Baj van velunk?

Figyelt kérdés
8 honapos a babam. azt mondta az egyik gyerekorvos(nem a mi korzeti orvosunk) hogy mar fel kellene ulni segitseg nelkul es masznia is kellene. stabilan ul feleves kora ota, hason egyaltalan nem hajlando lenni ugyhogy a maszast egyszeruen nincs alkalma felfedezni, megtanulni. szerintem minden rendben velunk, a mi orvosunk is ezt mondta mikor utoljara voltunk vele csak most szabadsagon van es ez az orvos elegge megremitett

#felodes
2013. ápr. 19. 07:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Semmi gond a Babáddal. Semmiről nincs memaradva, max egy kicsit később csinálja a dolgokat, mint más babák. Valószínűleg egyszerűen csak lusta.

Az viszont fontos lenne, hogy kússzon, másszon, mert ha kimarad, abból később LEHETNEK problémák!

2013. ápr. 19. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%

Igen, fel kellene tudnia ülni egyedül!

Az hogy te felülteted, és úgy marad, az semmi, akkor kimaradt ez a mozgásfejlődéséből!

De ha nem ül fel egyedül, akkor hogy fordul hasra, hátra!?

Ha nincs hason, hogy húzza fel magát négykézlábra, hoy fog felülni, kúszni, mászni!?

D

2013. ápr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%

Igen, fel kellene tudnia ülni egyedül!

Az hogy te felülteted, és úgy marad, az semmi, akkor kimaradt ez a mozgásfejlődéséből!

De ha nem ül fel egyedül, akkor hogy fordul hasra, hátra!?

Ha nincs hason, hogy húzza fel magát négykézlábra, hoy fog felülni, kúszni, mászni!?


8 hónaposan mit tud!!

2013. ápr. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

[link]


9 hónaposan "kell" felülnie magától. A mászás van akinél csak egy éves kora után kezdődik,mert mondjuk előbb áll fel,és az érdekesebb számára,aztán kezd mászni. A kúszás nem baj,ha kimarad,de mászni valóban kell,ha egy éves kora után sem mászik,akkor meg kell neki tanítani.(ezt gyógytornásztól tudom)


Sok gyakorlat van,pl ha van nagy gimnasztikai labdád,akkor arra hasaltathatod,látni fogod,hogy a két kezével kitámasztja-e a felsőtestét. Így lehet gurigatni,az én lányom nagyon élvezi.


Hason viszont tényleg kéne lennie,mert ha nem fekszik hason,nagyon sok minden kimarad. Ebből a pozícióból indul szinte minden. Próbáld meg valahogyan lekötni hason fekvés közben,mert így fog majd kutyázni,repülőzni,a hasán körbeforogni(ami már kúszás), innen fog majd "kiülni" mászni.


Remélem segítettem valamelyest,a youtube-on pedig ha beírod,hogy mozgásfejlődés vagy gyógytorna babáknak,akkor találsz pár hasznos videót,ami hasznos lehet.

2013. ápr. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

8-10 hónapos korban ülnek fel a babák és 11 hónapos korig kell mászni.


[link]

2013. ápr. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nem lett volna szabad ültetni egyáltalán! És a kezdetektől sokat kellett volna hason lennie, most is erőltetni kellene!


Nem lazák, vagy túl feszesek az izmai?


Kúszni kúszik? Forogni forog?

2013. ápr. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Miért kell itt rémisztgetni ezt a szegény anyukát? Ha olyan nagy gond lenne, azt már korábban jelezte volna neki a védőnő és a háziorvos! Minden babának más ütemű a mozgásfejlődése. Vannak átlagos zámpontok, de ez nem olyan, mint a főzés, hogyha megsözom sös lesz ha betölti a 8 hónapot, ül...ez baromság. Ha téged megnyugtat, vidd el egy gyógytornászhoz majd ő megnézi, mi a helyzet és egyáltalán nem tragédia, ha valamiben kicsit le van maradva, mert ebben az életkorban még igen sokat képesek fejlődni rövid időn belül. Az meg, hogy mit rontottál el.......mindenki hibázik, de itt rettenetesen sok tökéletes anyuka van.......
2013. ápr. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Az, hogy nem szeret hason lenni, az egy dolog, de erőltetni kellene, hiszen igy erősödik a kicsi nyaka, karja, vállai, hátizmai. Az én babám 2hónapos múlt, 1hónapos korától ha hasra tettem, orditott mint a sakál, aztán szépen lassan megszokta, minden nap egy picivel többet hagytam hason, most már elvan sokáig igy. Szépen emeli is a fejecskéjét, ha rajta múlna, ő már kúszna is :D, csak még nemtud.

A babáknak sokminden ellen van kifogásuk, de amit muszáj, azt muszáj, az ő érdekükben.

2013. ápr. 19. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
az is eltudja valaki mondani hogy eroltessem a hason fekvest?! ha hasra teszem rogton atfordul a hatara
2013. ápr. 19. 08:18
 10/15 A kérdező kommentje:
ha haton fekszik kuszik minden iranyba, a forgassal sincs gond, szepen all is, bar nem sokaig
2013. ápr. 19. 08:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!