogy nem szeret hason lenni, még egyláltalán nem is fordul hasról a hátára. 5 hónapos. Aggódnom kellene már? Vagyis rossz a kérdés, mert már aggódom...
2013. ápr. 10. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

Írd be a babád születési idejét, és kiadja mit kell tudnia, akkor megnyugszol...

2013. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nya attól nem nyugszik meg h tudja h mit mikor kellene csinálni az okosok szerint.....


nekem a gyerek mindent összevissza csinált, az elején még pánikoltam de a doki kinevetett és kidobatta velem az összes "szakkönyvet" ami otthon volt és azt mondta h a gyerek úgysem olvassa szal :-D

a gyerek jobban tudja h mit mikor tud és akar csinálni



a lányom előbb kúszott mint forgott 1 éves koráig kb 3x fordult át és ennyi

most sem szereti a forgást, előbb állt mint ült, meg ilyesmi


a fiam 8 hónapos koráig semmit sem csinált ahogy letettem úgy maradt

egyszer csak meguntam h mindig fekszik és leraktam ülve -- és egyenes derékkal ült tovább :-) ebből lett 3 hét múlva mászás

az állás ugyan így csinálta vagy 1 hónapig ha lábra állítottam megállt de h ö saját erejéből felálljon ??? na azt nem ...


és mind a két gyerek normális volt a doki szerint :-)


szal nyugi majd szépen mindent megtanul a maga idejében amikor ö akarja és képes is rá

2013. ápr. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Jaj én is aggódtam, pedig még csak 4 hónapos. Az utolsó válaszoló nagyon megnyugtatott :).
2013. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 9 hónapos és már 5 hónapos is elmúlott amikor hasról hátra fordult, hátáról hasára pedig csak pár napja.

Ügyesen kúszik hátra felé ha hasra teszem és szépen kutyázik is. Elvileg már kéne másznia de nem tudom rávenni.

Hason enyém sem szeretett lenni és én el is rontottam ,mert ha nem szeret hát nem lesz úgy. Most megvan az eredménye a késői átfordulás és mászás késése.

Tedd minél többször hasra ha kell feküdj mellé és játszatok úgy.

2013. ápr. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nos, igen, tény, hogy nem kell erőltetni és akkor fogja csinálni amikor már úgy érzi, hogy na most. Én csak azon rágódom, hogy mondta a védőnő (amikor kinn volt nála két hete), hogy neki már kéne fordulni, és görgessem őt oldalra napi 20-25 percig. Elkezdtem, de azért megnézném melyik az a baba, amelyik nyugodtan tűri hogy görgetik őt 20 percig. Meghogy, ha nem fogja csinálni 6 hós koráig, akkor majd elfogja küldeni vizsgálatra. Na, most akkor ehhez mit szóljak?...
2013. ápr. 10. 18:23
 6/6 anonim ***** válasza:
Kislányom most 8 hónapos és 2 napja kezdett el forogni, 5 hónaposan megmutatta kb. 2x, hogy tud forogni és 3 hónapig semmi.Védőnő nekünk is pont ezt mondta mint az utolsó hozzászólónak.Jelenleg a kúszást erőlteti mert állítólag ha ne kúszik vagy mászik a baba tanulási problémái lehetnek, figyelemzavaros lesz.Nos erre meg nem tudok mit mondani azon kívül,hogy én sem másztam kis koromban mégsem volt soha problémám,sőt...
2013. ápr. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!