Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is abbahagyta már emiatt...

Más is abbahagyta már emiatt a szoptatást?

Figyelt kérdés
Mosz 10 hónapos babámat egy évesen el szeretném választani, pedig tejem az van elég. Indokaim: hasfájós még mindíg, elég korlátozott amit ehetek. Zöldségek közül gyakorlatilag csak répa, zöldség, tökfélék. A többitől ordít. A húst krumplival és a szendvicset 10 hónap alatt állatira meguntam. Bohóckodik a cicimmel, kb 2 percet szopizik, ezután felmászik rám, trombitál a cicimen stb, szerintem nem is igényli már annyira. A gyerekorvos és a védőnő hülyének néztek amikor ezt mondtam nekik, szerintük addig kéne szoptatni amíg csak bírom. Volt aki 1 évesen csak úgy abbahagyta?
2013. ápr. 10. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Én 9hónapig szoptattam a lányomat.Nagyon lefogytam szoptatás alatt,a kislányom pedig jól fogadta az új izeket,igy elhagytuk a szopizást.És képzeld,nem is hiányolja!Lehet ilyen idős korban még könnyebb őket elválasztani,mint később.Amire szüksége volt a babádnak,azt az első fél évben megkapta.Most meg,ha már játszik a melleddel,lehet már nem is igényli annyira...Ne a védőnőre hallgass,hanem az anyai ösztönödre!
2013. ápr. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
6 hónap után simán abbahagynám. Én is nagyon lefogytam, alig eszek, mert mindentől megfájdul a hasa. 6 hónapig biztos, hogy szoptatok, utána meglátom a hozzátáplálást, de minden lelkiismeret furdalás nélkül abbahagyjuk, ha úgy látom jónak.
2013. ápr. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%
9 hónapos a fiam, 2 foga van, 2 napja úgy megharapott csillagokat láttam szoptatásnál. Eszembe sem jutott abbahagyni, elővettem a bimbóvédőt, de szó szerint kiröhögött. A fiam ekcémás: semmilyen tejterméket és paradicsomosat nem ehetek, na és? Ameddig igényli, ha már tudom szoptatni, nem vonom meg tőle, mert ez nem csak táplálkozás számára.
2013. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
67%
szia! nem baj ha ennyi idősen már nem szoptatod. Próbáld meg fokozatosan elhagyni, legutoljára az esti szopi maradjon majd fokozatosan azt is elhagyhatod
2013. ápr. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajna pont az esti szopit kellett elhagynunk (múlt héten) és inkább reggel és kora délután szoptatom, mert az esti után fájt a hasa és ordított éjjel. Így most kicsit apad is a tejem, kíváncsi vagyok meddig lesz elég :)
2013. ápr. 10. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:
50%

Egy évesen hogyne választhatnád már el, ne hallgass a károgókra. Azért az is túlzás, hogy anyuka meg szenvedjen miközben a gyerek bohóckodik, meg trombitál a mellével, meg órákig kell vele kínlódni, csak azért, mert mások szerint kötelező szoptatni.

Én nem is értem, jó, hogy nézzük mi a gyereknek a jó, de nem egy két hónapos szoptatásával akar leállni, meg azért nem csak a gyerek számít, ha valamitől nem lesz baja, viszont az anyja nagyon megkönnyebbül tőle, akkor még jó, hogy meg kell lépni.

2013. ápr. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocs az off-ért, valaki szerintem szórakozik, bármilyen kérdésre válaszolok, mindenütt csak lepontozzák mindenki válaszát. Én itt most mindenkinek zöld kezet adtam, köszönöm szépen hogy válaszoltatok, valaki persze mindet le is pontozta... Nem értem.. Biztos jó poén!
2013. ápr. 11. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!