Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Segítséget kérnék az ebéd...

Segítséget kérnék az ebéd időpontjában?!

Figyelt kérdés
Reggel 8kor eszik utána fél 12kor gyümi amit nem akar enni aztán 2-3 ebéd főzelék majd 4-5 uzsi este fél 9 kor vacsi. Szóval nem késő már a tízórai? Inkàbb hagyjam ki és ebédeljen elöbb olyan 12-13 kor?de akkor kimarad egy étkezés.
2013. ápr. 16. 11:29
 1/7 anonim ***** válasza:

Miért lenne késő? Mert tízórainak hívják? :) Ha tudod, előbbre is hozhatod egy kicsit, kb fél órával, de kihagyni nem kéne! Kell a napi 5 étkezés nekik, hiszen még nekünk felnőtteknek is kell! A főzelékes ebéd után jön hamar az uzsi...ha előbb jön a tízórai, akkor előbb lesz a főzelék, és akkor már az uzsi jó időben van :) Amúgy meg úgy is úgy etetjük a babánkat, ahogy kérik, ahogy nekik jó!

Nekem anyukám mondta, hogy ilyenkor kéne főzeléket adnom neki, amikor mi tízóraizunk, gyümölcsözünk...mert délben van ebéd idő, ebédre meg főzelék kell! De ha egyszer a napi 5 étkezésből a második (tízórai) 11-12 között van, akkor akkor van és kész! :) Tök mindegy hogy hívják, azt kell nézni, hogy hányadik étkezése. Az ajánlások szerint:

1. étkezés tejalapú, 2. étkezés gyümölcs, 3. étkezés zöldség/főzelék, 4. étkezés gyümölcs/joghurt/túró/pépek/stb, 5. étkezés az esti tejalapú folyadék (anyatej/tápszer).

Szerintem jól csináljátok, nem kell változtatni, ha a babádnak ez így bevált!

2013. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk fél8kor reggeli 9-10között tízórai és fél12-12 között ebéd. (bölcsiben is így esznek), aztán 4felé uzsi, fél8kor vacsi, 8kor fürdés,alvás
2013. ápr. 16. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem itt valami nagyon nem stimmel. Szerintem tényleg el van tolva minden. Késői a fél tizenkettes uzsi. Miért nem próbálod azt, hogy fél tíz, tíz körül kínálod gyümivel és fél egykor lenne az ebéd? Nekem a fél kilences vacsi is nagyon késő, akkor már ágyban van az enyém. Nálunk a vacsi fél 7, hétkor van. Aztán fürdés és alvás.
2013. ápr. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azért van ilyenkor a tízórai mert direkt kitoltam mert nem akart enni 10 körül,de még ilyenkor se. Gondoltam nem éhes ezėrt kitoltam. De ilyenkor se akarja.vacsi mindig ekkor volt mert elötte fürdés utána meg alvás van.szerintem avval nincs semmi gond.
2013. ápr. 16. 11:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig simán kimaradta a tízórai. Reggel 8-fél 9 körül reggeli. Fél 12 körül ebéd, utána alvás, nekünk eleve nem lenne jó ha később ebédelne, mert akkor már hulla fáradt. Soha nem igényelte, hogy tízórai legyen, ő sem volt soha éhes még olyankor. Most bölcsis 18 hónapos, és ott is ugyanígy esznek. Szerintem minden gyerek más , és nem lesz gond ha kimarad egy étkezés.
2013. ápr. 16. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nalunk eredetileg igy volt honapokig: 7 korul reggeli, 10 korul tizorai, 2 korul ebed (fozelek), 5-kor uzsonna (tejpep gyumolccsel), 8-kor vacsi (tapszer).

Reggeli tapszer, tizorai gyumolcs volt keksszel, zabpehellyel.


3-4 napja elkezdte kihagyni az ebedet. En ugy voltam vele hogy akkor mar inkabb a tizorai gyumolcs maradjon ki mint a fozelek, ugyhogy a reggelit eltoltam f8-ra, ebed f12-kor es ha megette a fozeleket akkor adok meg gyumolcsot is ha ker. Uzsi 4-kor tobb gyumolccsel mint elotte. Vacsi valtozatlan.


Esetleg probald meg a 4-szeri etkezest es ebed utan adj neki egy kis gyumolcsot desszertkent. Hatha igy megeszi.

2013. ápr. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kíváncsicska ***** válasza:

Ne told ki ennyire mert ezzel nagyon szenvedni fogtok később.Pláne ő.A bölcsi (ha megy) és az ovi is akkor ebédeltet kb mikor te tízóraiztatsz.

A mi napirendünk:

8 körül 240 ml tej (mikor szopizott akkor szopi volt tej helyett.) ha tápszeres akkor tápszer.

10 körül gyümölcs (1 db alma vagy banán, vagy kiwi, vagy akármi.)

fél 12 körül ebéd (leves, másodikkal, vagy főzelék)

4 körül megint gyümi vagy puding, vagy joghurt (nem tú laktató könnyebb kaja)

6-kor vacsi (főzelék, vagy tojás, vagy virsli vagy bármi ami laktató)

8-fél 9 körül 240 ml tej. és alvás.

Én így tudtam megoldani, hogy meglegyenek az étkezések.És ilyen étkezés mellett szépen fejlődik, sőt átalussza az éjszakát is.

2013. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!