Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos körüli babások!...

4 hónapos körüli babások! Hogy néz ki egy napotok?

Figyelt kérdés

Cserélnétek tapasztalatokat? Első babás vagyok, így szívesen hallgatnék ötleteket stb., hogy ki hogy tölt el egy napot az ilyen korú babájával.


Az én kicsim reggel 9-fél10 körül kel, eszik, utána kb. másfél-2 órát játszunk a földön, forgolódik, mutogatok neki mindenféle színes-zenélő játékot, beszélek hozzá, énekelek, grimaszolok, olyankor sokat nevet (ilynkor a legnyitottabb legjobb kedvű egész nap). Kicsit hagyom ott egyedül is, hogy szokja, hogy magát is lefoglalja, amíg megkávézok, összekészülök stb. Aztán megint evés, utána egy nagy séta, ma pl. 3 órát voltunk kint ebben a jó időben. Hazajövünk, kicsit játszunk, evés, megpróbálom ráerőltetni a délutáni alvást, mert ekkorra nagyon elnyűgösödik (valamikor összejön, valamikor nem). Ha felébredt, kap egy kis almát teával és este 8-ig, fürdetésig megint kis játék, van hogy hordozókendőben még lemegyünk kicsit a levegőre. Aztán meztelenkedünk, tornázunk, babamasszázs, pancsi, vacsora és alvás olyan 9-fáé10 körül.


Ti miket csináltok még? Szívesen várok mindent és szívesen beszélgetek "minket" érintő dolgokról. Sajnos a környezetemben nem nagyon van ilyen korú babás ismerős, akivel tudnék beszélgetni. Köszönöm!



2013. ápr. 17. 17:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Te jó ég, ahogy olvaslak úgy tűnik, egész napod csak arról szól, hogy szórakoztatod a gyereket. Én ezt nem bírnám.


Az én lányom fél 8-fél 9 körül kel, peluscsere, megszoptatom (kizárólag anyatejes, nem is tervezek mást adni 6 hónapos koráig), majd még a kiságyban hagyom kb. fél órát, míg megkávézok.

11 körül alszik fél órát, majd délután megint 1-1,5 órát.

Néha háromszor alszik rövidebbet, néha az 1. alvása hosszabb, ez attól függ mi a dolgom aznap, mert az utcára csak kendőben viszem és ilyenkor tud a legjobban aludni.

Igény szerint szoptatom amikor kési.

Nap közben beszélek hozzá (mindent amit épp csinálok), énekelek, bohóckodok vele, de nem folyamatosan, nekem is kell a szabadság és ő is tanuljon meg egyedül is ellenni.

Fél 8 8 körül fürdetem, utána már nincs játék, beszélgetés, csak kis masszírozás, megszoptatom, így alszik el, majd be a kiságyba.

Már csak 1-2 alkalommal ébred este enni, lesz ez még másként, ha jön a foga és elkezd felállni :))

2013. ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

A babád 9 és fél 10-ig alszik????és alszik egész éjjel??? :OOO

na szóval,az én 4 hónapos lányom:7 fél 8 körül ébred.Első az evés,mert nagy a sirás érte(tápszeres).Megetetem,aztán átpelenkázom.Vissza teszem a kiságyba néhány grimaszolás után amig bevetem a mi ágyunkat,majd kávé,mosakodás.Ő addig beszél a saját kis nyelvén,majd elalszik egy órácskára.kb.Ébredés után ujra eszünk,pelenkázunk,majd öltözünk és megyünk a friss levegőre.Előtte beteszek egy mosást a gépbe.Sétálunk addig amig ujra nem kell enni,evés előtt bejövünk,eszünk,tisztába teszem.3 óránként eszik még,ugyhogy van még mit pattogni.Evés előtt még egy kis torna,meg játszás.Közben megcsinálom a saját dolgom amig alszik,soha nem altatom,saját magát altatja.Ha nem akar nem tudom kényszeriteni.Aztán este fél 8 vagy 8 körül megkezdjük a fürdést.Megfürdetem,átkenem testápolóval,addigra már a tápszert megcsináltam,megetetem,majd büfi és kisbabám nagy álmosan elterül a kiságyába... :)

2013. ápr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Örülök, hogy írtatok. Lehet, hogy így jött le az írásomból, hogy egész nap megállás nélkül vele foglalkozom, de azért ez nem így van. Írtam azt is, hogy többször hagyom magában játszani, hogy megtanulja. A hosszú séták babakocsival is olyanok, hogy általában abban alszik, vagy jól elvan, olyankor sokszor találkozom barátokkal, beülünk meginni egy kávét vagy valamit, de sokszor el szoktunk menni Apával is ebédelni, olyankor beszélgetünk, szóval abban a 2-3 órában sem kimondottan "vele foglalkozom". Azért is furcsa, hogy ez jött le, ugyanis már dolgozom itthonról, és néha be is járok a munkahelyemre 1-1 órácskára, ha Apa tud rá vigyázni és még tanulok is mellette :).


Az alvás...hát igen, azt hiszem nagyon szerencsések vagyunk. 10-11, de van, hogy 12 órát alszik át egyben már egy hónapja, de már 2 hónaposan átaludta az éjszakát, akkor úgy kelt, mint a tied, olyan 7-8 körül, aztán még visszaaludt szopi után 10-11ig. Nagyon örülünk, hogy ilyen, mert mi is hétalvók vagyunk :).


Napközben ő is még 3 óránként eszik. Eddig csak szoptattam, én is úgy terveztem, hogy 6 hónapos koráig csak az, de 2 hete elkezdett rohamosan csappanni a tejem, így elkezdtük vele kóstoltatni az almát, répát, amit nagyon szeret. Sajnos most már másik 1-2 etetés is tápszer nap közben, attól függ, mennyi tejem van éppen. Kis zabagép amúgy.


A ti babáitok miket csinálnak? Mekkorák?


Nálunk most van több szinten valami váltás nála. 1, eddig mindenkivel nagyon közvetlen volt, megállás nélkül gügyögött, nevetgélt mindenkire, de egy hete elkezdett csak ránk, mindenki mást meg fürkészően néz, valamikor el is sírja magát :). 2, Mivel ugye sokat alszik éjszaka, ezért napközben sokszor semmit, max. a babakocsiban. Viszont még nem elég nagy ahhoz, hogy sokáig lefoglalja magát, ezért ahogy kimegyünk a látóköréből, sikítani kezd és hatalmas patáliát csap. Eddig pedig nagyon szépen el volt egyedül. már nem elég neki, hogy nézeget dolgokat, amikkel körbe veszem, már felfedezne, de ugye mászni még nem tud :). Oda-vissza már forgolódik, de még nem jön össze neki 100%-ban. Küzd.. meg folyton ülni szeretne (persze azt nem engedjük sokat). Egyre szebben fog és nyúl a tárgyakért, rakja a szájába, de sokszor elejti még. Amire nagyon büszkék vagyunk: van egy játék, amin állatok vannak, és ha megnyomjuk, akkor kiadja az állat hangját, ha még egyszer megnyomjuk, akkor zenél is. Rájött, hogy így működik és nagyon sokáig el van vele. Van két kis, és célirányosan azokra teszi a kis kezét, nyomja és örül az eredménynek :).

2013. ápr. 17. 22:56
 4/14 anonim ***** válasza:

Az én 4 hónaposom 1/2 7 körül ébred, peluscsere, kajcsi, majd a kiságyában egyedüli játék, addig én ágyat rendezek, mosok, vasalok, felöltöztetem, utána közös játék 1 óra kb, majd 9kor újra alszik hintában újabb 1 órát, akkor rendezkedek a lakásban, megreggelizem, netezek. Felkel, 1/2 óra közös játék, majd peluscsere, kajcsi, neki egyedüli játék, nekem ebéd készítés, megebédelek, 1 óra múlva séta kb 1 órát kint, ebből 30 percet alszik. Bejövünk 1 óra közös játék, majd pelus, kajcsi, 2 óra alvás, majd újabb játék, először egyedül, majd közösen is. 1/2 6kor kajcsi, utána újabb közös játék, 1/2 8kor fürdés, 8kor ágyban van, végigalussza az éjszakákat.

Közös játék alatt értsd: énekelek neki, mondókázom akár távolról is, nem ülök mellette egész végig, aztán grimaszolok, játékokat adok a kezébe, bábozom neki, babazenét hallgatunk.

Egyedüli játék alatt azt értem, hogy nem rohangálok oda percenként, hanem körülrakom játékokkal, rágókákkal és azok közül válogat :)

Ha háton van és kiabál, akkor hasra teszem, hogy egyik mód se tetszik neki, beleteszem a pihenőszékébe és odateszem magam mellé a konyhába, ahol főzök, vagy ahol vasalok.

Igaziból nem ülök mellette egész nap, de nem is hagyom egyedül végig.

Hagyom egyedül mindig először játszani, ha ezt megunja és "szól", akkor megyek és szórakoztatom.

Egyébként meg végig mindig figyel, hol is vagyok, nem téveszt szem elöl... :)

2013. ápr. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát ez egyszerre volt :) Tényleg, azt kifelejtettem, hogy nekünk is van függő hintánk, amiben nagyon el szeret lenni. ha főzök, sürgök-forgok, akkor abban van, direkt a konyha közelében fúrtuk fel.

A közös és az egyedüli játék nálunk is hasonlóan néz ki. Mondjuk ő hason nem nagyon szeret lenni. :)

2013. ápr. 17. 22:59
 6/14 anonim ***** válasza:

4es vagyok

Engem is ez zavar, hogy figyel végig, ha otthagyom és ha nem lát, elkezd sikítani, kiabálni.

De csak nem ülhetünk egész nap mellette :) Meg kell szoknia...de nem tudom, ezzel mit lehet csinálni. Gondolom semmit

2013. ápr. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pedig a hason fekvés szerintem fontos, az én kicsim már húzza fel magát popóból (a később mászást gyakorolja) és előrefele, hátrafele mozdul már így. Már egyre többször fordul át így hasra.

Tedd minél többször hasra, ha nyafizik, átfordítod, de biztos meg fogja szeretni.

2013. ápr. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

rosszul írtam, hasról egyre többször fordul át a hátára. :)

Megyek is aludni, 1/2 7kor indul a műszak :))

Jó éjt!

2013. ápr. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit, hogy a hintában és a babakocsiban háton, de a kiságyban/járókában/kanapén (ebéd után és éjjel) csak háton alszik.
2013. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Basszus, tök fáradt vagyok, szóval hason alszik ebéd után és éjjel is...

Bocsi, tényleg megyek :)

2013. ápr. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!