Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hagyjam nyűglődni, vagy mit...

Hagyjam nyűglődni, vagy mit csináljak? Segítene valaki?

Figyelt kérdés

Hat hónapos kislányommmal éljük mindennapjainkat, aki eddig nagyon jó baba volt. De az utóbbi időben non-stop igényelné a figyelmemet! Anyósom szerint elkényeztettem, mert eddig nem hagytam sírni-nyűglődni. Mondjuk az igaz, hogy a főzést-takarítást igyekeztem akkor megcsinálni, amikor aludt, hogy utána csak vele foglalkozhassak. Viszont most, hogy beindult a "kert-szezon" muszáj kint dolgoznom és ez nyilván sokkal több időt vesz igénybe, mint ha csak a háztartás vezetése és a főzés lenne. De ha ébren van a babám, akkor semmi sem jó neki. Próbáltam babakocsiban magam mellé tenni, beszélgettem vele munka közben, tegnap már a járókát is kitettük az udvarra, hátha abban eljátszik, de semmi. Öt percig elvan, aztán elkezd nyűglődni és ha hagyom a vége hatalmas ordítás! Nem kúszik-mászik még, de minden érdekelné, így egész nap cipelni kellene a popóját. De most nem tehetem meg, hogy csak az övé legyek. Apa éjszakásba jár dolgozni, ez is nehéz, hogy hogyan foglaljam le a picit délelőtt, hogy Ő tudjon aludni kicsit! Mégse vihetem ki már reggel fél nyolckor, akkor még hűvös van! Vagy mégsem?

Anyukák, akik hasonló helyzetben vagytok/voltatok hogyan oldottátok meg?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. ápr. 18. 05:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem 6 hónapos baba mellett nem lehet napi több órát dolgozni. Mert ha jól értem neked ez nem egy fél-egy órás elfoglaltság. Mások, akik dolgoznak úgy oldják meg, hogy a gyerek megy bölcsibe.
2013. ápr. 18. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Nagyon jó kommentek,mind végig olvastam és 100-as :)

2013. ápr. 18. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hordozókendő, mei-tai.... Ekkora babát már köthetsz hátra is, úgy könnyű és kényelmes, ő is imádni fogja és te is haladsz.

Én is mindig így csináltam, nekem ráadásul zsinórba egymás után jöttek a gyerekek (3 van), ha szerettem volna végezni a melóval, foglalkozni a nagyokkal stb. akkor nélkülözhetetlen volt a hordozókendő. Tavaly még a kukoricát is úgy törtük a tanyán anyukáméknál, hogy az akkor 4 hónapos legkisebbem kendőben rám volt kötözve. :-) Nem kényeztetted el a babádat, ne félj, egyszerűen csak pici még, akiknek szüksége van az anyukája közelségére.

Azon meg ne aggódj hogy hűvös van kinn, öltöztesd fel aztán mehettek kifelé már akár kora reggel. Nekem most 10 hónapos a kicsi, reggel fél hat körül kel és nyolc-kilenc között visszaalszik. Ilyenkor legtöbbnyire simán kirakom a teraszra aludni, nem csak most, már télen is így csináltam, van egy bárányprémes bundazsákja, abban aludt kinn. Most már csak alatta van a bárányszőrme, fölül egy puha pléddel betakarom. Hosszabban és nyugodtabban alszik így. Gondolom, a te babód is alszik délelőtt is, az ő alvásideje alatt sokra tudsz haladni, használd ki.

És vegyél egy mei-tai-t (Gremese elég jó árban van és tökéletes, nagyon szeretjük).

2013. ápr. 18. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Gabka én is kendőn gondolkozok, egyenlőre csak csatosunk van, azt nem nagyon szereti ő sem és én sem. Mondjuk már 8 kg körül van a súlya, nem tudom mennyire bírnám a veteményezést-kapálást ekkora "teherrel" a hátamon...

Így néz ki egy napja kb.

5:30 ébred

6:30 reggeli (szopi)

9:00 tízórai (gyümi)

10-12 alvás (ilyenkor főzök+háztartás)

12:00 ebéd (főzelék+szopi)

14:00-15:00 alvás

15:00 uzsi (szopi)

17:00 szopi és ha szerencsém van alszik még fél órát

19:30 fürdés

20:00 tejpép

20:30 szopi és alvás (ezzel nincs gond)

Nyilván +/- fél óra csúszás van néha.

A gond az, hogy mostanában a délutáni alvás csak fél óra és a második délutáni legtöbbször el is marad.

2013. ápr. 18. 07:11
 5/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszoló! Igen most még elég időigényes ( rotálás-gereblyézés-vetés-kannás locsolás), de ez csak kb. egy hónapig lesz így, utána már napi fél óra-óra is elég lesz rá. Bölcsibe semmi képpen nem adom, akkor inkább ússzanak picit a munkák. És remélem Apa sem marad örökké éjszakásban.:-)
2013. ápr. 18. 07:20
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogyan rakod föl a csatost, előfordul, hogy azért nem szereti a baba, mert mondjuk túl laza, nem érzi magát biztonságban. A kendővel próbálgathatsz több kötési módot is, valamelyik biztosan beválim.

Nekem Nandu kendőm van, kaptam hozzá leírást meg dvd-t is a kötésekről, abból tanultam. Keress rá, kidobja a gugli, jó kendő és elég olcsó is.

2013. ápr. 18. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A csatost csak előre tudom felrakni, lehet azért is nem tetszik neki. De nem merem hátra rakni, félek, hogy elejtem közben! Azt hiszem először megpróbálkozunk a bérléssel, aztán ha megy és szeretjük, akkor veszek egyet. :-)
2013. ápr. 18. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!