Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány levegőt vesz percenként...

Hány levegőt vesz percenként 5 hónap körüli babátok?

Figyelt kérdés
36-ot vesz az enyém. Néha száján át olyan erősen beszívja a levegőt, hogy olyan mintha hirtelen nem kapna. Ha alszik vagy ha eszik semmi ilyesmi nincs, nem tudom ezzel elmenjünk-e orvoshoz, néha azt érzem, hogy direkt csinálja, mert tudja, hogy akkor azonnal megyek.
2013. ápr. 11. 11:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Én sem számoltam, a kisfiam ugyanúgy észrevétlenül veszi a levegőt, mint én. De ha úgy érzed valami nincs rendben, akkor ha legközelebb orvosnál vagy védőnőnél jártok kérdezz rá. Mondjuk a 36 azért tűnik soknak, mert akkor 2 másodpercnél sűrűbben vesz levegő, de ezt így nehéz megmondani.
2013. ápr. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez most komoly???

Meg sem fordult soha a fejemben hogy számolgassam mennyiszer vesz levegőt a gyerekem, pedig én is eléggé parás vagyok!

2013. ápr. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Most rákerestem:

"A csecsemő légzését anatómiai viszonyai sajátosan befolyásolják, melyek következménye, hogy obligát orrlégző és légzése hasi jellegű. A légvételek mélysége és ritmusa normálisan is szakaszosan változó. Légzésszáma a kor előrehaladtával csökken, 35-40/perc a normális, 60/perc felett szükséges orvosi vizsgálat." Szóval ez alapján teljesen normálisan lélegzik a kisbabád:)Felnőtt ember egyébként nyugalmi állapotban 16-szor vesz levegőt egy perc alatt.

2013. ápr. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

[link]


Olvasd el ezt. A 28-36 normál légzésszám ebben a korban. Kisikolás korra érik el a felnőtt légzésszámhoz hasonló 16-os értéket, éppúgy ahogy a szívverés is gyorsabb csecsemőkorban. Én is extra aggódós vagyok, én volt hogy számoltam. :) Csak hogy tudd nem vagy egyedül. :)

2013. ápr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Tök jót nevettem:))

Ez tényleg túlzás. Én azt néztem, hogy vesz-e rendesen levegőt, mozog-e a kis hasa, főleg az első hetekben, de amúgy semmi extrát nem néztem.

2013. ápr. 11. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves 13-as és 14-es hozzászóló, megnyugodtam, hogy nem vesz se több, se kevesebb levegőt a kislányom. A többieknek pedig okoztam pár vicces percet.... Én sem számolgatom alapjában véve, nem vagyok hülye, csak ha a ti babátok is hirtelen akkora levegőt venne, mintha előtte nem kapott volna, akkor lehet, hogy ti is megszámolnátok, hogy mégis normális-e a légzésszáma.... Bár lehet, hogy ha ilyen lenne veletek, akkor azon is jót röhögnétek.
2013. ápr. 11. 12:22
 17/18 anonim ***** válasza:
Elég aggódósnak tartom magam 1-2 dologban, de ezt még én sem számoltam! :D Jót nevettem a kérdésem... Már ne haragudj, ha megsértelek! Én is max. azt néztem, h vesz-e levegőt (volt légzésfigyelőnk), ha nem az ágyában volt! De számolni... Elég precíznek tartom magam, még talán túlságosan is, mert 1éves múlt a lányom, de az elejétől füzetbe vezetem, h hányszor kakil, mit eszik, mennyit stb... de, h mennyiszer vesz levegő!? Kicsit túlizgulod! Mi lesz később, mikor elkezd mászni, járni?! Esni kelni, stb... Nyugi, kicsit relaxálj!!!!!!
2013. ápr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Biztos első baba, nekem is az és én is túlféltős vagyok, de azért ez már túlzás, amit te csinálsz, már ne haragudj! Vegyél légzésfigyelőt, ha ennyire aggódsz, nekünk is van és így sokkal nyugodtabb vagyok! Enyém már 8 hós.
2013. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!