Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 9 hónapos és még...

Tóth Gyöngyvér kérdése:

Kislányom 9 hónapos és még minden éjszaka van hogy 5-6 alkalommal is. Hogy szoktassam le az ébredésről illetve az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
2013. ápr. 18. 14:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet oka van hogy kel. foga nem jön? vagy a kezdetektől kel meg eszik?
2013. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónapos. Az éjszakai evésről úgy szoktattuk le hogy az apa ment be hozzá (anyatejes, tőle nem várja a cicit), ja és este bőséges vacsora. Az éjszakai ébredés sajna megoldatlan, sokszor ébred, főleg amikor a foga jön. Olyankor valamelyikünk a kiságy mellé költözik a földre hogy ne kelljen átrohangálni a hálószobából. Erre a problémára én is várok megoldásokat (kivéve hogy hagyjuk ordítani).
2013. ápr. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Lehet, hogy jön a foga, és ezért van! De egy ennyi idős babának már nincs szüksége éjjeli evésekre! Itasd meg, ha ébred, ne etesd! Fogzásra nekünk a Dentinox vált be! Egyszer sem ébred a kislányom. 8,5 hós.
2013. ápr. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia! Bőséges vacsorát kapjon, és ne etesd éjjel, csak vízzel kínáld. Lehet, hogy a foga jön, nekünk is a Dentinox gél vált be rá. Viszont sajnos lehet szeparációs szorongás is, ez már nehezebb ügy, mert egyszerűen titeket hiányol, attól fél, hogy örökre egyedül lesz hagyva. Aludj pár napig együtt egy takarójával, lepedőjével, állatkájával, és ezeket tedd be mellé, hogy érezhesse az illatodat. Nekünk ez elég durva időszak volt, én átvittem egy széket a kiságy mellé, és, mikor felkelt, próbáltam nem mindig felvenni, hanem a rácsok között benyúlva fogtam a kezét, míg vissza ne aludt.
2013. ápr. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha leakarod szoktatni akkor ne adj neki enni semmiképpen, határozd el magad és ne változtass álláspontot félúton mert akkor elbizonytalanítod a babát akkor végképp nem fogja érteni hogy " most nem adott anyu cicit sírtam 1 órát a vállán és most mégis ad akkor ezek szerint ezt kell csinálni hogy kapjak.."

Mellesleg kb 5kgos babának már nincs szüksége az éjjeli szopira és minél fiatalabb annál könnyebb leszoktatni...


Nekem 20 hetes volt amikor teljesen abbahagytuk,(2 nap alatt) de természetesen az szükséges hogy nappal sokat egyen nekem akkoriban az össz ml kb 900körül mozgott...


Fontos hogy beszéld meg a pároddal hogy tartson ki melletted és félúton ne szóljon oda hogy " csinálj már valamit vele ... nem hallod hogy ordít .. biztosan éhes.." Ezt együtt kell végig csinálnotok és elhatároznotok...


Egy ismerősöm ezt 15 hónapos koráig húzta , gondolta hogy előbb leszoktatja a ciciről és utána tápszert kap... a baba jól hozzávágta !


Sok sikert!

2013. ápr. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!