Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babák anyukái! Mitől...

Ekcémás babák anyukái! Mitől ekcémás a babátok? Allergia? Mire? SOS!

Figyelt kérdés

Anyatejes 4 hónapos a kislányom.már csecsemő korában kezdödött, apró pöttyök voltak rajta, azt mondták a tejemet még meg kell szoknia, majd elmúlik. Hát nem múltak el, hanem nagy piros égető foltokba rendezödött a kis fején. Kaptunk rá szteroidos krémet attól kicsit elmúlik majd megint visszajön. a két kis könyökén is van ekcéma.

Azt mondta a doki valószínű tejallergia. Na most én már 2 hete nem iszom és eszem tejet ill. tejterméket.Szójatejet iszom. Mégis újból és újból visszajön neki az ekcéma.

Már teljesen el vagyok keseredve, annyira sajnálom szegénykét.

Nem tudom mire lehet még allergiás? Mit ne egyek? Vagy egyeltalán mitől lehet még ez az ekcéma.

Segítsetek!!!



2013. febr. 20. 08:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is ez volt! Valóban tejfehérje allergia! le kellett cserélni a pótlásnak szánt tápszert, mert a tápszerek alapja is tej! Szóval, ha pótoltok tápszerrel le kell cseréltetni!

Illetve ne csak tejet és tejterméket ne fogyassz! Tej, TOJÁS!!!((ez is fehérjét tartalmaz), kakaóporok, olajos magvak! Nekünk a gasztrós ezeket mondta! Abbahagytam ezek fogyasztását, azóta nem tért vissza az allergia! Viszont mindent olvass el, amit megeszel, vagy amiből készítesz! minden alapanyagot!Vajak, kekszek, stb... Nálunk már az is elég volt, hogy nyomokban tartalmazhat. Hát tartalmazott... Estére tiszta pötty lett újból a fiam!

Szerencsére elmúlt az ekcémája is!

Tojáshoz visszatérve: sütöttem palacsintát, rizstejjel, gondoltam szétválasztom a tojást és gond megoldva. Hát nem volt megoldva, megettem két sima palacsintát, újra pöttyös lett, szóval azt is teljesen el kellett felejtetem. Nagyon érzékeny a fiam rá!

2013. febr. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
szia! Nagyon ajánlom a Heim pál gyerekkórház bőrgyógyászatát, a 6.hely volt ahová fordultunk,1éves masszív ekcémát hoztak helyre nekünk.Csak az ő gyógyszertárukban lehet kapni az országban azt a krémet ami helyrehozta és nem több 10.000 forintos nagyságrendű.
2013. febr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A tejtermékeket teljes mértékben iktasd ki, tojásos dolgot se egyél, tényleg MINDENNEK nézd meg az összetevőit, még 0,0001%-ban se tartalmazzon tiltott dolgokat. A babád bőrét sűrűn kend, váltsatok atópiás, ekcémás bőrre való termékekre. Nekünk nagyon jó volt a frezyderm kamillás fürdető, a folyékony hintőpor és a babakrém. Szívből ajánlom őket, meg az összetevők nézegetését is, hátha megoldja a problémátokat.
2013. febr. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a segítséget :)!
2013. febr. 20. 10:55
 5/6 anonim ***** válasza:

Ami nekünk segített a szteroidos kúra után:

- zuhanyszűrő: www.vizetiszom.hu csak ebben fürdetjük

- Linola Fett fürdetőolaj és FETT krém+testápoló, gyógyszertári glicerines testápolóval keverve

- DM ultra sensitiv fürdőolaj és fürdetőgél, amikor már szinte tünetmentes és testápoláshoz sheavaj a Linola helyett és házi készítésű kecsketejes és olívás szappan, amikor teljesen tünetmentes

-semmi tej, tojás, a szójával is vigyázz, inkább rizstejet igyál, a szója is allergizálhat, nekem még a paradicsom is a gomba, narancs is kiváltotta nála, 3-4 hete szinte tünetmentesek vagyunk

- vegyszerek kidobálva: mosógolyó, semmi öblítő és mindent vasalok

Nem egyszerű, de a szívem szakadt meg, amikor vakarózott. Fertőtlenítésnek, ha nedvezne (akkor felülfertőződött) Mercurochrom oldat, a Betadin nem jó az ekcémára.

2013. febr. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)!
2013. febr. 20. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!