Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabátok ruháit mivel...

Kisbabátok ruháit mivel mossátok? Frosch mosószerjó? Öblytőt lehet/kell?

Figyelt kérdés

Júliusra várjuk, első gyerek, így nem nagyon tudom, mit hogyan kell. Mi eddig is a békás mosószerrel mostunk, lehet az övét is ezzel? Ti mivel mostok? Később gondoltam átállni mosódióra, de ez mostanában nem valószínű...

Öblítő kell?


2013. ápr. 12. 14:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Én mosószódát használok kizárólag. Mienkhez, övéhez is, öblítőt nem is szoktam rakni
2013. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát megmondom őszintén ugyanazzal mosom, mint a miénket. Nem érzékeny a bőre. Az elején ultra sensitive DM-essel mostam. Nézd meg érzékeny bőrű-e (van-e pld pelenka kiütése). Ha nincs, szerintem használhatod simán a normál mosószert. De ez csak az én véleményem.
2013. ápr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én az elején mindenképpen sensitiv mosószert ajánlanék, bár nagyon baba függő. A kisfiam ekcémás volt, nála sokáig baba mosószert használtam, öblítőt nem. A kislányom nem allergiás semmire, így nála azt használom a kezdetektől, amit magunknak, bár én Amway mosószert és öblítőt használok, ezekben nincsen kemikália.
2013. ápr. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
3-as vagyok, egyébként a Frosch termékek nagyon jók, esetleg abból sensitiv változatot használj, sokkal jobb, mint Ariel és társai.
2013. ápr. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

Én is tervezem, hogy áttérek a mosószódára, de még nem szántam rá magam. Viszont sokaktól hallom, hogy ugyanolyan jól tisztít, mint a vegyszerek, viszont természetes és ezért egészségesebb is.

Öblítőt viszont már most se használok, hanem sima háztartási ecetet. 10%-os, felében hígítom vízzel, és annyit teszek a tartályba, amennyit az öblítőből régen. Az ecet semlegesíti a mosószer maradványait, úgyhogy ha vegyszerrel is mosol, ez mindenképp jó módszer, hogy ne terheld a baba bőrét.

2013. ápr. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szenzitív mosószert használok, és öblítőtbegyáltalán nem. Különösen az elején elég egy olcsóbb, pl.tomi ( babás) de amikor már jön a hozzátáplálás akkor jönnek a foltok is, ahoz már jobb mosószer kell, vagy azonnali áztatás, dörzsölés. Öblítő használata fölösleges és nem is ajánlott a babáknál.
2013. ápr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 xStefix ***** válasza:

Off:

Nem tudom, kinél hogy, de nekem az igazán makacs (evős) foltokra a sima bóvli szappan és a forró víz meg a dörzsölés válik be. Igaz, hogy ennek meg a rögtöni sikamika a titka, de ha a foltok már megszáradnak, nincs az a mosószer, ami önmagában kiszedi őket. Akkor már kell pluszban a Clorox Color, a Vanish, a fehérítő meg a többi jó kis vegyianyag (mikor éppen mi válik be)... Szóval én inkább azonnal kimosom kézzel.

2013. ápr. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk eddig bevált a Frosch, az viszonylag nem annyira kémiai anyagos, adalékanyagos, de persze a mi ruháink nem is nagyon foltosak. Akkor az öblítőt kihagyom, lehet egy pici ecetet fogok használni. És keresek sensitiv békás mosószert, később meg mondjuk átállunk a mosódióra. Köszönöm mindenkinek! :)
2013. ápr. 12. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!