Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái?

Ekcémás babák anyukái?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam. Iszonyat száraz a böre és ekcémás is. Rá vettem magam végre , hogy csak két naponta fürdetem és tényleg sokkal jobb. De igazábol egyik krém sem jó. Már arra gondoltam, hogy bekenem garnier vízmegkötős krémmel. Mert ma is a tv-ben egy börgyógyász azt mondta, hogy az ilyen bört hidratálni kell. Szerintetek?

2013. ápr. 11. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
sztem nem jó ötlet. gyógyszertári fürdetőt használtok? öblítőt használsz? én mosószódával mosok és öblítő nélkül
2013. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Shea vajat nem próbáltad még? Nekünk nagyon jól bevált, és teljesen természetes.
2013. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk a gyógyszertári fürdető rontott az állapotán, akkor váltottunk Johnsonsra, később Nivea baby-re. 4 hónapos volt, mikor már szinte az egész teste tele volt sebekkel, és a gyógyszertári krémek sem használtak. A patikus javaslatára kipróbáltuk az Exxema Repairt, amitől ugyan lassan (kb 3-4 hét alatt) de szinte teljesen tünetmentes lett a picim. Azóta sem volt vészes, kétszer jött elő neki a combiján egy-egy érme nagyságú folt, de az is magától elmúlt. Szerintem érdemes kipróbálnotok. Mivel nem szteroidos, hanem gyógynövény alapú, így nem árthatsz vele. De persze kérd ki előtte a patikus véleményét is.
2013. ápr. 11. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Felnottnek valo kremet semmikepp ne kenj ra. Foleg ne ilyet, ami minden szarral tele van.
2013. ápr. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

A shea vajat is próbáltuk de semmivel nem lett jobb.

Sőt azt vettem észre , hogy az összes olyan krém amiben van valamien olaj vagy olaj származék csak ront a börén. Már rengeteget kipróbáltunk , sajnos a gyógyszertáriak közül egyik sem használt.

Amit a harmadik válaszoló ajánl arrol viszont még nem is hallottam.

Ekcémás foltok neki csak a kezén szoktak előjönni, akkor ha már kezd neki pirosodni bekenem egyszer szteroidossal és egy óra mulva már el is mult.

Ti adtok tejterméket a babátoknak? Mert én azt veszem észre ha nem kap akkor sem jobb a böre. Kb 2 hete abba hagyta a szopizást és már az is eszembe jutott, hogy nem-e a tejemtöl is volt a böre csunya. Mert az arca időröl időre csunya pöttyös volt. Mióta nem szopik gyönyörü.

2013. ápr. 11. 20:06
 6/8 anonim ***** válasza:
Vidd el bőrgyógyászhoz, ő tudni fogja, mivel hozhatod rendbe. A fiam 15 hónapos, 10 hónapos korában erősítették meg, hogy ekcémás. A bőrgyógyász akkor felírta azt a bóraxos kenőcsöt, amivel máig is kenjük a bőrét az érzékeny területeken, napi egy használat mellett 3 hónapra elegendő mennyiség és nem egy eget rengető összeg (kb. 1600 ft). Előtte semmi sem hozott tartós javulást, ez viszont teljesen tünetmentessé tette.
2013. ápr. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. A mi orvosaink (merthogy többnél is voltunk az ekcéma miatt) sem ismerték, mert nem receptköteles, és nem elterjedt. Viszont azóta már visszahallottam más anyukától, hogy ezt ajánlja az orvosunk :)

Az én fiam 11 hós koráig szopizott, fél éves korától kapott egyéb tejtermékeket, tejes dolgokat, nem láttam összefüggést. Azóta is nagyon-nagyon sok tejterméket eszik, minden nap. Az ekcémája 3-hónaposan jött elő.

2013. ápr. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

4 börgyógyásznál voltunk! Az egyikkel szó szerint összevesztem és ott hagytuk mert azt akarta nekem bemagyarázni , hogy a hidrofiles mosakodó minden babának jó! Olyan ideges lettem. Szegény gyereknek ezt eröltettük olyan 4 hónapos koráig. És szinte a mindig a hajlatoknál be volt repedezve és vérzett is neki.

Köszönöm a válaszokat!

2013. ápr. 12. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!