Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülönbségesek, ti is...

Kis korkülönbségesek, ti is így vagytok ezzel vagy csak én vagyok ilyen peches?

Figyelt kérdés
2 év van köztük és nincs egy perc szabadidőm sem, mert képtelenség összehangolni őket, mire a kicsi elalszik, a nagy felkel, mire a nagy elalszik, a kicsi kel fel. Ha a kicsit sikerül a kiságyban elaltatnom,egész biztos h a tesója épp akkor kap hisztirohamot a szobaajtóban és felveri, ha mégsem, akkor a hasa ébreszti fel és 10percenként ugrálok elcsitítani.Ha a kicsi mellé fekhet a nagy, egész biztos h lefejeli, véletlenül belerúg vagy szimplán beleugrik az arcába, amire megint bömbölés a válasz, zuhanyozni úgy tudok h autóshordozóba teszem a kicsit és lefoglalom a nagyot beszélgetéssel.8hetes, 8 hete beteg, mert a nagy már kétszer hozott haza valami nyavalyát. Amikor szoptatok, szétszedi a lakást. Mit csinálok rosszul? Most épp alszik a nagy, a kicsi meg hordozókendőben nyugodott meg csak a hasamon, rögtön kilőve a mosogatás, vasalás, hajolgatás és persze a pihenés.Annyira elegem van, lesz jobb ugye???
2013. ápr. 12. 13:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, van rosszabb is :-) A nagy 5éves a kicsi 10 hó, féltékeny rá és nekimegy akicsinek mindig :-(


Igen lesz jobb, amikor befejezik az egyetemet és elköltöznek itthonról :-D

2013. ápr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz csinálni, ép ésszel éld tál ezt az időszakot. Nekem 1,5 év van köztük, nálunk vér is folyt. Viszont most kisiskolások, imádnak együtt játszani, jó gyerekprogramokat szervezni, stb. Múltkor egy lány írta le, hogy a tesója és közte kis korkülönbség van, folyton gyilkolták egymást piciként, de utána nagyon jó lett a kapcsolatuk. Este lehet, hogy megkeresem azt a kérdést és a válaszokat, abból talán egy kis biztatást kapsz. :-)
2013. ápr. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nyugodj meg, ha nincs tesó akkor is nagyon nehéz szülés után 8 héttel. Majd összerázódtok kb.2-3 hónap múlva.

Nekem a második úton van -16 hetes- (örülök, hogy most rengeteg a szabadidőm és ki is használom).

A "nagy" 6 hónapos, tehát nem lesz egy éves, mikor megszületik a pici. Biztosan én is ki fogok akadni párszor, de lehet másfajta problémák lesznek.

Pihenj amikor csak tudsz, mosogass és vasalj akkor ha mindketten már alszanak este, vagy megjön a segítség napközben -apa, nagyi, bárki -. Sétáljatok ebben a jóidőben, neked is jót fog tenni!

Kitartás!

2013. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is ez volt. Aztán kicsit még rosszabb lett a helyzet, amikor a kicsi elkezdett kúszni. A hadiállapot kb egy évig tartott (azt hittem sosem lesz vége, már teljesen elkeseredtem, hogy valamit nagyon elrontottam), most kb fél éve viszonylagos béke van. A kicsi kettő, a nagy négy éves. Már tudnak együtt és egymás mellett békében is játszani, keresik, várják egymást.

Most még nagyon az elején vagytok, szép lassan kialakul majd az új rendszer, akkor kicsit azért könnyebb lesz:)

Tehát lesz jobb, csak ki kell várni :)

2013. ápr. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Persze, most a legnehezebb. Könnyebb lesz.

Próbáld a "nagyot " bevonni a munkába- segítsen-hozza a tiszta pelenkát, hozza a takarót stb.. vagy amit találsz, ami erejéhez képest megoldható, de értelmes feladat,amin érzi:fontos, hogy megtegye és segít neked. Ha együtt vannak vigyázz, ne bántsa, ne hagyd őket együtt egyedül. Segítsen a konyhában- tálba rakja bele a zöldségeket, amit megtisztítottál stb -mindig találhatsz olyat, amit már ő is tud. De értelmes legyen- nem lerázós, mert nagyon okos ő és sértő számára a lerázás. Hihetetlenül gyorsan ügyesednek a kétévesek, ha hagyják, hogy segítsenek. Süteménygyúrás -szaggatás legyen neki kis köténye, kis táblája nyújtófája.

2013. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

írtam neked egy fél regényt, erre lefagy a gépem:(:( ááá


Szóval: 21 hónap van a lányim közt, az eleje nem volt vészes, a nagy elég jól viselte a kicsi érkezését. a kicsi 7 hónapos múlt, áll,mászik, ül, ágy melett lépeget, és kb két hete kezdődött a "katasztrófa". a nagy állandóan bántja/bántaná a kicsit. Hisztizik egyfolytában, nagyon nagyon nehéz most velük. Semmi játékot nem akar odaadni, az utolsó papírcetlit is félti a kicsitől:( pedig nem így neveltük.

Tegnap óta valamivel jobb a helyzet,de még most sem az igaz.

Ma megkérdeztem tőle ismét, hogy mia abaj, ennyit modnott: "nagyon hiányzol anyuci". Pedig a lehető elgtöbb időt próbálom vele eltölteni, ha 10kor alszik a kicsi fél órát, dobok el mindent,és a naggyal foglalkozom, mesélek neki,festünk vagy ha kedve van akkor segít nekem a főzésben.

szerencsére délután együtt alszanak, a kicsi valamivel hamarabb ébred mint anagy, és akkor meg csak vele foglalkozom.


Nagyon sok okosat nem tudok mondani,csak annyit, hogy más is van ezzel így ne aggódj, hol könnyebb hol rettentő nehéz:)

kitartás!!

2013. ápr. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A 2. vagyok: láttam, hogy utánam ketten is írták, hogy akkor kezdődött a balhé amikor a kicsi elkezdett kúszni, nálunk is így volt és hallottam már több anyukától ugyanezt a panaszt. Amikor elkezdett helyet változtatni nekem a kicsi, akkor a nagy elkezdte rugdosni, pedig nálunk hangos veszekedés se volt akkoriban.
2013. ápr. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!