Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan cseréljek védőnőt?...

Hogyan cseréljek védőnőt? Érdemes egyáltalán? Nálunk két védőnő van, pechünkre mi a "rosszabbikhoz" tartozunk.

Figyelt kérdés
A másik védőnő szabi miatt volt nálunk többször helyettesítésen, sokkal használhatóbb tanácsokat adott. Ráadásul nem beszélt félre, nem tukmált fél órát a saját unokájával és jobban halad is a korral. Nem szoktam szívbajos lenni, a körzeti orvosomtól is elmentem, mert bunkó volt, de itt egy helyen vannak a védőnők. Van ötletetek, mit mondjak, vagy mi tegyek?
2009. szept. 23. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, akkor a védőnőket "kiosztják" utcákra, ezért hivatalosan nem nagyon lehet cserélni. Ha mered vállalni a konfliktust, akkor megmondhatod a mostaninak, hogy nem kívánsz hozzá járni. Akár magyarázat nélkül is. Ez elég nehéz.

Másfelől, védőnőhöz nem fogtok olyan nagyon sokáig járni. Ahogy egyre nagyobb lesz a babád, úgy egyre kevesebbet. A kötelező látogatásokat tedd meg, a magánbeszélgetést szakítsd meg akár konkrét kérdéssel a babádra vonatkozóan, akár azzal, hogy megköszönöd és elmész a rendelőből. Ha nem fekszenek a tanácsai, egyik füleden be, a másikon ki. Nem kötelezhet arra, hogy szóról szóra kövesd. Ha fontos tanácsra van szükséged, akkor telefonon hívd fel a másik védőnőt, de máshonnan is beszerezheted az infókat.

2009. szept. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Védőnőt nem lehet választani. Az megy akihez területileg tartoztok. Ha elköltöztök akkor más védőnőhöz kell menni, egyébként marad aki van. De vígasztaljon a tudat, hogy minél nagyobb a baba, annál kevesebbszer fog menni. Nálunk már legalább tíz hónapja nem volt és 16 hós a lányom. Tanácsadásra meg soha nem vittem. Inkább felvittem a babát a háziorvoshoz. Ő lemérte a súlyát, hosszát és megbeszéltük az oltások időpontját. A védőnk nagyon rendes egyébként de utóljára akkor láttam amikor oltáshoz kellett neki papírt aláírnom.
2009. szept. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Az a helyzet, hogy kicsit el van maradva a korral, elképesztő tanácsai vannak (pl. tegyem a sarokba a kiságyat = huzatba és konvektor mellé...), plusz kibeszéli az anyukákat akár név szerint is!

Nem érdekelne, ha nem akarnánk még két babát. És ő kijár hozzánk rendszeresen, előzetes bejelentés nélkül, hiába tépem a szám.

Apróságok, de zavarnak.

2009. szept. 23. 17:38
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mikor a tanácsokat osztotta egyszer kerek perec megmondtam neki a véleményem, hogy engem ne oktasson ki egy olyan aki tankönyvekből akarja megmondani nekem mit tegyek a gyerekemmel stb. na azóta nem jön hozzám :D

Nyugodtan állj ki a véleményed mellett!

2009. szept. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!