Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Foghúzás? Hiába mostuk, kezd...

Foghúzás? Hiába mostuk, kezd kirohadni a 3éves kisfiam első foga, félek ki is esik neki hamarosan, hogy könnyithetném ezt meg neki?

Figyelt kérdés
sem a dologélt,sem dentinoxot nem engedi a foginyére kenni,és sajna a nurofent is úgy tömöm bele már! :(
2013. ápr. 14. 23:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%

utolsó,kislányom heti max egyszer kapott édességet,azt is kb egy éves kora után,az első fogaktol mossuk őket,csak vizet ivott,soha nem cumizott..és mégis 16honapos korában elkezdték feketedni a fogai...elvittuk fogdokihoz,szerencsére semmi komoly nem volt,"csak"lerakodas..(kb lepedek,a mindennapi fogmosas ellenére)

megoldásnak azt javasolta,h elektromos fogkefét használjunk,mert úgy látszik neki ennyire könnyen megtapad minden a fogan,és ha nem fordítunk rá extra figyelmet,hamarabb is fognak romlani és itt egy19-20 hónapos gyerekről beszélünk,akiért így átlag keretek közt mindent megtettünk...nekem is,férjemnek is rosszak a fogai,a nem megfelelő korai ápolás miatt..mi ebbe a hibába nem akartunk beleesni,és tessék,úgy látszik nem elég csak a gondoskodás,a genetika is közbeszólt..

2013. ápr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Második vagyok. Egyébként nekem azt mondta a fogorvos, hogy nem lyukas vagy rossz a foga, az szimplán lerakódás. Le tudná szedni, de úgysem hagyná a gyerek.

Napjában 2x-3x mossuk a fogát, nem tömöm édességgel vagy ilyesmi, szimplán genetika. Apjának ilyenek a fogai sajnos.


Úgyhogy mindenképpen fogorvos! Bár ezt jóval előbb meg kellett volna tenned, nem ilyenkor. A gyógyszert meg mindenképp hagyd abba! Ezt olvasd el mindenképp!


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2013. ápr. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
jesszus!ki irta hogy gyógyszerezem??????????? elnézést ha ennyire félreérthető voltam,úgy gondoltam, ha netán láza alakuna ki ebből kifolyólag,akkor se tudnám csillapitani,mert nem issza meg MÁR a nurofent,amit kisebb korában imádott,erre értettem,hogy akkor kúppal kéne ,amit utálunk.. :/ amúgy a fiam is genetika útján ilyen rossz fogú,tőlem örökölte,és cumizik is ,az édességet sem vonom el előle,hisz anélkül szerintem a gyermekkor sem gyermekkor már elnézést.. ,nem az a fő fogásunk nekünk sem,és amúgy nem is tudtam ekkora baj ha nem futok egyből vele orvoshoz,hanem előtte kikérem a véleményeket,ami úgy látszik sajnos ezen az oldalon is katasztrófálisan elitélendő lett :((
2013. ápr. 15. 22:56
 14/16 A kérdező kommentje:
ja,és 7-es ,9-es ,11-es és 12-es válaszolónak köszi!! az ijedezőknek meg nyugalom!!! :/ :D
2013. ápr. 15. 22:59
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nálunk a családban egy gyerektől se vontuk meg az édességet, cumiztak is mégse rohadt el egynek se a foga... Pedig szinte az összes felnőttnek mű foga van...
2013. ápr. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Minden embernel mast jelent a nem sok kifejezes. Nem sok edesseget eszik az egyik barinom szerint a gyermeke, o szerinte, bar nem hiszem, hogy napi egy nyaloka vagy tobb cukor, legalabb egy csoki szelet, es raadasul egy csomag chips nem hiszem, hogy keves lenne... Szoval ennyit az ilyen kijelentesekrol, nem fozok sosan, fuszeresen, zsirosan.... Nem sok edesseget eszik a gyerek...
2014. okt. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!