Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A mozgásfejlődés (kúszás)...

A mozgásfejlődés (kúszás) elősegítése érdekében érdemes néha hasra fektetni a 3 hónapos babámat és játékokat tenni köré vagy ez még korai?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 13:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Hogyne. Fordítsd hasra, az fontos.
2009. szept. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nemhogy érdemes,hanem kell!Amikor ébren van,minél többet legyen hason,és messezbbre tedd a játékokat tőle,hogy legyen inspirációja.:-)

2009. szept. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kúszást - 3 hónaposan - nem kell elősegíteni, jön az majd magától. A hasra fektetés a baba fejtartása miatt érdekes, ezért hasra teheted és játékokat is rakhatsz elé.


Igazából a mozgásfejlődés akkor megy a legjobb úton, ha a szülő nem avatkozik be mindenféle segítő eszközökkel. Hagyni kell a gyereket a saját tempójában, eleinte ügyetlenkedve, majd egyre ügyesebben ÖNÁLLÓAN mozogni. Boruljon, essen, botladozzon - így tanulja meg igazából uralni a testét. A te feladatod ilyenkor a figyelés, a szóbeli bátorítás. Ha a baba érzi, hogy anyu figyeli, vigyáz rá (ehhez elég a közelben lenni), sokkal biztosabb a dolgában. Minél jobban akarsz (jó szándékkal) tettlegesen segíteni a babádnak - felemelni, elvezetni, felsegíteni, megfordítani, - annál ügyetlenebb lesz.


Annyit tegyél, hogy figyelj a babára és megismered hamar a sebességét, azt, hogyan akar mozogni, mire képes.


Sok sikert!


34N+2,5L

2009. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
67%
Ha ráhagysz mindent nem biztos, hogy jót teszel. Fordítsd csak hasra, azzal segíted. Én nem tettem, azóta sincs el hason, nem kúszott, nem mászott, most egy éves, csak ül. Semmi baja, azt mondják lusta, így utólag hasra tehettem volna, a saját üteme helyett.
2009. szept. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sokat segítettetek!

2009. szept. 23. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is hasra tenném, de ordít egyből. utálja. de azért próbálkozom.
2009. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszi a lepontozást, biztosan titeket küldözgettek orvostól orvosig, hogy valami baja van a gyereknek. Bírom, hogy azok pontoznak akiknek ez ügyben semmi tapasztalatuk(ha lenne uis, nem lefelé pontozgatnának)
2009. szept. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem én pontoztalak le!!! Én minden válaszdónak hasznos-t jelöltem be!

Sőt, mostanában már párszor előfordult ugyanez, hogy többféle válasz érkezett az általam feltett kérdésre, amiket én megköszöntem és hasznosnak ítéltem és ennek ellenére másnap azt láttam, hogy bizonyos válaszok le lettek pontozva.

Lehet, hogy másnak nem hasznos, de itt szerintem a kérdezőnek kellene pontozni és nem a többi válaszadónak! Elvégre a kérdező kérdez és kap válaszokat!

Jómagam például hülyeségnek tartom eleve ezt a pontozgatást.

2009. szept. 24. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!