Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem elég forróvízben...

Miért nem elég forróvízben elmosogatni a baba cumisüvegét és egyéb edényeit?

Figyelt kérdés
Ti mindig mindent kifőztök neki? Én csak a cumijait meg az új dolgokat a cumisüveghez illetve rágókákat. Utána csak mosogatok, külön mosogatószovaccsal, külön csepegtető tálcára. Vagy rosszul csinálom?
2013. ápr. 18. 09:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én is csak az új dolgokat főztem ki, meg egyszer fél év múlva megint mindent amit találtam. De azért kell, mert te nem tudsz olyan forró vízbe nyúlni, ami már megöl mindent.Szerintem max.38-40fokos vízbe nyúlunk, de azt is már nehezen.
2013. ápr. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én nem főztem neki soha semmit külön kefével szivaccsal mosogattam és külön raktam..soha semmi baja nem volt 3 éves már...
2013. ápr. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kedves első 38-40 fokos vizbe nehezen nyulsz bele?

Babákat ennyi fokos vizbe kell fürdetni kb...

2013. ápr. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
ha kifőzöd elpusztulnak olyan bacik is amik mosogatással nem.Én első két hónapban minden használat előtt kifőztem a cumisüvegeket,cumit is naponta.Utána,már csak naponta-kétnaponta.5 hónaposan már csak heti 1x. 7 hónaposan már kúszik,mászik,küszöböt nyalja:) már csak berakom a mosogatógépbe 55 fokos programra,de ha nem lenne gépem,nem főzném ki,csak alkalmanként.
2013. ápr. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a kezdeteknél főztem csak ki a dolgokat. 2-3 hónapos kora óta már nem nagyon. Amióta meg eszik rendes kaját, amit én főzök neki, azóta egyáltalán nem.Le lehet hurrogni, de semmi baja nem lesz tőle,hisz mindent megfogdos,utána meg megy a szájába...
2013. ápr. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer főztem ki, amikor megvettem, utána csak külön kefével mosogattam, igaz forralt meleg vízben, nem csak kézmelegben.
2013. ápr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is első alkalommal főztem ki mindent, a cumisüveg cumijait így is gyakran cserélte, a cumisüveget kb. 3 havonta főztem ki. Ilyen strilizálós szuper gépeim se voltak. Tudjátok mi a megdöbbentő? Mikor a kislányom született 2011-ben, akkor hoztak be a kórházba nekem bimbóvédőt. Megkérdeztem a csecsemős nővért, le lehetne-e nekem fertőtleníteni valamivel, mert a párom munka előtt ugrott be vele, így origináltan a csomagolásból vettem ki. Hát, azt mondja a nővér, ami volt náluk, hogy ezzel, meg ezzel nem szabad, a tároló, amiben a fertőtlenítő szokott lenni üres volt, végül is semmit nem tudott adni. Csak néztem, egy kórházban? Aztán azt mondta, ha most vettem ki a csomagolásból, akkor elég, ha forró vízben lemosom. Na, ez a nem semmi.

Úgyhogy én is külön üvegmosóval mostam a cumisüveget a cuminak is volt külön cumimosó kis keféje. Első alkalommal 5 percig fertőtlenítettem forralt vízben a dolgokat.

2013. ápr. 18. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Hát én néha 50 fokokba nyúlkálok meg magasabba, a 38 fok nekem langyos... :)

Jó, azért néha kifőzöm őket de max havi kétszer. Kicsit bűntudatom van, ezért kérdezem.

2013. ápr. 18. 10:00
 9/12 anonim ***** válasza:

1x főztem ki a dolgokat, megvétel után.

Sőt, ha út közben elhagytuk a cumit, bizony volt, hogy be kellett ugrani egy újért, nem vártam meg, míg otthon kifőzhetem.

Soha semmi baja nem lett ebből a gyerekeimnek.

2013. ápr. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
20%
Egyszer sem főztem ki semmit.
2013. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!