Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ártok-e a 3 hetes...

Szerintetek ártok-e a 3 hetes 3 napos babánknak, ha az anyatejet lefejem, és cumisüvegből adom neki? Keveset szopik, így is tápszerrel kell kiegészíteni, és a szoptatások neki is, nekem is kezdenek nyűgösek lenni.

Figyelt kérdés
2013. ápr. 14. 18:32
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
50%

1-es vagyok.

Én csak azért gondolom, hogy elapadhat, mert a mennyiség alapján és hogy pótlás is kell úgy gondolom, hogy be sem indult még igazán a tejtermelés. De lehet, hogy rosszul gondolom. Én is fejtem naponta 7-8 alkalommal, de akkor sem jött 10-20 milinél több és napról napra kevesebb volt. Amikor egész nap összesen csak 30 milit tudtam fejni abbahagytam, mert már nekem nem érte meg, hogy napi több órát ezzel foglalkozzak a babámat meg nem tudom ellátni.

Ha fejsz, akkor rendes mennyiég jön? Mert ha igen, akkor biztosan fenn lehet sokáig tartani.

Esetleg nincs letapadva a nyelve? Nálunk valószínűleg emiatt nem tudott szopizni a baba.

2013. ápr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
A 10-20 ml teljesen normális az elején, az is, hogy elalszik 20 perc után. Azt az időt, amíg fejsz, inkább használd arra, hogy szoptatod, ha csak cumizza, és aszik, akkor is. A mell ingerlésétől termelődik a több tej. A cumisüveg tényleg egyenes út a tápszerhez. Könnyebben jön belőle, és akkor később még kevesebbet fog szopizni. TE meg nem fogod bírni sokáig a fejést.
2013. ápr. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
68%

Ne add cumisüvegből!!


Mi sokat szenvedtünk az elején, mert csak 3 óránként szoptattam, mert az orvosra hallgattam. Így csak 10-20 ml volt egyszerre, aztán 1 hetesen tápszert kellett adni.

Fejni sosem tudtam, vagyis csak félóra alatt 5-10 ml-t, kézzel, kézi és elektromos mellszívóval is próbáltam. Eleinte kispohárból adtuk a tápszert, de sok ment mellé. Ezért külön kellett mérni az etetés előtt, szoptatás után és a tápszer után, hogy tudjuk, mennyi ment bele és mennyi mellé. Mivel elég macerás volt, és elég sokat kellett adni, kanállal esélytelen volt, cumisüvegből nem akartam, mert azt olvastam, hogy akkor utána nem fog akarni szopizni, próbáltuk fecskendővel, ahogy a szoptatós könyvben láttuk. Aztán kipróbáltuk azt a csövet, amit adtak a fecskendőhöz: egy vékony hosszú hajlékony műanyag csövet. Úgy adtuk, ahogy a szoptatós könyvben láttuk, hogy szoptatás közben a cső végét a szájába tettük, így egyszerre szopott anyatejet és szívta a tápszert. Azt olvastam erről a módszerről, hogy így nem szokik le a szopiról, közben is kap ingert a mellbimbó, és ettől lesz több tej.

A fecskendő egy idő után nem tűnt jó megoldásnak, mivel nem szeretem a műanyag dolgokat, meg az 50 ml is kevés volt, így egy kubus üveg kupakját kifúrtuk, beletettünk egy műanyag csövet, amit a víztisztítóhoz adtak, tehát elvileg „ehető”, és arra rá a fecskendőhöz adott csövet (később megtudtuk, hogy etetőszonda a neve), és így működött. Pár nap múlva újítottunk: egy 3 decis befőttes üvegből ugyanezt. Aztán újabb pár hét után egy stabilabb 2 decisből. Ez maradt egészen féléves koráig, a végén már sinlacot is kapott belőle.


A lényeg: 7 hetes korában szoptatási tanácsadót hívtam, aki bátorított, hogy szoptassam igény szerint, és adjak egyre kevesebb tápszert. Ekkor már 6-7szer 90-120 ml-t adtam. Fokozatosan tudtam csökkenteni, 3-4szer 45-60-ra, mert egyre több tejem lett és nem szokott rá a cumisüvegre.

De legyél türelmes, az elején (7 hetes korában, amikor kezdtem igény szerint szoptatni) szinte non-stop szoptattam.

2013. ápr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ugyan igy voltam mint te, kevés híg tej, a babám sem szopott ügyesen, plusz tápszer. Én 5. nap már bőgtem a gyerek felett, 6. nap feladtam és azóta fejek és cumisüvegezünk. Őszinte leszek, egy percig nem bánom, nekem ez az egész szoptatás egy rémálom volt, a babát azóta nyugodt, és énis, látom h mennyit eszik, jol lakik és szépen gyarapodik. Én elhiszem h vki szerint a szoptatás a világ legszebb és legjobb dolga de annyit ne
2013. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
46%

... De annyit nekem nem ért h tönkre menjek miatta.

2 hetes 4napos baba anyukája

2013. ápr. 14. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Szia. Dettó ugyanez volt velünk is. Egy órát simán elnyúlt a szopizás ha nem többet mert mindig bealudt és tápszer is kellett neki mert kevés volt a tejem. Szerintem ha szeretnéd is szoptatni ne add fel. Szép lassan lett elég tejem és már a szoptatási idő sem több 20 percnél. Ha többet van mellen több lesz a tej és kevesebb kiegészítés kell majd neki, a végén meg elég lesz amit szopik:-)Kitartás mert ha cumisüvegből adod akkor nagyobb eséllyel fog teljesen elapadni a tejed és marad csak a tápszer.
2013. ápr. 15. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%
8-as vagyok. Nem értem kedves okosanyuk, miért lettem lepontozva??? Talán azért, mert a gyerekem már a kh-ban tápszert kapott?? Mit kellett volna h éhen haljon, mert sajnos nem volt tejem az elején???? Nevetséges. értelmes választ ad az ember és le kell pontozni.
2013. ápr. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap kipróbáltam, és az a tapasztalatom, hogy mindketten nyugodtabbak vagyunk :) úgy vagyok a szoptatással valahogy, ahogy a 14. kommentelő írta.. Már az első napokban, a kórházban sírtam, amiért nem sikerült jól szoptatnom, úgy éreztem, nem vagyok jó anya, amiért a gyermekem alapvető szükségletét képtelen vagyok kielégíteni. Lehet, hogy az ő szopási technikája sem tökéletes. Szóval lehet, hogy mindketten bénázunk, és ezért nem megy :) Tegnap óta több tejet tudok lefejni, mint eddig bármikor, ma reggel például egy etetésnyi simán lejött. Ha ez működik, maradok ennél, mert bár jó dolog a szoptatás, annyit tényleg nem ér kínlódni vele, hogy a baba is meg én is rámenjünk idegileg. Itthon is többször kiborultam, sokat sírtam, magamban kerestem a hibát, hogy miért szopik olyan keveset. Talán most találtam egy köztes megoldás, ami mindkettőnknek megfelel. Ő továbbra is jókat alszik evés után :) én nyugodtabb vagyok. Majd megpróbálom mellre tenni, kíváncsi vagyok, elfogadja-e, és ha igen, mi lesz az eredmény. De egyelőre most jó így cumisüvegből.
2013. ápr. 15. 10:40
 19/22 anonim ***** válasza:

én vagyok aki a calmát ajánlotta , azt tudnod kell hogy csak addig működik amíg nem kell mennyiségeket produkálnod,különben egybefüggő fejés lesz az életed...az meg nem kivitelezhető

de a calma segít a kicsinek hogy ügyesen szopojon és nem lesz kínlódás.

2013. ápr. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Sajnos igy van ahogy az utolsó irja.Nehéz később nagy mennyiségeket produkálni fejéssel.

De a lényeg,hogy tehermentesitsd a lelked:)

2013. ápr. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!