Új úszómedencénk alapja 3,6m átmérőjű kör. A) Mennyi idő alatt telik meg 90cm magasan vízzel, ha a csapból percenként 30 liter víz folyik b) Hány forinttal emelkedik a nyári (3 hónap) vízdíjunk, ha hetente cseréljük a vizet és 1 víz ára 1250ft?


2013. jan. 14. 14:15
 1/1 anonim ***** válasza:

d = 3,6 m

r = d/2 = 1.8 m

A = r^2*pi = 10,17 m^2

V = A * 0,9 = 9,16 m^3.

Mivel 1m^3 = 1000 liter, ezért ez 9160 liter víz.


Megtölteni 9160 l / 30 l/p = 305,33 perc lesz, ami kicsit több, mint 5 óra.


Na most egy liter víz az nem 1250 forint, még ha ásványvízzel engeded fel sem. Max ha 0,2 decis Evian ásványvízzel. 1 m^3 ivóvíz az 200 forint manapság.


A 3 hónapban nagyjából 12 hét van, tehát 12-szer kell feltölteni a kicsit több, mint 9 köbmétert, tehát összesen 12*9,16 = 109,92 m^3 víz fog elmenni erre. Ha 200 forintos vízdíjjal számolsz, akkor 22000 forintos többletköltséget jelent a nyár alatt.

2013. jan. 14. 15:22