Baj van velunk?

Figyelt kérdés
8 honapos a babam. azt mondta az egyik gyerekorvos(nem a mi korzeti orvosunk) hogy mar fel kellene ulni segitseg nelkul es masznia is kellene. stabilan ul feleves kora ota, hason egyaltalan nem hajlando lenni ugyhogy a maszast egyszeruen nincs alkalma felfedezni, megtanulni. szerintem minden rendben velunk, a mi orvosunk is ezt mondta mikor utoljara voltunk vele csak most szabadsagon van es ez az orvos elegge megremitett

#felodes
2013. ápr. 19. 07:15
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

És amikor a hátára fordul, úgy mit csinál? nyűglődni kezd akkor te felülteted és úgy ülve játszik? nem kötözködök, csak kérdezem. Nekem 3 gyerekem van, 3 különböző mozgásfejlődés.

A legkisebbemnél már nem aggódtam túl ezt a kérdést és 9 hónapos volt mire négykézláb kutyázni kezdett és 2 hét múlva nekiindult mászva és abból ült ki (ez általában egyébként így történik hogy előbb kutyáznak és abból ülnek ki ha a maguktól való felülést nézzük).

14 hónaposan indult el egyedül és azóta sincs gond vele mozgás terén.

Ha az első két gyerekemből indulok ki, már kongattam volna a vészharangokat mert az első gyerekem (fiú) 8 hónaposan kezdett mászni és ülni egyedül és 13 hónaposan járt egyedül, a második gyerekem pedig 6 hónaposan már mászott, 10 hósan szaladt.

Tág a határ eléggé ebben a mászás témakörben, szerintem 8 hónaposan még nincs min aggódni.

Gyerekorvos védőnő mondjuk nem biztos hogy mindig a helyzet magaslatán van, nekem is volt olyan barátnőm akinek 9 hónaposan még csak kúszott a lánya semmi mást nem csinált és azt mondták hogy ez normális majd fog mászni, 1 hónappal később jutottak el dévény tornára ahol megmondták hogy nagyon hipotón az egész medence öve, várhatták volna hogy szegény majd kutyázni kezd, mászni majd felállni...

16 hónapos korára érték el a mászást és 19 hónaposan kezdett járni egyedül.

Úgyhogy én várnék még úgy 1 hónapot-max.1.5-t és ha semmi változás akkor biztosan elvinném megnézetni mással is mint a gyerekorvosunk. Biztos ami biztos.

2013. ápr. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
azert nem tudom mit gondoljak mert a mi orvosunk akihez szuletese ota hordom a babat, vegigkovette a fejlodesunket, 7 honapos koraban azt mondta, hogy nagyon is eros gyerek, most o nem volt mashoz mentunk es ez az orvos pont az elenkezojet mondja. el nem gyengult a baba, nem sokat fejlodott az utobbi honapban mozgas teren, de ez nem hiszem hogy baj lenne. szoval nem tudom hogy mennyire vegyek komolyan agy orvost aki eloszor latta es kb 5-6 percet foglalkozott vele
2013. ápr. 19. 08:41
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem is már elmúlt 8 hónapos mikor felült magától, már majdnem 9 volt. Mondjuk kúszott, meg mászott (viszont nem állt még fel), azzal nem volt gond.

Viszont ő is utált hason lenni, bár már kb. 3-4 hónaposan kezdett átfordulni, de csak akkor feküdt magától hasra, mikor már minden erőlködés nélkül is vissza tudott fordulni, addig nem szerette. Kb. 1 éves volt amikor először aludt hason.

Én nem gondolnám, hogy gond lenne nálatok, szerintem ne idegeskedj ezen, majd kérdezd meg a ti saját dokitokat is. Több szem többet lát.

2013. ápr. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Egyáltalán nem kell még másznia, ülnie meg főleg nem. És ültetni tényleg nem szabad, amíg magától fel nem ül.

8 hónaposan annyi az "elvárás", hogy kezdjen el kúszni, 11-12 hónapos koráig kell másznia, utána jön az ülés és a felállás.

Én a hason fekvést sem erőltetném, nem is nagyon lehet szerintem.

2013. ápr. 20. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Háton fekve kúszik?

Azt írod nincs baj a forgással. De csak hasról hátra forog, hátról hasra nem? Gondolom azért várná el az orvos, hogy egyedül fel tudjon ülni, mert ültetted.

2013. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!