Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell a babáknak fertőtl...

Meddig kell a babáknak fertőtleníteni az üvegeit? Mikortól ihat a baba rendes vizet pl. : Szentkirályit?

Figyelt kérdés
Az én babám most 5 hónapos.
2007. szept. 16. 09:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A cumisüvegeket egész végig amig használod fertötleniteni kell.Hát a vizben nem vagyok biztos de az üvegekre fel szokták tüntetni hogy "végülis babaviz -e".
2007. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A fertőtlenítés fontos. De féléves korától én már nem főzőcskéztem vagy tablettáztam az üvegeket. Antibakteriális mosogatószert és speciális (AVENT) cumimosókefét használta.


Ami az ásványvizeket illeti, a Kismama magazinban néhány hónapja átfogó cikk volt az ásványvizekről. A palackos vizeket forralás nélkül használhatod a babának tápszer vagy instant tea készítéséhez a palack felbontásától számított 24 órán belül, mivel azok csíramentesek. De csak alacsony ásványianyag tartalmú vizet adj a babának. A Szentkirályi, a Fonte Verde, A Nestlé Aquarell, a Jana, a Humana babavíz.... tökéletesek. A nátrium és magnézium legyen kevés benne és lehetőleg nitrát- és nitritmentes legyen.

2007. szept. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kiegészítés a fenti irományomhoz: Azért 4-5 naponta a mosogatás mellett is érdemes fertőtleníteni. De a mosogatógép hetven fokon is hatásosabb, mint a sima mosogatás.
2007. szept. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem lassan egy éves lesz a babám, én főleg az alacsony ásványianyag tartalom, miatt adok neki kifejezetten babavizet. Ami nem babavíz, arról én nem tudom megállapítani, hogy mennyire számít alacsonynak az ásványianyag tartalma.
2007. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
56%

Én a Szentkirályit nem nevezném "rendes" víznek. A rendes víz az, ami a csapból folyik. Minek kell állandóan ezekkel a buzi ásványvizekkel urizálni, nem értem.

Amúgy, én a fiamnak kb. 6 hónapos kora óta már nem forralom a vizet, a védőnő szerint is kb. akkor lehet abbahagyni a forralást, amikor már nem csak steril tisztaságú dolgokat kap, hanem pl. már kap kiflit, ilyesmit.

2008. júl. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!