Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Féléves babátok mit csinál?

Féléves babátok mit csinál?

Figyelt kérdés
5,5 hónapos a babám, 37 hétre született,voltunk vele fejlődésneurológián is 3 hónaposan, de szerencsére semmit nem találtak. Hasáról hátára 4,5 hósan, visszafelé 1 hete fordul. Ha van kedve, mert van hogy napokig nem csinálja. még nem kúszik, mászik, nem ül. Csak mert annyi helyen olvasom, hogy az ennyi idős babák ezt csinálják. Nem vagyunk lemaradva ugye?
2013. ápr. 17. 11:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva, ne izgulj. Az én félévesem is forog, gőgicsél, játszik a csörgőivel. Nem kúszik, nem mászik, nem áll, nem jár, nem beszél. :)
2013. ápr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
kúszást, mászást, ülést ráér 9 hónapos korában is megcsinálni. Akkor várhatod el tőle. Vannak babák akik előbb csinálják. Az én fiam is a 6. hónap végén ezeket megcsinálta.
2013. ápr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

És Petőfit szaval. :)

Nincs lemaradva. Az én lányom 9 hónapos volt mikor felült, előtte pár nappal kezdett mászni, rá pár napra felállt. Mindent egyszerre csinált.:) 6 hónaposan még csak forgolódott, 7 hónaposan kezdett kúszni.

20 hónapos most és megállíthatatlan, úgy szalad, néha utol se érem.:)

2013. ápr. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ez tetszik ,"Petőfit szaval"! Igen , ép ezért, mert akárhol olvasgatok ezekről, mindenki áradozik, hogy felül, kúszik , feláll... És ha valaki rákérdez , hogy akkor az övével gond van, akkor egyből vidd fejlesztőtornára, dévényeshez... De, örülök, hogy nem csak az én gyerekem átlagos! :)
2013. ápr. 17. 12:28
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én babám is 37.hétre született ő is 5,5 hónapos ugyanúgy mint a tied és pont ugyan ezeket csinálja 4,5 hósan fordult először hátról hasra:)

én is tartottam tőle hogy "le van maradva" nem minden baba "csoda baba"

Annyi hogy az én fiam mindig hasra fordul meg vissza is

+ pár hete maga mellé húzza a lábait és tolja magát de a keze miatt nem halad előre :D

2013. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Na, tud már járni?" Sőt, repülni is!-ezt szoktam válaszolni, na meg, hogy a Toldi trilógiát már kívülről fújja. Ja, még egy, amikor szörnyülködnek, hogy nincs még foga, akkor azt mondom, hogy ne aggódjon, már megrendeltük a protézist.

Ne törődj a véleményekkel! Minden gyermek egyedi, megismételhetetlen csoda.

Kislányom pont ma 6 hónapos (38. hétre született, terpeszpelust hordott 1 hónapot, mert fennállt a csípőficam gyanúja) nem kúszik, nem mászik, nem ül. Ülhet még az életében eleget, hadd pihenjen még. :-)

Fordul már mindkét irányba, időnként hason tolat, illetve körbe-körbe el-elmozdul hanyatt.

Egészséges, fejlett, kiegyensúlyozott baba, megérdemel egy aggódásmentes anyukát. Az első gyermeknél még én is aggódtam, olvastam a szakkönyveket, hallgattam a kéretlen tanácsokat. Most a másodiknál nem vagyok hajlandó kizökkenni a nyugalmamból, úgyis tudni fogja előbb-utóbb a mozgásfajtákat.

2013. ápr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De örültem volna, ha az enyémlánynak nincs még foga hat hónaposan... :))) Szenvedhetett szegény 5 hónapos a két metszővel. :( Most 12 hónapos, 7 (7 és fél) foga van, nekem mindenki azzal jön, hogy nem sok ez? Hát egyrészt nem, nem olyan sok, ha meg sok, akkor verjem ki, vagy mi?
2013. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó az én fiam 9 hónapos és már 7 foga van.... Kicsit várhatott volna velük ameddig értelmesebb lesz, mert nem tudom eldönteni, hogy puszit akar adni vagy éppen belecsíp az arcomba :) Felvátva szórakozik általába :)

De tőlem is kérdezték már, hogy nem megy-e még. Mondtam nem, erre ő beteg? Hát anyád az beteg, meg ahogy elnézem te is (anyuka kérdezte....)

2013. ápr. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!